14
K. Mbappe. (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionė Prancūzija prasibrovė į 2022 m. planetos pirmenybių ketvirtfinalį, kai sekmadienio vakarą ašuntfinalio dvikovoje 3:1 (1:0) palaužė Lenkiją.

14

Prancūzai aktyviau pradėjo mačą ir vis grasindavo lenkų vartams, tačiau kartais trūko tikslumo, o kartais Lenkiją gelbėjo vartininkas W.Szczesny.

Netrukus pabudo ir lenkai, kai 37-ąją minutę turėjo puikią progą pasižymėti, bet tame epizode prancūzus išgelbėjo vartininkas.

Tačiau į tai čempionai atsakė ne tik pavojinga savo ataka, tačiau ir įvarčiu. Besibaigiant pirmajam kėliniui savalaikį perdavimą gavęs Olivier Giroud puikiai įkirto į plotą ir tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus.

Šiuo įvarčiu jis aplenkė legendinį Thierry Henry ir su 52 įvarčiais tapo rezultatyviausiu visų laikų Prancūzijos rinktinės žaidėju.

Po pertraukos prancūzai į aikštę vėl žengė aktyviai ir susikurdavo neblogų epizodų.

Galiausiai taip jiems reikiamą antrąjį įvartį titulą ginantiems prancūzams pavyko pelnyti, kai Kylianas Mbappe 74-ąją minutę pasinaudojo jam suteikt laisve ir galingu smūgiu į artimą kampą padvigubino komandos persvarą.

Per likusį laiką lenkams jau trūko jėgų, o prancūzai čia pat sudavė dar vieną smūgį.

K. Mbappe jau per teisėjo pridėtą laiką pasižymėjo dar vienu galingu ir gražiu smūgiu į viršutinį vartų kampą. Beje, jis su 5 įvarčiais tapo rezultatyviausiu šio čempionato žaiėju.

Pačioje mačo pabaigoje Lenkijai dar pavyko pelnyti garbės įvartį, kai Robertas Lewandowskis paskutinėmis sekundėmis realizavo už prancūzų žaidimą ranka baudos aikštelėje skirtą 11 m baudinį.

Ketvirtfinalyje Prancūzija susitiks su Anglijos ir Senegalo poros nugalėtojais.