Rumunijos mieste Otopenyje tęsiasi Europos plaukimo čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine, kuriame trečiadienį netoli finalo liko Andrius Šidlauskas.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje A.Šidlauskas finišavo per 58.11 sek. ir buvo 4-as – lietuvis vos 0.01 sek. aplenkė islandą Antoną Mckee (58.12). Plaukimą laimėjo olandas Casparas Corbeau (56.85), antras buvo italas Simone Cerasuolo (57.21), trečias – turkas Berkay Omeras Ogretiras (57.36).

Antrajame pusfinalyje lietuviui reikėjo tikėtis, kad už jį greitesni bus ne daugiau nei 4 sportininkai. Deja, A.Šidlausko rezultatą pranoko 5 atletai: olandas Arno Kamminga (56.37), turkas Huseyinas Emre Sakci (56.68), italas Nicolo Martinenghi (57.08), britas Archie Goodburnas (57.81) ir austras Bernhardas Reitshammeris (57.87).

A.Šidlauskas bendroje pusfinalio įskaitoje užėmė 9-ą vietą, o į finalą pateko 8 atletai. Tiesa, jei kuris nors sportininkas atsisakytų plaukti finale, lietuvis galėtų užimti jo vietą.

Pusfinalio rezultatai:

Ryte atrankoje A.Šidlauskas distanciją įveikė per 58.36 sek. ir užėmęs 13-ą vietą pateko į pusfinalį, tuo tarpu Adomas Gatulis finišavo per 1 min. 1.40 sek. ir aplenkęs tris varžovus buvo 38-as.

Šioje atrankoje puikiai pasirodė olandai – Arno Kamminga (56.63 sek.) buvo pirmas, o Casparas Corbeau (57.26 sek.) – antras. Trečia pozicija atiteko italui Nicolo Martinenghi (57.34 sek.). Aštuntas buvo olandas Koenas de Grootas (58.00 sek.), vienuoliktas – olandas Bramas Zwetslootas (58.16 sek.), tačiau jie ir devintas buvęs italas Federico Poggio (58.06) į kitą etapą nepateko dėl plaukikų iš vienos šalies apribojimų.

A.Šidlausko karjeros rekordas šioje rungtyje yra 57.52 sek. Lietuvos rekordas nuo 2015 m. priklauso Giedriui Titeniui (57.02).

2021 m. Europos čempionate trumpame baseine A.Šidlauskas nedalyvavo, o 2019 m. pasiekė pusfinalį, kuriame liko 15-as.