REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lochneso pabaisa – tai viena didžiausių paslapčių, neduodanti ramybės jūrų tyrinėtojams ir ekspertams jau keletą dešimtmečių. Apie mistinį gyvūną, tariamai gyvenantį LochNeso ežere, Škotijoje, sklando daugybė legendų, istorijų ir atvaizdų.

REKLAMA
REKLAMA

Viliamasi, kad praėjusią savaitę Marcuso Atkinsono užfiksuota nuotrauka, atskleis minėtąją paslaptį. Sonaro įrenginiu Marcusas nufotografavo apie 152 cm pločio būtybę, 75 pėdų Lochneso ežero gylyje.

REKLAMA

Ponas Atkinsonas užfiksavo ilgą po vandeniu judantį objektą, kuris sekė jo laivą apie dvi minutes LochUrquhart įlankoje. Nors ekspertai tikina, kad tai galėjo būti žuvis, medžio nuolauža ar koks kitas objektas, 43 metų Atkinsonas turi savo versiją.

„Išlaipinau keleivius prie Urquhart Pilies ir persėdęs į savo valtį ketinau vykti pas kitus turistus. Kai plaukdamas įlanka pažvelgiau į sonarą, pamačiau neįprastą atvaizdą. Sonaras aptinka po vandeniu esančius gyvūnus ir palaipsniui atkuria jo atvaizdą. Tai man užtruko keletą minučių“ – pasakoja Marcusas.

REKLAMA
REKLAMA

„Užfiksuotas objektas darėsi vis didesnis ir didesnis, todėl nieko nelaukęs nufotografavau sonarinį atvaizdą, kaip įrodymą, mobiliuoju telefonu. LochNeso ežere neegzistuoja joks kitas tokio dydžio padaras. Būtybė priminė didelę ir ilgą gyvatę. Tai labai keista gyvūno forma. Kai parodžiau atvaizdą kitiems patyrusiems laivo kapitonams, nė vienas jų negalėjo pasakyti kas tai per objektas“, – pridūrė jis.

„Per pastaruosius 21 metus mačiau visokiausių įsivaizduojamos Lochneso pabaisos atvaizdų, bet šis buvo pats ryškiausias. Neabejoju, kad tai Lochnesas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

49 metų patyręs Lochneso pabaisos medžiotojas Stevas Felthamas sakė: „Lochneso ežere nėra tokių didelių gyvūnų, kaip užfiksuotasis nuotraukoje. Tai didžiausias padaras, kokį man kada nors teko matyti. Marcuso nuotraukos – geriausias ir naujausias įrodymas, kurį mes galime pateikti apie Lochneso pabaisą. Nuotraukos uždegė man norą medžioti pabaisą dar kokių 20 metų.“

Vis dėlto, kiti ekspertai tikina, kad tai galėjo būti koks nors jūros augalas ar augalų grupė. Mokslų daktaras Simonas Boxallas iš Nacionalinio Okeanografijos Centro Sauthemptone sako: „Paveikslas nufotografuotas lėtai judant valčiai. Akivaizdu, kad tai galėjo būti ne vieno, o kelių objektų jungtinis atvaizdas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų