REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalto gražios žiemos savaitgalio sulaukę poledinės žūklės mėgėjai susirinko ant ledo. Paskui juos pasekė ir nemokamų čiuožyklų išsiilgę vaikai. Tačiau Nevėžį ir kitus vandens telkinius apgulusius gyventojus hidrologai suskubo įspėti – nors šaltukas spaudžia jau ne vieną savaitę, sniegu padengtas ledas yra labai pavojingas.

REKLAMA
REKLAMA

Žioji properšų

Apie pavojus ant ledo patvirtino ir ugniagesiai gelbėtojai. Nors Panevėžio krašto gyventojai rimtų bėdų dar neprisišaukė, Lietuvoje jau teko gelbėti ne vieną įlūžėlį.

REKLAMA

Panevėžio hidrometeorologijos stoties viršininkas Rimantas Antanas Andrašiūnas patikino, kad ledu drąsiai vaikštantys žmonės iš tiesų smarkiai rizikuoja savo gyvybe. Ypač tie, kurie žvejoja ar pramogauja ant užšalusių upių.

„Neseniai matavome Nevėžio ledo storį. Įsitikinome, kad prie krašto ledas iš tiesų yra gana storas, tačiau sraunesnėse vietose, apie vidurį, jis vos poros centimetrų. Tokia pati situacija ir Lėvens upės. Be to, radome daugybę properšų. Vadinasi, lipti ant upes padengusio ledo labai nesaugu, tik sveiką protą praradęs žmogus gali taip rizikuoti. Juk vieną einantįjį ledas gali išlaikyti, jei yra ne plonesnis nei 7 centimetrai. Gyventojai klysta manydami, kad beveik mėnesį spaudęs šaltukas sukūrė tvirtą ledą. Tačiau taip nėra, nes jo paviršių dengia vandeniui užšalti trukdantis storas sniego sluoksnis“, – teigė R.A.Andrašiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Čiuožyklos dar palauksime

Dar labiau rizikuoja tie panevėžiečiai, kurie žvejoti ar pramogauti susiruošė ant „Ekrano“ marių – kol kas jas padengusio ledo storio niekas nematavo.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėjas Antanas Karalevičius patvirtino pasidomėjęs tik Senvagę užklojusiu ledu. Pasak jo, nors čia ledas storokas, tačiau saugumu suabejota, todėl artimiausiu metu „Senvagėje“ čiuožykla nebus įrengta.

„Ekrano“ marių ledo storio nematavome, tikrinome tik Senvagės, nes ketiname miestiečiams įrengti čiuožyklą. Deja, planus nežinia kuriam laikui tenka atidėti. Tiesa, išmatuotas ledas pasirodė tinkamo storio – net apie 30 centimetrų. Tačiau jo struktūra labai įdomi. Keista, kad ledas yra tarsi sudarytas iš dviejų sluoksnių, o viršutinis skilinėja. Todėl čiuožyklą nutarėme rengti kiek vėliau, nors šaltis spaudė jau beveik mėnesį“, – patikino A.Karalevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) skelbia, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Tačiau toks ledas gali išlaikyti tik vieną žmogų. Grupė žvejų ar pramogautojų ant ledo gali lipti tik tada, kai jo storis ne mažesnis kaip 12 centimetrų. Žmonių gyvybės apsaugos vandens telkiniuose taisyklėse nurodyta, kad čiuožyklai atidaryti reikalingas 23 centimetrų ledo storis esant 25 laipsnių šalčio oro temperatūrai ir 25 centimetrų esant šilčiau.

Trapesnis po sniegu

PAGD Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus specialistas Gintautas Druktenis informavo, kad ant ledo kasmet įvyksta nemažai skaudžių nelaimių. Per praėjusią kalendorinę žiemą iki šių metų kovo mėnesio šalies ugniagesiai gelbėtojai vandenyje ir ant ledo atliko 88 gelbėjimo darbus. Jų metu buvo išgelbėta 17 žmonių, iš jų – du vaikai, ištraukti 23 skenduoliai, tarp jų – trys vaikai. Ne vieną gelbėjimo darbą ant ledo ugniagesiai atliko ir nuo lapkričio mėnesio paspaudus šaltukui. Neseniai iš nestipriu ledu aptraukto vandens pareigūnams teko ištraukti nuskendusį vaiką.

Justė BRIEDYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų