REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perskaitęs istoriją apie vyrą, kuriam atsitiktinai aptiktas galvos smegenų auglys, kaunietis Linas nusprendė papasakoti ir savo istoriją – nusprendus sudalyvauti profilaktinėje programoje, jo galvoje aptiktas 6 cm navikas.

Perskaitęs istoriją apie vyrą, kuriam atsitiktinai aptiktas galvos smegenų auglys, kaunietis Linas nusprendė papasakoti ir savo istoriją – nusprendus sudalyvauti profilaktinėje programoje, jo galvoje aptiktas 6 cm navikas.

REKLAMA

43-ejų Linas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sako, kad pasidalinti savo istorija nori tik dėl vieno – kad ir kiti labiau rūpintųsi sveikata ir ją tikrintųsi, net jei neturi jokių nusiskundimų.

Vyras ne vienerius metus dirbo užsienyje, tačiau grįžęs į Lietuvą išgirdo apie prevencinę aneurizmų programą, skirtą tiems, kurie turi padidėjusį kraujo spaudimą.

„Betikrindami dėl aneurizmų, ištyrė visą kūną, pasakė, kad viskas tvarkoje, bet buvo neramu – juk aneurizmos kartais būna ir galvoje. Gydytojai pasakiau, kad norėčiau pasitikrinti, nes abu tėvai mirė nuo insulto“, – pasakojo kaunietis.

Smegenų vėžį išdavė keli simptomai

Šiandien vyras sako – atrodo, tarsi pats likimas viską sudėliojo taip, kaip turėjo. Registruotis magnetinio rezonanso tyrimui jis atvyko praėjusių metų spalio pabaigoje, tyrimui galėjo užsiregistruoti tik sausio 10 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmona sako, kad man nusišypsojo laimė. Sausio 9 dieną po atostogų turėjau išskristi dirbti į Norvegiją, registratūroje dar perklausė, ar ateisiu sausio 10 dieną, pasakiau, kad taip, juk reikia iki galo išsitirti.

REKLAMA

Jau ėjau pro duris, kai registratorė mane sustabdė ir pasakė, kad atsilaisvino vieta už valandos. Dar paklausė, ar darysiuosi tyrimą, atsakiau, kad žinoma. Viskas labai gerai susidėliojo, stebuklingai viską pavyko padaryti per vieną dieną“, – džiaugiasi vyras.

Tik iš gydytojų prieš Kalėdas sulaukta žinia nebuvo džiaugsminga – galvoje aptiktas auglys, kurio dydis 6x4 centimetrų. Tik dabar, žvelgdamas atgal, Linas svarsto, kad jau anksčiau buvo signalų, kad kažkas negerai ir jautė simptomus, kurie galėjo išduoti klastingą ligą:

„Kaip ir sako, nėra specifinių simptomų – man nei galvą skaudėjo, nieko. Paskui, po operacijos, pradėjau galvoti, kad anksčiau užeidavo lengvas pykinimas, su regėjimu buvo problemų, blogiau matydavau – gal auglys buvo kažką užspaudęs.“

REKLAMA
REKLAMA

Išgirdęs apie galvoje aptiktą auglį, vyras greitai sugrįžo gyventi į Lietuvą, jam atlikta auglio šalinimo operacija, po kurios keturias dienas praleido komoje. Tačiau šiandien jis džiaugiasi, kad po operacijos greitai atsigavo, nors pabudus iš komos kelias dienas nė negalėjo keltis iš lovos.

Navikas smegenyse ataugo

Vyras pasakoja, kad po operacijos kankina šalutinis reiškinys – epilepsijos priepuoliai, dėl kurių neteko teisės vairuoti ir daugiausiai laiko tenka praleisti namuose, jei kur eina – tik su palyda. Kita vertus, jis svarsto, kad kitos išeities nebuvo – jei būtų delsęs, viskas galėjo baigtis tragiškai.

„Dabar pasireiškia priepuoliai po operacijos, bet, ačiū Dievui, visą laiką ištinka namuose – tai sėdėdamas sąmonę prarasdavau ar gulėdamas lovoje, sėdėdamas fotelyje. Dėl to praradau teisę vairuoti, nes jei pasidarys blogai už vairo – velnias žino, kur gali atsitrenkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie darbą irgi pasakė pamiršti, tenka sėdėti namuose. Jeigu kas paskambina, sakau, kad provėžas kambaryje darau – iš vieno kambario į kitą vaikštinėju.

Nueinu į šalia esančią parduotuvę, bet einu su baime – yra daug atvejų, kai žmonės nukrenta gatvėje, o aplinkiniai praeina ir galvoja, kad girtas ar dar kas. Pas mus dar gajus sovietinis palikimas. Dėl to stengiuosi su dukra arba žmona kažkur eiti, jei pasidarytų blogai.

Bet klausiau gydytojo, kas būtų buvę, jei auglys nebūtų aptiktas – pasakė, kad būčiau pradėjęs virsti gatvėje dėl priepuolių ir dar nežinia, kada auglį būtų radę, nes jie nesukelia jokių specifinių simptomų“, – pasakojo jis.

