„TOPsport A lygos“ 13-ajame ture buvo užfiksuotos keturios pergalės ir vienerios lygiosios.

Vienuolika. Alytaus DFK „Dainava“ nutraukė blankią atkarpą ir džiaugėsi svarbiu laimėjimu – namuose 1:0 nugalėtas Vilniaus rajono „TransINVEST“ klubas.

Pergalingą įvartį pelnė nigerietis Aaronas Olugbogi, kuris pasižymėjo pirmą kartą šiame sezone ir taiklių smūgių sąskaitą papildė po 11 mėnesių pertraukos. Pastarąjį sykį saugas įvartį pelnė 2023 metų birželio 3-iąją vykusiame mače su Marijampolės „Sūduva“.

Debiutai. Dėl traumų ir diskvalifikacijų labai aptrupėjusi „TransINVEST“ komanda metė į kovą žaidėjus, kuriems tai buvo pirmieji pasirodymai Lietuvos čempionate.

Vienas jų – 19-metis Nedas Klimavičius, o antrasis – 26 metų gynėjas Arminas Čivilis, praėjusiais metais nuskynęs trofėjus ir 2024-aisiais atstovaujantis B komandai.

Gynėjas. Telšių „Džiugas“ iškovojo trečią pergalę iš eilės. Džiugiečiai identišku rezultatu kaip ir pirmajame rate 1:0 palaužė „Sūduvą“.

Pergalingu įvarčiu išsiskyrė bulgaras Miroslvas Puškarovas, vidurio gynėjas pasižymėjo antrame mače iš eilės, o 3 taškus nulėmusį epizodą strategas Andrius Lipskis įvardino kaip „nestandartinį epizodą“.

Rokiruotė. Puikus „Džiugo“ sezonas dar labiau vertinamas dėl to, kad komanda reguliariai susiduria su traumomis.

Į rikiuotę po mėnesio pertraukos sugrįžo saugas Emilis Gasiūnas, bet pirmojo kėlinio pradžioje mačo tęsti negalėjo vienas lyderių Christianas Bella, kuris jau kiek anksčiau praleido dvejas rungtynes.

Stadionas. Gargždų „Banga“ pirmą kartą šiemet nugalėjo namuose ir tą pasiekė įveikdama čempioną „Panevėžį“ – 1:0.

Tokiu būdu gargždiškiai išvengė blogiausios namų komandos statuso ir savo stadione iš viso yra iškovoję 5 taškus. Turnyro lentelėje „Banga“ žengia penkta, vos 2 taškais atsilikdama nuo 3-iosios vietos.

Nepramušamas. „Bangos“ vartininkas Mantas Bertašius šeštą kartą 2024 metų sezone išsaugojo vartus „sausus“ ir pagal šį komponentą yra tarp keturių geriausių čempionato vartininkų.

Maža to, M. Bertašius atrėmė abu varžovų baudinius. Tai nutiko 1-ajame ture su „Kauno Žalgiriu“ bei pastarajame susitikime su „Panevėžiu“.

Netikėtumas. Dviejų rezultatyviausių ekipų – Kauno rajono „Hegelmann“ bei Vilniaus „Žalgirio“ – akistata gana nenuspėjamai buvo įprasminta nulinėmis lygiosiomis.

Tai buvo pirmas kartas šiame sezone, kai žalgiriečiai per mačą nepasižymėjo. Vladimiro Čeburino kariauna lygiosiomis sužaidė trečią kartą iš eilės.

Varžovas. Alytiškis vartininkas Arijus Bražinskas nuo 2023 metų „TOPsport A lygoje“ yra sužaidęs vos trejas rungtynes, du mačai iš jų buvo nepriekaištingi.

Praėjusio sezono debiute A. Bražinsko puikus žaidimas leido svečiuose nugalėti „Žalgirį“, šiemet pirmasis mačas taip pat įvyko būtent prieš sostinės klubą – irgi išlaikyti „sausi“ vartai.

Revanšas. „Kauno Žalgiris“ emocingame susidūrime rezultatu 1:2 nuslopino FA „Šiauliai“. Tokiu pačiu rezultatu kauniečiai pralaimėjo svečiuose pirmame rate.

Mačo herojumi tapo Artūras Dolžnikovas, kuris uždirbo baudinį ir 90-ąją minutę pelnė pergalingą įvartį. Iš viso 23-ejų atakuojantis žaidėjas pasižymėjo keturis sykius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Pasikartojo. Rezultatyviausias „TOPsport A lygos“ žaidėjas Armandas Kučys dar vienerias rungtynes su FA „Šiauliai“ norės pamiršti.

Jaunas puolėjas antrame tarpusavio susitikime iš eilės per pirmą kėlinį gavo dvi geltonas korteles ir buvo pašalintas. Tiesa, šį sykį žalgiriečiai džiaugėsi laimėjimu bei žengia ketvirti.