REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kamilės Juodvalkytės vardas gerai žinomas visiems, kurie stebėjo mergaitės ligos istoriją. Visiškai sveiką mergaitę pakirto kepenų liga, o netrukus, būklei blogėjant, prireikė net kepenų transplantacijos.

Kamilės Juodvalkytės vardas gerai žinomas visiems, kurie stebėjo mergaitės ligos istoriją. Visiškai sveiką mergaitę pakirto kepenų liga, o netrukus, būklei blogėjant, prireikė net kepenų transplantacijos.

REKLAMA

Tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNRviešėjusi Kamilė sako, kad išgyveno itin sunkų periodą, tačiau dabar, praėjus pusmečiui po operacijos, jaučiasi rami ir laiminga.

Savo ruožtu gydytojas, gastroenterologas Vaidotas Urbonas sako, kad kepenys – vienas svarbiausių žmogaus organų ir tvirtina, kad Kamilės ligos istorija yra unikali.

Ligą išdavė niežulys

Mergina pokalbio metu prisiminė savo ligos kelią. Ji pasakoja, kad viskas prasidėjo tada, kai jai buvo vos keli metukai: „Aš labai kasiausi.

Kai mane ėmė maitinti normaliu maistu, kasiausi visą kūną. Man niežėjo, tėvai ieškojo priežasties, ėjo pas alergologus. Vėliau atsidūrėme ligoninėje, man atliko kraujo tyrimus, jų metu paaiškėjo, kad man padidėję kepenų fermentai.

REKLAMA
REKLAMA

Tada gydytojai man nustatė autoimuninę ligą, kuri sparčiai progresavo.

Mes vykome pas genetikus, ieškojome, kas man atsitiko ir iš kur galėjau paveldėti šią ligą, tačiau niekas nepateikė jokio atsakymo.“

REKLAMA

Neaiški ligos priežastis

Savo ruožtu gydytojas sako, kad iš tiesų dažnai medikai nežino, kokios ligų priežastys. „Mes žinome infekcines, alergines ligas, o daugiau, deja, nežinome.

Galime galvoti, gal aplinka, gal toksinės medžiagos. Dažnai nerandame genetikos.

Žmogus gali turėti polinkį sirgti tam tikromis ligomis, bet kartais būna taip, kad net jeigu randi genetinę ligą, gali tik prognozuoti, kaip bus toliau. Kol kas genų ištaosyti negalime.“

Prasti kraujo tyrimai 

Kiek ramiau mergaitė gyveno iki paauglystės, kol būdama 12-13 metų pastebėjo, kad stipriai pagelto akių obuoliai. „Mano kraujo tyrimai buvo labai blogi, reikėjo skubiai spręsti, ką daryti toliau. Tada teko ieškoti donoro, galvoti apie transplantaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Man buvo labai atsibodę medikai, aš maniau, kad kelionės po ligonines ir po skyrius niekada nepasibaigs. Prisimenu iki šiol kaip man darė tyrimus, tačiau vis blogėjo, dėl to man buvo labai sunku. Aš norėjau tik gulėti ir ilsėtis, neturėjau visai jėgų. “

Vis tik pagaliau stebuklas įvyko ir donoras atsirado. 12 valandų trukusi kepenų transplantacija Kamilei praėjo sėkmingai, dabar ji vėl džiaugiasi gyvenimu ir sako, kad yra sustiprėjusi ir atsigavusi. 

Apie tai, kaip atpažinti kepenų ligas, su jomis gyventi ir dėl kokių priežasčių prireikia net kepenų transplantacijos, kviečiame žiūrėti naujausioje „Sveikatos DNR“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą tinklalaidę žiūrėkite straipsnio viršuje.

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:30 temos ir pašnekovų pristatymas

00:50 Kamilės ligos istorija

02:10 niežulys išduoda kepenų ligas

03:30 Kamilės ligų paieškos

05:00 žinia apie transplantaciją

08:40 nuovargis ir ligos kelias

10:00 donoro laukimas

12:00 transplantacija – kraštutinis atvejis

14:00 kepenys – svarbiausias organas

17:15 donoro laukimas

18:30 žinia apie donorą

21:30 gyvenimas po transplantacijos

24:00 Kamilė apie pirmas dienas po operacijos

27:30 maisto žala kepenims

30:00 žalingas maistas kepenims

32:00 nutukimas provokuoja ligas

34:00 blynų žala vaikams

38:00 Kamilės padėka žmonėms

40:00 atsisveikinimas  

 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų