• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujosios Vyriausybės programoje gali būti numatytas nekilnojamojo turto mokestis gyventojams ir visuotinis turto deklaravimas, nors Permainų koalicijos parengtame krizės įveikimo plane jų nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeru siūlomas koalicijos lyderis Andrius Kubilius ketvirtadienį BNS sakė, kad šiais dviem svarbiais klausimais su koalicijos partneriai nepavyko rasti vieningos nuomonės.

REKLAMA

A. Kubiliaus teigimu, nekilnojamojo turto mokesčio įvedimas ir visuotinis turto deklaravimas tikriausiai bus numatyta Vyriausybės programoje.

„Tokie siūlymai yra, o ar jie bus programoje, priklausys nuo to, kaip mes (koalicijos partneriai - BNS) sutarsime“, – sakė A. Kubilius.

A. Kubiliaus teigimu, svarstant krizės įveikimo planą buvo siūloma pirmiausia apmokestinti brangų nekilnojamąjį turtą.

„Siūlėme pradėti nuo turto, kurio vertė galėtų siekti daugiau negu 2-3 mln. litų ar daugiau, bet nesugebėjome įtikinti koalicijos partnerių“, – sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Visuotinį pajamų deklaravimą kandidatas į premjerus pavadino viena iš korupcijos įveikimo priemonių.

„Ryt, poryt, savaitgalį diskutuosime dėl konkrečių nuostatų ir konkrečios formuluotės atsiras“, – žadėjo A. Kubilius. Jis patikino, kad turto deklaravimo reikalų bus imamasi iškart, kai tik bus parengta dirva krizės įveikimo planui.

Nekilnojamojo turto mokesčio įvedimas – dar tolesniuose planuose. Pasak A. Kubiliaus, jam nepritaria Liberalų sąjūdis.

Šios partijos narys Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Kęstutis Glaveckas BNS sakė, kad nesipriešins nekilnojamojo turto mokesčio įvedimui: „Mes nebūsime užsispyrę, jeigu reiks, keisime poziciją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo ir nekilnojamojo turto mokestis, ir visuotinis turto deklaravimas galėtų būtų įvesti nuo 2010 metų.

„Jeigu nereikės anksčiau. Jeigu prireiks surinkti daugiau pajamų į biudžetą, mokestį būtų galima įvesti ir nuo metų vidurio“, – sakė K. Glaveckas.

Pasak K. Glavecko, visuotinio deklaravimo įvedimas kainuotų apie 80-90 mln. litų, o nekilnojamojo turto mokesčio administravimais pirmaisiais metais – apie 40 mln. litų.

Jo skaičiavimais, įvedus nekilnojamojo turto mokestį savivaldybių biudžetai pasipildytų maždaug 300-400 mln. litų.

REKLAMA

K.Glaveckas mano, kad turtas, kurio vertė – iki 0,5 mln. litų, galėtų būti apmokestinamas nuliniu tarifu. Didesnės vertės turtui tarifas, neviršysiantis 1 proc., galėtų būti nustatomas „laiptų principu“: brangesnis turtas – didesnis mokestis.

Liberalcentristas Vytautas Bogušis BNS sakė, kad nei turto mokestis, nei visuotinis deklaravimas nereikalingi, nes administravimo išlaidos bus per didelės.

„Kam tas pensininkas turi dar kažką rodyti, jeigu galima viską ir taip matyti, kiek jis gauna ir ką jis turi“, – sakė V. Bogušis.

REKLAMA

Liberalcentristas Žilvinas Šilgalis mano, kad valstybės institucijoms, turinčioms galimybes matyti gyventojų pajamas ir išlaidas, tereikia susirinkti tą informaciją.

„Patikrinimo, jeigu yra reikalas, galimybės yra didelės“, – sakė Ž. Šilgalis.

Tautos prisikėlimo partijos atstovas, Ekonomikos komiteto pirmininkas Dainius Budrys BNS sakė, kad „esama padėtis verčia keisti daugelį planų“, todėl šiais klausimais dar nėra suformuluota konkreti partijos ir frakcijos pozicija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų