42
Italijos rinktinės triumfas. (nuotr. SCANPIX)

Sekmadienį baigėsi Europos futbolo čempionatas. Londono Vemblio stadione vykusiame finale po 11 m baudinių serijos (3:2) triumfavo Italija, kuri pranoko Angliją.

42

Pagrindinis mačo laikas ir vėliau pratęsimas baigėsi taikiai 1:1. Italija kartu pratęsė savo įspūdingą nepralaimėtų mačų serija, kuri dabar jau yra 34-erios rungtynės.

Italams tai yra pirmasis trofėjus pasaulinėje futbolo scenoje nuo 2006-ųjų, kai jie triumfavo pasaulio čempionate.

Tačiau Europos čempionate jie paskutinį kartą nugalėtojais buvo tapę dar 1968-aisias metais. Vadinasi, šio vakaro pergalės italams reikėjo laukti net 53 metus.

Anglijos rinkinė, kita vertus, nuo pat 1966 m. triumfo planetos pirmenybėse nėra nieko laimėję.

Finalinis mačas Londone prasidėjo vietinių sirgalių euforija. Jau 2-ąją minutę Kyrieno Trippiero perdavimo sulaukęs gynėjas Lukas Shaw galingu smūgiu iš gana patogios situacijos praktiškai nenuleisdamas kamuolio ant žemės išvedė anglus į priekį.

Po šio smūgio italai niekaip negalėjo atsigauti. Anglija kontroliavo žaidimą, o italai kartais tik atsakydavo nepavojingais tolimais smūgiais.

Žaidimas kiek aprimo ir tik kėlinio viduryje Fernando Chiesa pabandė nuginkluoti anglų vartininką, bet ir jo smūgis net nepataikė į vartų plotą.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi – anglai gana ramiai apsigindavo, o italams trūko elementaraus tikslumo.

Bet jau po pertraukos vaizdas kiek pasikeitė. Italai atlikę du keitimus ėmė aktyviau pulti. Keliskart pavyko anglams apsiginti, bet jiems spaudimas didėjo.

Galiausiai rezultatas tapo lygus. 67-ąją minutę kilus sumaiščiai prie vartų pirmasis prie kamuolio suskubo gynėjas Leonardo Bonucci ir iš kelių metrų nukreipė jį į įvartus.

Vėliau italai iškart bandė pasinaudoti šoku ir pasižymėti dar sykį, bet keliskart pavojingose vietose atsidūręs Dominico Berardi smūgiavo netiksliai.

Pagrindinio laiko pabaigoje Italija daugiau kontroliavo kamuolį, bet pasižymėti nepavyko. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą abi rinktinės pradėjo gana ramiai. Jam kiek įpusėjus anglai surengė kelias pavojingas atakas, bet pritrūko tikslumo.

Kiek vėliau italai surengė pavojingą atką, bet vietoje buvo vartininkas J. Pickfordas.

Anglija kiek aštriau bandė atakuoti. R. Sterlingas buvo atsidūręs geroje pozicijoje baudos aikštelėje, bet italų gynybos siena vėl susitvarkė.

Galiausiai žaidimas aikštėje nurimo ir rinktinėms teko mušti 11 m. baudinius. Serijoje viskas klostėsi labai dramatiškai.

Abi rinktinės įmušė po dukart, bet kartą nesugebėjo pasižymėti.

Ketvirtuoju smūgiu F. Bernardeschi išvedė italus į priekį, o J. Sancho smūgis buvo atremtas italų vartininko.

Vėl pramušus anglams lemiamo smūgio stojo mušti Jorghinho, bet anglų vartininkas J. Pickfordas jį atrėmė ir suteikė komandai dar vieną šansą.

Lemiamo baudinio stojo mušti jaunasis B. Saka, bet vėl žibėjo italų vartininkas G. Donnarumma, kuris smūgį atrėmė ir išplėšė pergalę bei čempionų taurę Italijos rinktinei.

Anglai 11 m. baudinių serijoje išviso pramušė tris sykius, o italai netiksliai smūgiavo dukart.

Geriausiu viso čempionato žaidėju po rungtynių buvo pripažintas Italijos rinktinės vartininkas G. Donnarumma.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antrasis pratęsimo kėlinys:

120 min. Viskas! Europos futbolo čempionas paaiškės tik po 11 m baudinių serijos.

118 min. Vyksa keitimai. Rinktinės jau ruošiasi 11 m baudinių serijai.