REKLAMA

Po operacijos skirtas ir papildomas gydymas – adjuvantinė chemoterapija ir spindulinė terapija, tačiau ji nebuvo itin veiksminga, todėl dabar taikomas chemoterapinis gydymas. Dabar Linas sako gyvenantis laukimu – neaišku, kaip bus toliau, nes per metus auglys ataugo iki 1,5 centimetrų.

„Kai paklausiau gydytojo, kas bus toliau, juokiuosi, kad įpylė nemažai pozityvo – pasakė, kad nieko negali pasakyti, nes ši liga sunkiai pasiduoda gydymui, kaip sakė, tai pati sunkiausia iš visų vėžio formų. Ir pasakė, kad ryte galiu pabusti ir nebejudinti nei kojų, nei rankų. Bet bandau neprarasti optimizmo, gal ateityje išras kokius vaistus“, – pajuokauja vyras.

REKLAMA

Ragina visus nenumoti ranka

Jis sako tarsi nujausdamas, kad artėja kažkas negero, visą laiką dirbant užsienyje mokėjęs privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir Lietuvoje, nors ne vienas klausė, kam taip daro – juk Lietuvoje praleidžia nedaug laiko.

„Kai paklausau, svetimose šalyse gydytojai ne tokie kompetentingi, ypač tokiais atvejais. Visada sakiau – geriau susimokėsiu tuos kelis eurus, bet laisvai galėsiu eiti pas profesionalius gydytojus“, – paaiškina Linas.

Kaunietis pasakoja nesupratęs tik vieno, kai pateko į daug klausimų keliančią situaciją – išrašius vaistų receptą ir nuėjus į vieno tinklo vaistinę išgirdo, kad be gydytojo antspaudo vaistų negalės įsigyti, o sugrįžus pas gydytoją išgirdo, kad antspaudo nedės, nes nuėjo ne į tą vaistinę, kurią jam buvo pasakęs – tik nurodytoje vaistinėje gavo vaistus su receptu. „Nesuprantu, kaip taip gali būti, ar jie specialiai nukreipia, į kurią tiksliai vaistinę nueiti?“, – klausimus kelia pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau papasakojęs apie šį nutikimą priduria – Lietuvoje dirba nuostabūs jauni gydytojai, kurie deda visas pastangas, kad tik pacientas jaustųsi gerai. „Atėjus nuglosto taip, kad, atrodo, esi sveikas žmogus, jie suteikia pozityvumo“, – pasidžiaugia Linas.

Vis tik, labiausiai dalindamasis savo istorija jis nori siųsti žinią visiems nenumoti ranka į sveikatą, neatidėlioti apsilankymo pas gydytoją kitai dienai ir dalyvauti visose prevencinėse programose, nes jos gali padėti aptikti net tokias klastingas ligas, kaip smegenų vėžys.

„Reikia tikrintis. Ir aš, atrodo, nejutau nieko, kad galvoje yra auglys, bet sugalvojau pasitikrinti dėl aneurizmos prevencinėje programoje ir vienų ligų beieškodami radome tokią sunkią. Reikia atidžiau žiūrėti į sveikatą. Aišku, už rankos niekas nenuves pasitikrinti, bet turime tai padaryti patys“, – kitus rūpintis sveikata ragino pašnekovas.

Klysta ponas dėl sovietinių laikų
Klysta ponas dėl sovietinių laikų
Tuomet žmonės dažniau prieidavo prie parkritusio žmogaus ir net pijoku pasirūpindavo. Buvo tokios tarnybos - blaivyklos. O šiuolaikiniai asmenys ausis ausinėm užsikišę, akis juodais akiniais užsidengę, nosis į išmaniuosius sukišę, net prie jaunuolio parkritusio neprieina, ką jau kalbėt apie vyresnius krituolius. Gatvėj tai gatvėj, bet net savo laiptinės kaimynui suklupus ramiai peržengę nužingsniuoja, o anksčiau visi labinosi, teiravosi kaip kuriam sekasi, obuoliu kaimyno vaikus pavaišindavo. Šie laikai - susvetimėjimo laikai.
Moki ar nemoki PSD - jokio skirtumo. Su PSD lauksi eileje pas specialistus menesiu menesius...idesi i kisene - ta pacia diena aptarnaus. Patyriau savo kailiu: isvarzos operacijos laukiau 8 menesius eileje, o kai atejo diena- perkele dar 19 dienu.. kaip sako liaudiska patarle: netepsi-nevaziuosi.
Gi rašo, nors dirbo Norvegijoje, PSD visvieną mokėjo Lietuvoje. Moki PSD - gauni paslaugas, viskas būtent taip ir turi būti.
O šiaip su tom profilaktinėm programomis yra nekažką, paklausiau kažkada, šeimos gydytoja išpūtė akis, mol ką tu čia nori, nusiskundimų turi? Ne? Tai ateik kai turėsi...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų