• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO viršūnių susitikime tikimasi svarbių sprendimų priėmimo kibernetinio saugumo srityje, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

NATO viršūnių susitikime tikimasi svarbių sprendimų priėmimo kibernetinio saugumo srityje, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

REKLAMA

Taip ministras kalbėjo po antradienį įvykusio pirmą kartą organizuojamo kibernetinio saugumo forumo „Cyber Champions Summit“. 

„Praėjusiais metais NATO sąjungininkai susitarė stiprinti kibernetinę gynybą. Tikimės, kad NATO viršūnių susitikime Vilniuje bus priimti svarbūs sprendimai dėl kibernetinio saugumo“, – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas A. Anušauskas.

Jis pridūrė, kad NATO partnerystė su Ukraina, Azijos ir Ramiojo vandenyno šalimis ir kitais partneriais yra „labai svarbi mūsų visų kibernetinio saugumo užtikrinimui.“

Renginyje daugiausia dėmesio skirta atsparumo kibernetinėms grėsmėms bei šalių saugumui didinimui, gerosios patarties dalijimuisi, efektyviai kritinės infrastruktūros apsaugai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot ministerijos, forume akcentuota būtinybė vystyti NATO dialogą su Australija, Japonija, Naująja Zelandija ir Pietų Korėja kibernetinėje srityje, tikimasi, kad šis klausimas bus artėjančio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje darbotvarkėje.

REKLAMA

„Be to, dalyvavimas bendrose iniciatyvose, tokiose kaip „Iniciatyva prieš išpirkos reikalaujančias atakas“ yra gera platforma, siekiant spartinti informacijos mainus ir koordinuotas pastangas kovojant su kibernetinėmis grėsmėmis, įskaitant ir autokratinių režimų keliamas grėsmes“, – nurodoma pranešime.

Forume dalyvavęs NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas naujai kylančioms saugumo grėsmėms Davidas van Weelas akcentavo, kad kibernetinė erdvė yra „strateginės konkurencijos ir konfliktų tarp valstybių zona“.

„Ją apsaugoti galime tik užtikrindami bendradarbiavimą. Todėl tai, kas vysta Indijos-Ramiojo vandenyno regione – svarbu Europai, o tai, kas vyksta Europoje, turi reikšmės Indijos-Ramiojo vandenyno regionui“, – sakė D. van Weelas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, stebint Kinijos ir Rusijos santykius, reikia dėti daugiau pastangų bendradarbiavimui tarpusavyje skatinti, į saugumą žiūrėti pasauliniu, o ne regioniniu mastu.

Renginyje dalyvavo atstovai iš Australijos, Izraelio, Japonijos, Jungtinių Valstijų, Nyderlandų ir kitų šalių.

Renginį kartu su Krašto apsaugos ministerija organizavo Nacionalinio kibernetinio saugumo ir Regioniniu kibernetinės gynybos centrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų