REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, siekdama gerinti socialinių paslaugų kokybę, siūlo keisti jų teikimo tvarką. Viena iš siūlomų naujovių, padėsiančių mažinti socialinės globos įstaigoms ir šeimynoms administracinę naštą, – licencijavimo nuostatų supaprastinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma, kad vietoj devynių licencijų rūšių būtų numatytos šešios, o taip pat nustatyti, kad nebebus reikalaujama norint gauti licenciją atskirai pateikti tokių dokumentų kaip steigimo dokumentai, valdymo, organizacinės ir personalo struktūrų aprašymai, strateginiai veiklos planai.

REKLAMA

„Žmogus jam reikalingą pagalbą turi gauti vietoje, laiku ir kokybiškai. Socialinės globos paslaugų teikėjams turi būti sudarytos geriausios sąlygos jas teikti efektyviai, neapkraunant įstaigų papildoma administracine našta“, - sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Aivaras Tušas.

Įstatymo projektu taip pat siūloma patikslinti tvarką, nustatančią asmens mokėjimo už socialinę globą dydį. Kai asmuo gyvena socialinės globos įstaigoje, jis moka už globą 80 proc. nuo savo pajamų. Tie globos namų gyventojai, kuriems nustatytas specialusis slaugos poreikis, gauna tikslinę kompensaciją šiam poreikiui patenkinti. Tikslinės kompensacijos dydis - 765 litai. Nors visa ši suma turėtų būti skirta paslaugoms už priežiūrą apmokėti, iki šiol globos įstaigų gyventojai mokėjo jos tik 80 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma pakeisti tvarką ir nustatyti, kad su aiškiu tikslu paskirti pinigai 100 proc. ir būtų panaudoti atitinkamoms paslaugoms apmokėti. Mokestis už globos įstaigos paslaugas nuo kitų asmens pajamų liktų galioti 80 proc. Taip bus užtikrinta, kad tikslinės išmokos būtų naudojamos pagal paskirtį.

Taip pat siūloma nustatyti, kad vertinant kiek žmogus turi mokėti už ilgalaikę socialinę globą įstaigoje, nebebus vertinamas jo turtas. Bus vertinama tik gaunamos pajamos.

Lietuvoje yra virš 400 socialinių globos įstaigų. Joms privalomas licencijavimas yra numatytas nuo 2015 metų.

Visas šias ir kitas naujoves apimantis Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo įstatymo projektas šiuo metu pateiktas suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei derinti. Pakoreguotas po gautų pastabų jis bus teikiamas Vyriausybei svarstyti, o šiai pritarus – Seimui.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų