REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Legendinis Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis švenčia 59-ąjį gimtadienį. Jis iki šiol įvardijamas kaip geriausia ir žymiausia visų laikų šalies krepšininio asmenybė ir ne veltui – pakanka žvilgtelti į spalvingą šio aukštaūgio gyvenimo istoriją.

Legendinis Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis švenčia 59-ąjį gimtadienį. Jis iki šiol įvardijamas kaip geriausia ir žymiausia visų laikų šalies krepšininio asmenybė ir ne veltui – pakanka žvilgtelti į spalvingą šio aukštaūgio gyvenimo istoriją.

REKLAMA

„Kiek? 18 metų ir keturi mėnesiai“, – kadaise su žurnalistu bendraudamas juokavo A. Sabonis, kuomet dar buvo tik pilnametystės neseniai sulaukęs jaunuolis ir jam tik buvo žadama šviesi krepšinio karjera. 

Vėliau, per daugiau nei du dešimtmečius trukusią karjerą lietuvis atstovavo Kauno „Žalgirio“, Valjadolido „Forum“, Madrido „Real“ ir Portlando „Trail Blazers“ komandoms su kuriomis pelnė daugybę apdovanojimų.

Žibėjo ne tik komandiniame krepšinyje, kadangi kartu su Sovietų sąjungos rinktine jis tapo olimpiniu, Europos ir pasaulio čempionu. O Lietuvai atgavus nepriklausomybę, padėjo mūsų šaliai iškovoti bronzą Barselonos ir Atlantos olimpinėse žaidynėse, taip pat laimėjo Europos čempionato sidabrą. 

REKLAMA
REKLAMA

Krepšininko karjerą A. Sabonis baigė 2004 m., atstovaudamas Kauno „Žalgiriui“. Po to, kai beveik dešimtmetį praleido stipriausioje pasaulyje krepšinio lygoje NBA.

REKLAMA

Įdomu, kad būdamas krepšininkui jau labai solidaus amžiaus – 39-erių, jis dar sugebėjo tapti Eurolygos reguliariojo sezono naudingiausiu žaidėju. 

Paskutiniame savo karjeros sezone, eurolygoje 39-erių Sabonis sužaidė 18 rungtynių ir vidutiniškai pelnė po 16,7 taško, atkovojo po 10,7 kamuolio, atliko po 2,4 rezultatyvaus perdavimo, blokavo po 1,6 metimo ir rinko po 26,3 naudingumo balų.

Nuo krepšinio A. Sabonis neatitrūko ir baigęs karjerą, kadangi visą dešimtmetį 2011–2021 m. jis buvo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas.

Amžinas klausimas – „O kas jeigu?“

Kaip jau įprasta, patys geriausi ir talentingiausi pasaulio krepšininkai savo jėgas nori išbandyti aukščiausiame lygyje, taigi keliasi žaisti į JAV, NBA lygą.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausi talentai tą daro net nesulaukę dvidešimties arba vos perkopę dvidešimtmetį.

Tą galėjo padaryti ir A. Sabonis, kai 1986 m. pirmojo rato 24-uoju šaukimu jį NBA naujokų biržoje pakvietė Portlando „Trail Blazers“. Tačiau dėl politinių motyvų jis taip ir negalėjo išvažiuoti į JAV. 

Tuomet krepšininkui buvo tik 21-eri ir neišvykęs į JAV, jis liko žaisti Europoje, Ispanijoje. 

NBA aukštaūgis debiutavo tik po dešimtmečio, kai Portlando „Trail Blazers“ marškinėlius apsivilko būdamas 31-erių.

Jau debiutiniame sezone krepšininkas nebuvo tik statistas, kadangi per beveik 24 min., praleistas ant parketo, rinko po 14,5 taško ir atkvojo po 8,1 kamuolio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiajame savo sezone NBA lietuvis aikštėje praleido jau po 32 min., per kurias rinko po 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Įsivaizduokite, tai buvo krepšininkas, kuriam jau 33-eji. Tad ne veltui iki šiol didžiausiu klausimu į kurį atsakymo taip ir nesužinosime, išlieka – o kas jeigu A. Sabonis į NBA būtų prisibeldęs, kai buvo ką tik perkopęs dvidešimtmetį? 

Verta pabrėžti tai, kad perkopus 30 metų A. Sabonis net ir nuolat kamuojamas ir traumų sugebėjo būti labai solidus. A. Sabonio juvelyrinius perdavimus iki šiol prisimena ne vienas legendinis NBA krepšininkas. 

A. Sabonis dažnai prisimenamas ir po to, kai gerą pasirodymą surengia jo sūnus Domantas, kuris šiuo metu taip pat žaidžia NBA atstovaudamas Sakramento „Kings“ komandai.

Juk ne veltui yra garsus posakis: „Koks tėvas, toks ir sūnus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų