Trečiadienį sužaistos likusios ketverios FIBA Europe League vyrų krepšinio turnyro, kuriame dalyvauja 31 komanda, suskirstyta į keturias grupes, pirmojo turo rungtynės.

Triuškinamą pralaimėjimą A grupės rungtynėse patyrė Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalio laimėtoja Alytaus "Alita", kurią Kazanėje 99:60 (27:13, 28:16, 21:13, 23:18) sutriuškino vietos "Uniks" (Rusija) klubas, kuriame rungtyniauja Saulius Štombergas ir Eurelijus Žukauskas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo australas Chrisas Anstey (Krisas Enstis) ir Eurelijus Žukauskas, pelnę atitinkamai 15 ir 13 taškų.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos per 22 minutes pataikė 4 dvitaškius iš 9, 5 baudų metimus iš 11, po krepšiais atkovojo 11 kamuolių bei atliko rezultatyvų perdavimą.

S.Štombergas per 16 minučių pelnė 10 taškų. Jis pataikė 3 dvitaškius iš 6, prametė tritaškį, realizavo visus 4 baudų metimus, po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė du kamuolius bei penkissyk suklydo ir prasižengė.

"Alitos" ekipoje išsiskyrė Martynas Andriukaitis, pelnęs 16 (3/7 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai) taškų. Po 8 taškus į varžovų krepšį įmetė Darius Šilinskis ir Vidas Ginevičius, 7 - amerikietis Marco Spearsas.

Dar vienose trečiadienį vykusiose A grupės rungtynėse Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) 80:56 sutriuškino Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) ekipą.

Pergalingai aštuonių komandų C grupės turnyrą pradėjo Virginijaus Praškevičiaus Tel Avivo "Hapoel" (Izraelis) klubas, namie 85:75 (16:14, 24:19, 18:18, 26:24) nugalėjęs Bambergo BHP (Vokietija) ekipą.

Krašto puolėjas iš Lietuvos per 34 minutes pelnė 15 taškų ir buvo antras komandoje pagal rezultatyvumą. Jis pataikė 4 dvitaškius iš 8, realizavo 3 baudų metimus iš 4, po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko du rezultatyvius perdavimus.

D grupės turnyre pergalę iškovojo Valdemaro Chomičiaus treniruojama Maskvos srities "Dinamo" (Rusija) komanda, savo aikštėje 90:70 (25:17, 24:23, 20:9, 21:21) sutriuškinusi Nymburko ECM (Čekija) ekipą.