Likus dar dviem rungtynėms iki Anglijos „Premier“ lygos pabaigos, Londono „Chelsea“ ekipa tapo čempione. Jie svečiuose 1:0 palaužė „West Bromwich Albion“ ekipą ir užsitikrino čempionų taurę.

Nors visas rungtynes žaidimas buvo klampus, o aikštės šeimininkai puikiai gynėsi bei neleido „aristokratams“ mušti, viskas apsivertė 83-ąją minutę, kai pergalingą smūgį atliko po keitimo aikštėje pasirodęs Michy Batshuayius.

„BBC.com“ pranešė, kad Londono ekipos sirgaliams bilietai buvo pardavinėjami po 1800 svarų (apie 2100 eurų). Tai tik parodo, kad „Chelsea“ gerbėjai dar prieš susitikimą tikėjo savo dievukais ir galimybėmis jau penktadienį iškovoti čempionų trofėjų.

Londono ekipa iškovojo net 5-ąjį „Premier“ lygos trofėjų per 13 metų. Tokiais pasiekimais gali pasigirti tik „Manchester United“.

Antonio Conte taip pat įėjo į istoriją. Jis tapo vos ketvirtu treneriu per visus laikus, kuriam pavyko iškovoti „Premier“ lygos titulą savo debiutiniame sezone. Jis prisijungė prie Jose Mourinho, Carlo Ancelotti ir Manuelio Pellegrini.

Rungtynių eiga

Netikėtai jau pirmąją minutę „West Bromwich“ surengė pavojingą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Salomonas Rondonas smūgiavo galva, bet gerai sužaidė vartininkas Thibaut Courtois.

Kamuolį baudos aikštelėje gavo ir sukontroliavo Diego Costa, tačiau jo smūgį apsisukant blokavo varžovų gynėjas. Dar už minutės iš už baudos aikštelės mušė Pedro, bet į vartus nepataikė.

Svečiai toliau bandė. Į baudos aikštelę įkirtęs Edenas Hazardas atakavo vartus, bet smūgį blokavo varžovas, o kamuolį pagavo Benas Fosteris.

Abi komandos bandė išbėgti į kontratakas, bet tiek „West Brom“, tiek „Chelsea“ nesėkmingai atliko perdavimus ir progų nesukūrė.

Labai pavojingai standartinę situaciją 16-ąją minutę suorganizavo „aristokratai“, tačiau pirmasis smūgis buvo nublokuotas, o po kampinio kamuolys skriejo virš skersinio.

Pirmoji geltona kortelė parodyta 20-ąją minutę. Ją ne kiek už pražangą, bet už reakciją po jos gavo Jamesas McCleanas, kuris sustabdė Victorą Mosesą.

Žaidimas buvo kiek aprimęs, tačiau apie Londono ekipos galimybes 32-ąją minutę priminė Cescas Fabregasas, kuris smūgiavo iš toli. Smūgis buvo stiprus, kamuolys skriejo pažeme, tačiau šalia vartų.

Aikštės šeimininkai ir toliau rungtyniavo kietai. 36-ąją minutę 19-metis Samas Fieldas už pražangą prieš Pedro gavo geltoną kortelę. Pirmas kėlinys pasibaigė be įvarčių.

Po pertraukos „Chelsea“ surengė tikrą atakų bangą, į vartus smūgiavo ne vieną kartą, o pavojingiausiai pabandė V. Mosesas, bet įvarčio pelnyti vis dar nepavyko.

Po E. Hazardo perdavimo „West Bromwich“ žaidėjas, badydamas išmušti kamuolį į užribį, vos neįsimušė į savo vartus, jį išgelbėjo laiku sureagavęs komandos draugas.

Nors Londono „Chelsea“ toliau žaidė sėkmingiau, tačiau niekaip nesugebėjo sukurti itin pavojingų situacijų ir pasiekti įvarčio, kuris atneštų „Premier“ lygos trofėjų.

Tačiau tai įvyko! Michy Batshuayius surado Cesaro Azpilicuetos siųstą perdavimą ir nukreipė kamuolį į vartus 83-ąją rungtynių minutę.

Vienas Londono ekipos sirgalius šventė taip, kad išbėgo į aikštę, jį teko išvesti apsaugos darbuotojams. Aikštės šeimininkai dar bandė sugadinti šventę varžovams, tačiau jiems įvarčio pasiekti nepavyko ir „Chelsea“ triumfavo.