109 min. Anglai sukuria pavojingą situaciją.. bet italų vartininkas sužaidęs drąsiai numalšina anglų entuziazmą. Bent jau laikinai.

Pirmasis pratęsimo kėlinys:

105 min. Per 15 min pirmajame pratęsime niekam įvarčio pelnyti nepavko.

103 min. PAVOJUS. Emersonas pavojingai pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, bet J. Pickfordas šiaip ne taip kamuolį išmušė.

98 min. Jackas Grealishas pasirodė aikštėje. Jis  pakeitė Masoną Mountą

97 min. Raheemas Sterlingas netiksliai smūgiavo pavojingoje atakoje, čia pat K. Phillipso smūgis praskriejo visai šalia italų vartų.

91 min. Italija kur kas ilgiau kontroliuoja kamuolį, bet kol kas abi komandos pernelyg nerizikuoja.

Antrasis kėlinys:

90+6 min. Viskas, pratęsimas. Abi komandos mačo pabaigoje žaidė atsargiai ir nerizikavo. Čempionui išsiaiškinti neužteko pagrindinio rungtynių laiko.

90+5 min. Italų kapitonas G.Chiellini gavo geltoną kortelę, kai grubiai prasižengė prieš B.Saką.

85 min. Geltoną kortelę užsidirba L. Insigne, o skausmingai su varžovais susidūręs aktyvusis F. Chiesa nebegali tęsti mačo. Jį keičia Federico Bernardeschi.

74 min. Dabar jau italai perėmė žaidimo kontrolę. Po keitimo aikštėje pasirodęs Dominico Berardi keliskart pavojingai atsidūrė atakos smaigalyje. Italija anglus spaudžia.

67 min. ĮVAAAARTIS! Italija lygina rezultatą. Kilus sumaiščiai prie vartų pirmasis prie kamuolio suskubo Leonardo Bonucci ir iš kelių metrų nukreipė jį į įvartus.

61 min. Kokia proga! Galingą smūgį tiesiai į anglų vartus pasiuntė F. Chiesa, bet u smūgį atremti sugebėjo Anglijos rinktinės vartininkas J. Pickfordas.

50 min. Italija turėjo gerą šansą. Baudos smūgis iš labai patogios padėties, tiesiai prieš vartus. Tačiau Lorenzo Insigne smūgis ne itin nusisekė.

46 min. Antrasis kėlinys prasidėjo pirmąją geltona kortele rungtynėse. Ja nubaustas italų saugas Nicolo Barella.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Po pirmojo kėlinio Anglija pirmauja 1:0. Žaidimas kol kas neutraliems žiūrovams nėra itin gražus. Anglai gana tvarkingai kontroliuoja žaidimo tempą, o italams labai sunkiai sekasi kažką pavojingesnio sukurti puolant.

34 min. Pagaliau pavojingas italų smūgis. Tačiau ir Fernando Chiesa nepataikė į vartų plotą, bet vis šis tas, žvelgiant iš italų perspektyvos.. Jiems trūksta aštrumo.

23 min. Jorginho susižeidė kelį, bet, atrodo, vienas pagrindinių Italijos žaidėjų grįš į aikštę.

21 min. Italija pabandė keliskart pavojingai užpulti, bet, atrodo, kad anglai kol kas jaučiasi aikštėje labai patogiai.

14 min. Anglai atrodo kaip reikiant užsivedę. Italams dabar svarbiausia nepraleisti dar vieno įvarčio, nes Anglija vis grasina varžovų vartams.

3 min. OHOOOO. ĮVARTIS!!! Įspūdingas anglų startas. K.Trippiero perdavimo sulaukęs kitas gynėjas Luke`as Shaw nestabdydamas kamuolio jį ore galingu smūgiu nukreipė į italų vartus. Koks startas!

Tai greičiausias įvartis Europos čempionatų finalų istorijoje.

1 min. Ponios ir ponai, finalas prasideda!

Startinės sudėtys:

Anglija: J. Pickfordas, L. Shaw, H. Maguire'as, J. Stones'as, K. Walkeris, K. Trippier, D. Rice'as, K.Phillipsas, M. Mountas, R. Sterlingas ir H. Kane'as.

Italija: G. Donnarumma, G. Chiellini, L. Bonucci, A. Di Lorenzo, Emersonas, Jorginho, N. Barella, L. Insigne, F. Chiesa ir C. Immobile.