REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK), į savo posėdį pakvietusi Antikorupcijos komisijos (AK) narius, priėmė sprendimą, kad AK, tirdama Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes, viršijo įgaliojimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Išvados nėra griežtos, bet, sakyčiau, teisingos, nes Seimo struktūrinis padalinys – AK, privalo laikytis Seimo statuto, Konstitucijoje numatytų įstatymų ir kitų teisės aktų. Atlikę tyrimą radome nemažai to, ko neturėtų būti jų išvadose, ir pagrindinis klausimas – ar jie išvis turėjo imtis to klausimo“, – dar praėjusį trečiadienį po posėdžio žurnalistams sakė A. Salamakinas.

REKLAMA

AK pirmininkas Ligitas Kernagis atliko bandymus įsiterpti ir konfrontuoti su EPK pirmininku Algimantu Salamakinu, apeliuodamas į jo nekomptenciją ir viešus pasisakymus.

L. Kernagis pradėjo nuo to, kad į tą pačią EPK yra kreiptasi dėl jos pirmininko viešų pareiškimų ir todėl, jo nuomone, A. Salamakino balsavimas šiuo klausimu yra neetiškas, nes jis gali būti suinteresuotas.

„Yra paskirti pranešėjai, paruoštos išvados, aš šio klausimo nesvarstysiu“, – pareiškė A. Salamakinas ir parodė, kad diskutuoti šia tema neketina.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant Vidos Marijos Čigriejienės nuomonės, kad kolegų skundimas – nepriimtinas, komisija griežtai priėmė sprendimą, kad AK viršijo įgaliojimu. 4 komisijos nariai balsavo už tai, kad išvados būtų priimtos, o 3 susilaikė.

„O kas toliau?“, – su nuostaba veide klausė Žilvinas Šilgalis.

„Mes į klausimus neatsakinėjame“, – pareiškė A. Salamakinas.

„Priėmėte sprendimą, ką jis reiškia, ko nereiškia?“ – vis tiek teiravosi AK narys.

„Yra nustatyta tvarka, netrukdykite mums dirbti“, – oficialiai jam išrėžė EPK pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AK nariai, piktindamiesi, kad juos apskritai kvietė į posėdį ir neleido įsiterpti, vienas paskui kitą pasišalino iš posėdžių salės.

Tačiau dar didesnį „šou“ posėdžių salėje surengė Seimo narys Naglis Puteikis, kai buvo svarstomas klausimas dėl jo viešų pasisakymų plenariniame posėdyje.

N. Puteikio elgesio klausimas buvo sprendžiamas po to, kai opozicijos atstovas Valentinas Mazuronis kreipėsi į Seimo pirmininkę, kad ji reaguotų į Seimo nario Naglio Puteikio pasisakymus plenarinio posėdžio metu, kuris pareiškė, kad neva „Vienas Petras yra teistas“.

REKLAMA

„Ką jūs turėjote omenyje iš tiesų? Seime yra trys Petrai ir jie visi nori sužinoti, apie kurį jūs čia kalbėjote?“ – teiravosi A. Salamakinas.

Tačiau N. Puteikis nebuvo nusiteikęs kalbėti apie tai, kas jo klausiama ir ėmė kelti abejones dėl A. Salamakino kompetencijos.

„Visuomeninės organizacijos kreipėsi į Seimą ir informavo, kad išklausė vieno jūsų posėdžio įrašą ir susipažino su to posėdžio protokolu. Įraše skamba – klausimą perduoti archyvui, o protokole – įspėti Lučį, kad galbūt supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus, kai balsavo už alkoholio legalizavimą“, – puolė N. Puteikis ir pabrėžė, kad atsakys į komisijos klausimus tik gavęs A. Salamakino pasiaiškinimą dėl visuomenininkų informacijos.

REKLAMA

„Turiu įsikišti ir pasakyti konkrečiai. Vakar, kai daviau parodymus prokuratūrai... Tai ne jūsų reikalas, dirbame savo darbą, tikrai nesikišame į ikiteisminius tyrimus. Jei prokuratūrai įdomu, duodame parodymus, bet jūs, atleiskite, ne teisėjas, ne prokuratūros atstovas, jūs šiuo atveju esate iškviestas dėl to, kad gautas skundas dėl jūsų, todėl trečią kartą prašau jūsų kalbėkite į temą“, – piktinosi EPK pirmininkas.

Tačiau N. Puteikis nesiruošė pasiduoti.

„Pirmininke, labai mandagiai paklausiau dėl jūsų patikimumo ir jūs galėtumėte man tiesiog mandagiai atsakyti, kad „Ne, visuomenininkai yra neteisus, arba ne, aš dabar negaliu kalbėti, nes vyksta ikiteisminis tyrimas“. Jūs demonstruojate begalinę tipišką Lietuvos pseudoelitui aroganciją, elgiatės kaip tipiškas Lietuvos teisėjas, jūs elgiatės labai nemandagiai, be abejo, atsakysiu į klausimą „dėl Petro“, bet jūs pasakykite: „Ne, Puteiki, jūsų abejonės – nepagrįstos“, <...> “, – kartojo skandalingasis Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisijoje kilus pasipiktinimo bangai, kad N. Puteikis neturi teisės atvykęs į EPK posėdį diktuoti sąlygų, A. Salamakinas pagrasino, kad pašalins jį iš posėdžių salės.

„Labai gaila, kad jūs taip nedemokratiškai elgiatės, todėl esu priverstas atsakyti į jūsų klausimą. Petras –  Luomanas. <...> Jūs elgiatės arogantiškai, o aš su jumis elgiuosi mandagiai“, – tęsė N. Puteikis.

Apskritai, šios dienos EPK posėdis labiau priminė vaikų žaidimo aikštelę, kur niekas negali pasidalyti žaislų, bet tikrai ne rimtos valstybinės institucijos struktūros darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų