Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (2/1) ketvirtadienio vakarą iškovojo itin svarbią pergalę Europos čempionato atrankoje. Mūsiškės Vilniuje 81:62 (23:17, 14:25, 29:10, 15:10) pranoko Ukrainos krepšininkes (2/1).

Lietuvės neturės daug laiko poilsiui, kadangi jau sekmadienį laukia kitas atrankos mačas išvykoje su Suomija. Tas rungtynes taip pat tiesiogiai transliuos TV6 kanalas ir portalas Tv3.lt

Na, o šio vakaro rungtynės abi komandos pradėjo gana vangiai ir nerezultatyviai.

Galiausiai lietuvės daugiausiai Lauros Juškaitės ir Gintarės Petronytės pastangomis sugebėjo išsiveržti į priekį ir susikrauti šiokį tokį pranašumą (23:17).

Bet tada lietuvės puolime vėl tarsi užstrigo. Daugiau nei keturias antrojo kėlinio minutes jos nepelnė taškų, tiesa, lygiai toje pačioje situacijoje buvo ir ukrainietės.

Vis dėlto jos prieš pertrauką labai sėkmingai naudojosi Lietuvos krepšininkių klaidomis ir baudė mūsiškės ypač greitose kontratakose.

Aidint sirenai ukrainietės dar pataikė iš tolį ir į ilgają pertrauką rinktinės išėjo Lietuvai atsiliekant 37:42.

Tačiau po pertraukos aikštėje jau dominavo lietuvės. Lyderių trio vedamos lietuvaitės surengė tikrą šou puolime bei pačios surakino ukrainietes gynyboje.

Lietuvės kėlinį laimėjo net 29:10 ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 14 taškų pranašumą (66:52).

Solidų pranašumą susikrovusios lietuvės kevirtajame kėlinyje daug vargo neturėjo. Jos sėkmingai išlaikė solidų pranašumą, o ukrainietės nedaug ką galėjo prieš pastatyti.

Galiausiai finalinė mačo sirena paskelbė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės pergalę rezultatu

Priminsime, kad į Europos čempionatą pateks grupių nugalėtojos ir keturios geriausios antrąją vietą užėmusios rinktinės.

Neseniai 17-ą gimtadienį paminėjusiai J.Jocytei šios rungtynės buvo geriausios per karjerą Lietuvos moterų rinktinėje. Ji sumetė 15 taškų ir surinko 19 naudingumo balų.

Už ją rezultatyviau žaidė Gintarė Petronytė, pelniusi 27 taškus ir Laura Juškaitė, kuri pridėjo 20.

Lietuva: Gintarė Petronytė 27 taškai (10/18 metimų „iš žaidimo“, 12 atkovotų kamuolių, 28 naudingumo balai), Laura Juškaitė 20, Justė Jocytė 15 (8/8 baudų, 3 perimti kamuoliai), Kamilė Nacickaitė 11, Giedrė Labuckienė 5 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Santa Baltkojienė 3 (5 rez. perd.).

Ukraina: Alina Jagupova 18 (1/12 trit., 7 atk. kam. 5 kl.), Olga Mazničenko 15, Kristina Filevič 12, Miriam Uro-Nile 8.