REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Briuselyje du švedų futbolo sirgalius nušovęs islamistas bandė gauti prieglobstį keturiose Europos šalyse, tačiau jam nepavyko, ketvirtadienį pranešė Belgijos pareigūnai.

Šią savaitę Briuselyje du švedų futbolo sirgalius nušovęs islamistas bandė gauti prieglobstį keturiose Europos šalyse, tačiau jam nepavyko, ketvirtadienį pranešė Belgijos pareigūnai.

REKLAMA

45 metų Tuniso pilietis, žiniasklaidos pranešimuose įvardijamas kaip Abdesalemas Lassouedas įvykdė išpuolį „Islamo valstybės“ grupuotės vardu. Jis buvo nukautas policijos.

Teroristas, kuris pirmadienį įvykdė išpuolį Briuselyje, prašė prieglobsčio keturiose skirtingose Europos šalyse ir kiekvieną kartą jo prašymas buvo atmestas, nes jis neatitiko apsaugos reikalavimų“, – sakė Belgijos imigracijos ministrė Nicole De Moor.

Iš oficialių dokumentų matyti, kad nuo 2011 metų jo prašymai buvo pateikti Norvegijoje, Švedijoje, Italijoje ir Belgijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai 2020-aisiais buvo atmestas jo prašymas suteikti prieglobstį, jis nelegaliai liko Belgijoje.

Žinia apie daugybę nesėkmingų užpuoliko prieglobsčio prašymų pasirodė po to, kai Švedijos, Belgijos ir Europos Sąjungos pareigūnai po šaudynių prašė pažangos kalbant apie nelegalių migrantų išsiuntimą.

REKLAMA

Apie jį visi viską žinojo, bet nesugebėjo nieko padaryti

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad Belgijos teisėsauga pripažino, kad apie du švedų futbolo sirgalius nužudžiusį teroristą turėjo perspėjimų iš kitos valstybės, kaip ir žinojo apie jo polinkį į ekstremizmą bent nuo 2016-ųjų, tačiau nesugebėjo užkirsti kelio šiam teroro išpuoliui. Maža to, jo nesugebėta deportuoti, nepaisant priimto sprendimo tai padaryti net trejus metus, dėl visiško formalumo.

Belgijos teisėsaugos institucijos bent kelis sykius buvo perspėtos, kad pirmadienį išpuolį surengęs asmuo gali būti pavojingas. Maža to, šis vyras gyveno šalyje nelegaliai – turėjo būti išsiųsdintas po to, kai 2020-aisiais buvo galutinai atmestas jo prieglobsčio prašymas.

REKLAMA
REKLAMA

2023-iaisiais iš Tuniso atvykęs 45-erių vyras surengė teroro išpuolį ir nušovė du iš Švedijos futbolo atvykusius pasižiūrėti sirgalius.

Šis išpuolis parodė, kad Belgijoje, po 2015 ir 2016 m. išpuolių Paryžiuje ir Briuselyje, sukurta saugumo sistema turi daug trūkumų, rašoma „Politico“.

Šaulys iki šiol neturėjo didelių problemų su teisėsauga Belgijoje, tačiau buvo žinomas jiems dėl įvairios „įtartinos veiklos“, įskaitant nelegalų žmonių gabenimą ar grėsmę šalies saugumui, pripažino Belgijos teisingumo ministras Vincentas Van Quichenborne’as.

Belgijos valdžia apie šį asmenį pirmą sykį informacijos sulaukė 2016-ųjų liepą iš kitos, neįvardintos valstybės. Tuomet buvo pranešta, kad jis turi „radikalią praeitį“ ir galimai nusiteikęs „vykti į konflikto zoną prisijungti prie džihado“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, žudikas taip ir nebuvo įtrauktas į šalies teroristų „stebėjimo“ sąrašus, kurie buvo sukurti po 2016-ųjų išpuolio Briuselio oro uoste ir metro stotyje.

Negalėjo deportuoti, nes negalėjo įteikti tai skelbiančio laiško į rankas

„Informacija buvo patikrinta, o daugiau nieko padaryti negalėjome“, – paaiškino Belgijos teisingumo ministras ir pridūrė, kad tuomet šalies žvalgybos tarnybos buvo „užverstos“ dešimtimis tokio pobūdžio ataskaitų kasdien, o Belgija – ir likusi Europa – susidūrė su „tikra teroro krize“.

„Nepaisant to, kad jis buvo žinomas teisėsaugai, nebuvo konkrečių jo radikalizacijos požymių – todėl jo nebuvo OCAD (teroristų) stebėjimo sąrašuose“, – aiškino V. Van Quichenborne’as.

REKLAMA

Šiais metais tas pats tunisietis teroristas buvo suimtas ir apklaustas policijoje, kuomet sulaukė kito pabėgėlių centro gyventojo kaltinimų jam grasinus. Vyras tunisietį apkaltino tuo, kad jis buvo teisiamas dėl terorizmo savo gimtojoje šalyje ir sulaukė agresijos protrūkio.

Belgijos policija tuomet vadovavosi numatyta „antiteristine“ tvarka, kuri numatė nuodugnesnį tunisiečio praeities ir galimo radikalizmo lygio patikrinimą.

Antiteroristinė grupė turėjo susirinkti svarstyti šio vyro klausimo spalio 17-ąją – išpuolį jis surengė išvakarėse.

Teroristo išsiuntimas iš šalies taip ir nebuvo įgyvendintas dėl formalumų. Po to, kai jam buvo atsakyta suteikti prieglobstį 2020-ųjų spalį, tunisiečiui buvo išsiųstas registruotas laiškas jo gyvenamąja vieta – Schaerbeeko rajone Briuselyje.

Anot Belgijos valdininkų, laiškas taip ir nebuvo įteiktas dėl paprastos priežasties – laiško gavėjas pristatymo metu nebuvo namuose. Tokiu būdu šaulys nelegaliai Belgijoje sugebėjo išbūti 3 metus, kol įvykdė išpuolį ir buvo nušautas policijos.

Palestinos pabegeliu nenori priimti broliai arabai : Jordanija ir Egiptas. Nes net broliskos šalys žino kas jie tokie.
Vakar Vilniuje musulmonai su vietiniais koloborantais surenge demonstracija. Jie visi palaiko palestinos teroristus. Bet ar jie bus atleisti iš darbu ? Ne jie ir toliau skleis teroristu varoma propaganda.
Dalis jų ne darbuotojai , o darbdaviai.. O jeigu toks darbdavys.. ką jis atleis..?Žinoma saugumiečiai turėtų pasidomėti šitais protestuotojais.. Įdomi publika..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų