REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Asmens kodo“ eksperimentas su ramentais viešose vietose. Tai, kas sveikam žmogui yra savaime suprantami dalykai, neįgaliajam tampa neįveikiama kliūtis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiskolinę ramentus pabandėme patekti į kelias parduotuves, įlipti į troleibusą, apsilankyti bibliotekoje. Pakako pusdienio, kad suprastume, kokias galimybes turi neįgalūs žmones Lietuvos sostinėje.

REKLAMA

„Įdomu stebėti skirtumą tarp mūsų neįgaliųjų ir užsieniečių”, - sako Žilvinas Grigaitis, vadovaujantis prašmatniam prekybos centrui, kuriame įrengti specialūs liftai neįgaliems žmonėms, ir pastebintis, kad mūsų žmonės kartais net nežino kaip patekti į jiems skirtą liftą.

Airijos respublikos ambasadorius Donalas Denhamas teigia, jog neįgalieji Airijoje neišskiriami iš visuomenės ir jiems nesunku patekti į valstybės institucijas, švietimo įstaigas, jau nekalbant apie gyvybiškai svarbių poreikių tenkinimo vietas, tokias kaip gydymo, ugdymo įstaigos ar parduotuvės. Tad prieš dvejus metus istoriniame sostinės pastate įkurtoje ambasadoje pirmiausia buvo pastatytas liftas neįgaliems žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Seimo narys Algirdas Sysas prisimena, kaip Seimą lankiusios ekskursijos metu jaunuolį, sėdintį rateliuose, teko nešti ant rankų. Lietuvoje nėra įstatymo, reglamentuojančio, kad naujuose statiniuose neįgalieji jaustųsi taip, kaip ir sveikieji. „Nėra žmogaus, nėra problemos“, - liūdnai juokauja seimūnas.

Tačiau juokai baigiasi kai neįgalus žmogus pradeda ieškoti darbo. Anai Daraškevič pavyko tik po dešimties bandymų. „Niekas nenori darbuotojo, kuriam reikia sukurti specialias darbo sąlygas ar leisti dirbti ne visą darbo dieną“, - neslepia moteris, turinti invalidumą nuo vaikystės. Tačiau jai pasisekė po profesinio parengimo. Ko mokomi neįgalūs žmonės moderniuose centruose ir kaip skatinama jų motyvacija?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš 19 metų regėjimo netekęs Egidijus Biknevičius dar studijų metais pradėjo ieškoti darbo. Daug kas priklauso nuo darbdavio požiūrio, teigia Egidijus, šiandien pats tapęs įmonės vadovu. Jis neslepia, kad atskirtį lemia ir neįgalus žmogaus nusiteikimas. „Keičiasi ne tik visuomenės požiūriai, ateina naujos kartos žmonės, neįgalumo nepaverčiantys pajamų šaltiniu“, - analizuoja Egidijus Biknevičius.
Laida „Asmens kodas“ – „Lygių galimybių metai visiems“ programos dalis. Finansuojama ES ir Lietuvos vyriausybės lėšomis bei rengiama bendradarbiaujant su LR Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Prodiuseris viešoji įstaiga „Art2B“.

„Asmens kodas“ apie tikrovę ir gyvenimo siūlomus eksperimentus trečiadienį, sausio 9d., 19.15 val. Per LTV2.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų