REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Airija antradienį skyrė baudą „Facebook“ patronuojančiajai bendrovei „Meta“ už ES duomenų apsaugos įstatymų pažeidimus.

Airija antradienį skyrė baudą „Facebook“ patronuojančiajai bendrovei „Meta“ už ES duomenų apsaugos įstatymų pažeidimus.

REKLAMA

Socialinių tinklų milžinei, kuriai priklauso socialiniai tinklai „WhatsApp“, „Instagram“ ir „Facebook“, iš viso skirta 17 mln. eurų (18,7 mln. JAV dolerių) bauda. Pasak Duomenų apsaugos komisijos (DPC), buvo tiriami 12 pažeidimų. 

Airijoje savo būstines turi daugelis pirmaujančių technologijų įmonių, įskaitant „Apple“, „Google“ ir „Twitter“.

Pasak reguliuotojos, „Meta“ platformos „nebuvo įdiegusios tinkamų techninių ir organizacinių priemonių“.

Pranešimus apie duomenų saugumo pažeidimus DPC gavo per šešių mėnesių laikotarpį nuo 2018 metų birželio 7 iki 2018 metų gruodžio 4 dienos.

REKLAMA
REKLAMA

„Ši bauda susijusi su 2018 metais naudota įrašų saugojimo praktika, kurią nuo to laiko atnaujinome, o ne dėl netinkamos vartotojų informacijos apsaugos,“ – naujienų agentūrai AFP teigė „Meta“ atstovas spaudai.

REKLAMA

„Rimtai žiūrime į savo įsipareigojimus, numatytus Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (BDAR) ir atidžiai apsvarstysime šį sprendimą toliau vystydami naudojamus procesus,“ – pridūrė jis.

Dvi kitos priežiūros institucijos Europos Sąjungoje, dalyvaujančios BDAR sprendimų priėmimo procese, pareiškė prieštaravimus pirminiam DPC sprendimui, tačiau „DPC ir priežiūros institucijoms toliau bendradarbiaujant, sutarimas buvo pasiektas“, nurodė Airijos agentūra.

Praėjusių metų rugsėjį Airija skyrė rekordinę 225 mln. eurų baudą „WhatsApp“ po kitų Europos reguliavimo institucijų spaudimo padidinti pradinę baudą.

REKLAMA
REKLAMA

Kitoms Europos reguliavimo institucijoms tvirtinti pateiktame projekte DPC siūlė skirti nuo 30 iki 50 mln. eurų baudą, tačiau kai kurios nacionalinės reguliavimo institucijos atmetė pasiūlymą, todėl buvo pradėtas ginčų sprendimo procesas.

2018 metais įsigaliojęs BDAR vertinamas kaip efektyvi ES valstybių narių priemonė pažaboti didžiųjų technologijų įmonių galias, suteikianti bloko valstybių narių institucijoms tarpvalstybinius įgaliojimus ir galimybę skirti dideles baudas už piktnaudžiavimą duomenų apsaugos praktika.

JAV didžiųjų technologijų įmonių atžvilgiu Europoje buvo pradėti tyrimai ir skirtos didžiulės baudos, taip pat planuojama priimti atitinkamus teisės aktus ES mastu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų