REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kompanija „Apple“, panašu, ketina visiškai atsisakyti bendradarbiavimo su korėjiečių kompanija „Samsung“, kuri ilgus metus buvo „Apple“ partneriu, tiekdamas įvairius elektronikos komponentus, o paskutinius metus spėjusi įgyti ir nekenčiamiausio priešo titulą.

REKLAMA
REKLAMA

Procesorius A6 dabartiniam „Apple“ išmaniajam telefonui „iPhone 5“ gamina būtent „Samsung“. Tuo pačiu metu, kaip jau puikiai žinome, vyksta aršios teisminės batalijos, kurios vienu iš momentų tapo 1,05 mlrd. dolerių bauda, kurią „Samsung“, JAV teismo sprendimu, turės sumokėti kompanijai iš Kupertino kaip kompensaciją, taip pat draudimai (kurie, kaip pasirodė, buvo laikini), neleidžiantys prekiauti tam tikrais „Samsung“ įrenginiais. Korėjiečiai mestus kaltinimus dėl patentų pažeidimo nuolat neigia, tačiau jiems dar nepavyko pasiekti apčiuopiamų laimėjimų.

REKLAMA

Visų šių įvykių fone partnerystėje tarp „Apple“ ir „Samsung“ atsirado solidus plyšys. Informacijos apie santykių nutraukimą tapo anoniminiai šaltiniai iš korėjiečių kompanijos, kurie laikraščiui „Korea Times“ pranešė, jog būtent „Apple“ yra bendradarbiavimo nutraukimo iniciatorė.

„Samsung“ atstovų teigimu, „Apple“ inžinieriai patys kūrė procesorių A6, be jokių trečių šalių pagalbos. „Samsung“ šiuo atveju tapo tik gamintoju, nors praeityje „Samsung“ specialistai tiesiogiai dalyvavo „Apple“ skirtų mikroschemų kūrimo procese.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar teigiama, jog kitas procesorius – „Apple A7“ – bus gaminamas jau kitoje kompanijoje. Ja, kaip ir buvo tikėtasi, taps „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“ (TSMC) – didžiausias pasaulyje kontraktinis puslaidininkių mikroschemų gamintojas.

Kitas dalykas – tai viso „Apple“ procesorių gamybos proceso perkėlimas į TSMC konvejerius. Užduotis tokia ambicinga, jog net Napoleonas, matyt, su didžiuliu susidomėjimu stebėtų šiuos įvykius. Atsižvelgiant į „Apple“ ir „Samsung“ santykius, negalima atmesti, jog kompanija iš Kupertino perduos kitoms kompanijoms ir kitų komponentų gamybą. „Samsung“ tai gresia daugybės milijardų pajamų netekimu, o kartu ir problemomis su akcijų kaina bei visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Užsakymų perdavimo „iš priešų saviems“ procesą galime matyti jau dabar. Tiesa, kai kurių ekspertų teigimu, „Samsung“ gali smarkiai ir nenukentėti (arba nenukentėti apskritai), kadangi iš TSMC gali pervilioti tokius stambius mobilios rinkos žaidėjus, kaip „Qualcomm“ ir „nVidia“.

Taip pat dar kartą priminsime, jog „Samsung“ paliko vienas iš vyriausių procesorių inžinierių Jimas Mergardas. Ir jis sustiprino ne kieno nors kito, o būtent „Apple“ mikroschemų kūrėjų komandą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų