• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patraukli išvaizda žmonėms suteikia nemažai privalumų kasdieniame gyvenime. Bet mokslininkai tvirtina, jog asmenys, turintys netaisyklingus veido bruožus, tampa žymiai geresniais lyderiais. Tokie žmonės tiesiog turi įdėti žymiai daugiau pastangų, jog patrauktų kitų dėmesį ar sugebėtų įtikinti savo pozicijos teisingumu. Būtent toks ryžtingas bei įkvepiantis šių žmonių veiklumas ir gali būti laikomas svarbiausiomis jų lyderystės priežastimis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot „Dailymail.co.uk“, chrestomatiniu to pavyzdžiu galėtume laikyti Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Winstoną Churchillį. Mokslininkai teigia, kad asimetriški veido bruožai galėjo nulemti ir Abrahamo Lincolno bei admirolo Horacijaus Nelsono sėkmingą iškilimą bei jų pasiekimus. Šie mokslininkų teiginiai iš esmės paneigia anksčiau paplitusį įsitikinimą, kad simetriškumas turi būti siejamas su žmogaus fiziniu pajėgumu ir jo charakterio stiprumu.

REKLAMA

Mokslų daktaras Carlas Senioras atliko du skirtingus tyrimus, analizuodamas ir vertindamas studentų fizinio simetriškumo savybes. Mokslininkas buvo išsikėlęs hipotezę, jog žmonės, pasižymintys netaisyklinga veido forma ar struktūra, išsiskiria savo darbštumu, o tai jau savaime nulemia jų organizacinių gebėjimų vystymąsi ir lyderiavimo savybių įgijimą.

REKLAMA
REKLAMA

Viename iš savo tyrimų Senioras studentams davė atlikti psichometrinį testą, kurio pagalba aiškinosi jų lyderiavimo savybes. Kitame tyrime studentai buvo suskirstyti į grupes, kuriose jie turėdavo išsirinkti savo lyderį ir vėliau atlikti įvairias marketingo užduotis. Pasak mokslininko, abu tyrimai patvirtino jo išsikeltą prielaidą – veido asimetriškumas iš tiesų koreliuoja su gebėjimu lyderiauti. Anot Senioro, ypač iškalbingi yra antrojo tyrimo rezultatai. Jie parodė, kad visose skirtingose studentų grupelėse žmonės, pasižymintys asimetriškais veido bruožais, savo kolegų buvo įvertinti žymiai geriau už simetriškų veido bruožų studentus. Maža to, netaisyklingų veido bruožų studentai išsiskyrė ir sėkmingesniu užduočių įgyvendinimu. Tai patvirtino ir nepriklausomi vertintojai, kurie studentų užduočių atlikimą analizavo nežinodami apie studentų fizines savybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senioras savo tyrimų ėmėsi norėdamas patikrinti, ar taisyklingų veido bruožų žmonės iš tiesų pasižymi ir sėkmingesniu visuomeniniu gyvenimu. „Dažnai yra priimta manyti, kad simetriško veido žmogus yra šaunesnis, laimingesnis, turi daugiau draugų ir įtakos, galų gale yra protingesnis. Bet kuomet pradėjau labiau domėtis fizinių savybių ir asmeninių žmogaus pasiekimų sąryšiu, likau labai nustebintas gautais rezultatais“, - savo įspūdžiais dalinosi Senioras. Anot mokslininko, net ir po savo atliktų tyrimų idėja, kad paprasčiausias veido simetriškumas gali lemti žmogaus darbo kokybę ir jo gyvenimo pasiekimus, jam vis dar neduoda ramybės.

REKLAMA

Anot Senioro, jo ištirto lyderiavimo pobūdis gali būti įvardijamas kaip „transformacinė“ lyderystė. Tokia lyderystė pasireiškia sugebėjimu įtikinti kitus žmones, priversti juos bendradarbiauti ir kovoti dėl bendro tikslo bei įkvėpti kitus savo pavyzdžiu. Tokia lyderystės forma skiriasi nuo vadinamosios „transakcinės“ lyderystės. Pastaroji yra labiau diktatoriškos prigimties, paremta sugebėjimu kelti baimę ir užtikrinti visuotiną paklusnumą.

REKLAMA

Senioro teigimu, „transformacinė“ lyderystė yra labiau tinkama grupinėje veikloje, kurioje nėra griežtų hierarchinių ryšių, o vyrauja tarpusavio bendradarbiavimo veiklos pobūdis. „Tad kariuomenėje „transformacinė“ lyderystė greičiausiai nebūtų naudinga“, - pažymėjo mokslininkas.

Ankstesni panašaus pobūdžio tyrimai parodė, kad žmogaus veido asimetriškumas gali būti siejamas su didesniu polinkiu į agresiją. Mokslininkai mano, kad asimetriški žmogaus veido bruožai susiformuoja dar jam būnant mamos įsčiose – tuomet patiriamos stresinės situacijos gali lemti netolygų kūdikio vystymąsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų