Pirmasis Lietuvos A lygos turas sekmadienį baigėsi Vilniaus „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ futbolininkų akistata sostinės „Sportimos“ manieže.

Prie „Žalgirio“ vairo oficialiose rungtynėse debiutavusiam treneriui Aurelijui Skarbaliui pavyko sirgaliams padovanoti pergalę – jo auklėtiniai oponentus įveikė rezultatu 2:0.

Nuo mačo pradžios šeimininkai perėmė iniciatyvą ir kamuolio kontrolę, vis tik varžovų aikštės pusėje kurti progas jiems sekėsi nelengvai. Pirmosiomis minutėmis po tikslios kombinacijos atakos smaigalyje atsidūrė Jeremy Manzorro, bet vicečempionų naujoko smūgį blokavo varžovų gynėjai.

Vilniaus žalgiriečiai 32 minutę uždirbo baudos smūgį prie pat baudos aikštelės linijos. Visgi slovako Tomašo Šimkovičiaus bandymas pasižymėti baigėsi smūgiu tiesiai į varžovų žaidėjų „sienelę“.

Nelengvai, bet savo tikslą „Žalgiris“ pasiekė kėlinio pabaigoje. 40 minutę kaunietis Karolis Gvildys baudos aikštelėje į kamuolį sužaidė ranka ir teisėjai skyrė 11 m baudinį. Tačiau slovakui Tomašui Malecui įmušti nepavyko – jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs vartininkas Martynas Matuzas. Visgi po pakelto kampinio be priežiūros paliktas „Žalgirio“ serbas Marko Tomičius nubaudė varžovus nukreipdamas kamuolį į vartus.

54 minutę atsitiesė baudinio nerealizavęs T. Malecas. Aukštaūgis puolėjas po T. Šimkovičiaus perdavimo tiksliu smūgiu galva perkėlė kamuolį per M. Matuzą į vartus – 2:0.

Po kelių minučių puikų solo reidą surengė Donovanas Slijngardas – „Žalgirio“ gynėjas iš Olandijos pergudravo kelis varžovus, bet paskutinę akimirką jo smūgį blokavo varžovai.

Turėdami saugią persvarą, „Žalgirio“ futbolininkai vėliau nurimo, o žaidimo sparta sulėtėjo. O „Kauno Žalgirio“ bandymai atakuoti šeimininkų vartus nebuvo sėkmingi. Tuo metu paskutinėmis dvikovos akimirkomis po kontratakos pasižymėti galėjo 17-metis vilniečių saugas Dominykas Kodzis, bet smūgiavo netiksliai ir M. Matuzas pagriebė kamuolį.

A lygos vicečempionai laimėjo rungtynes rezultatu 2:0 ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius 3 taškus.

Tuo tarpu A lygos debiutantai „Palangos“ futbolininkai buvo labai arti pergalės 1-ajame čempionato ture, tačiau jos iškovoti nepavyko. Valdo Trakio kariauna praleido įvartį 92-ąją minutę ir sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su „Jonava“.

Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštėje vykusio mačo pirmosiomis minutėmis iniciatyva priklausė svečiams iš Jonavos, kurie ilgiau kontroliavo kamuolį ir atliko du smūgius iš tolimesnės distancijos. Ernestas Veliulis smūgiavo tiesiai į Antoną Cvetkovą, o Jevgenijaus Zasavickio pažeme spirtas kamuolys skriejo greta vartų.

18-ąją minutę triumfavo po pertraukos į A lygos kovas pasinėręs Simonas Urbys. Aktyviai viso mačo metu žaidęs „Palangos“ futbolininkas baudos aikštelėje antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į debiutanto Guilherme Cioletti ginamus vartus. „Jonava“ ir po praleisto įvarčio ilgiau kontroliavo kamuolį, bet pavojingų progų prie palangiškių vartų nesukūrė.

Po pertraukos „Jonava“ į kovą metė debiutantą Vytautą Lukšą, bet pirmomis antrojo kėlinio minutėmis svečiai šturmo nesurengė. Komandos keitėsi pavojingomis atakomis: Sim. Urbys mušė pro šalį, savo ruožtu, Klero Heh bei V. Lukšos bandymai buvo arti tikslo.

Mačui artėjant į pabaigą, „Palangai“ atsivėrė puikios galimybės kontratakoms. Sykį nuo varžovų atitrūkęs Yvenas Moyo smūgiavo į vartų sargą, o kiek vėliau po keitimo aikštėje pasirodęs Matas Radžiukynas privertė G. Cioletti rodyti visą savo meistriškumą.

Antro kėlinio antroje pusėje „Jonava“ buvo gerokai užspaudusi šeimininkus, tačiau labai pavojingų progų praktiškai nesukurdavo. Jonaviečių laimei, 92-ąją minutę jiems pavyko išsigelbėti, kai dėkingai baudos aikštelėje nuo Mariaus Činiko atšokusį kamuolį pažeme į vartus nukreipė Laurynas Stonkus, išplėšdamas savo komandai pirmą tašką šį sezoną.