REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar aukštakulnių avėjimas sukelia sveikatos problemų ir kokius pasirinkti, kad šie ne tik atrodytų dailiai, bet ir nekenktų stuburui?

Ar aukštakulnių avėjimas sukelia sveikatos problemų ir kokius pasirinkti, kad šie ne tik atrodytų dailiai, bet ir nekenktų stuburui?

REKLAMA

Ilgametė dainininkė Giulija Baužienė savo gyvenimo neįsivaizduoja be aukštakulnių – su jais moteris sukasi ant scenos nuo ankstyvos jaunystės.

Ji jau 30 metų skaičiuoja scenoje ir sako, kad aukštakulniai jos gyvenime – kasdienybė.

Jaučiasi bendras nuovargis

Vis tik ji įsitikinusi, kad ir kaip su jais būtų gražu, vis tik sveikatai jie tikrai kartais kenkia, mat neretai ima jaustis kojų patinimas ir bendras kūno nuovargis.

„Dar pastebėjau, kad nebūtinai aukštakulniai apsunkina, kartais bateliai be kulniukų dar labiau vargina. Manau, kad žmogaus sveikatai atsiliepia ir tai, ką jis veikia su aukštakulniai: ar tik sėdi, ar šoka, dainuoja koncerte. Aš galvoju, kad visus skausmus galima sutvarkyti su sportu, tempimo pratimais. Visi tie dalykai gali atsistatyti.“

Dar daugiau – ji prisipažįsta kartą scenoje patyrusi tokį atvejį, kai batelio kulniukas užstrigo tarp scenos grindinio. „Supratau, kad nebegaliu ištraukti batelio, todėl liko tik viena – nusiaviau abu batelius ir toliau linksminau klausytojus basa“, – prisimena dainininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Jono Girskio stuburo centro gydytoja Greta Mitrikaitė sako, kad aukštakulnius batelius būtina rinktis atsakingai.

„Tyrimai rodo, kad eisena su aukštakulniais daug gražesnė – kojos ilgesnės, grakštesnės, žingsniai mažesni, jų atliekama daugiau ir tai yra moteriškiau.

REKLAMA

Biomechaniškai aukštakulniai keičia irgi mūsų eiseną, žingsniai remiasi kitaip nei be aukštakulnių.

Čiurna fiksuojama specifinėje padėtyje, reaguojant į tai sulinksta keliai, ryškėja juosmeninis linkis. Tokie pokyčiai turi įtakos kūnui, gauna daugiau apkrovų ir sudaro didesnių pokyčių ilgalaikėje perspektyvoje“, – įsitikinusi gydytoja.

Apie tai, kokie skausmai vargina Giuliją nuo aukštakulnių ir kiek jų porų galima rasti dainininkės drabužinėje, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“. Taip pat jūsų laukia ir pokalbis su gydytoju, kurio metu sužinosite, kodėl mus vargina skrandžio skausmai ir kas gali padėti kiekvienam iš mūsų.

REKLAMA
REKLAMA

Visą tinklalaidę žiūrėkite straipsnio viršuje.

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:10 temos ir pašnekovų pristatymas

01:10 Giulijos gyvenimas ant scenos

03:00 Scenos mados ir pokyčiai

07:30 pakulnės saugumas nugarai

10:00 kaip kinta koja su amžiumi

12:00 platforminiai bateliai ar atskiras kulniukas?

18:00 siauros avalynės žala

20:40 Giulija apie scenos kolegas

22:40 pirmos dalies pabaiga

22:50 skrandžio skausmai

tv3.lt

Atrodo virš 60 metų,eiline reklama
Kaip tik gražu, seksualu, tik va dabartinės išpuikėles lenda į kaliošus ar į vyriškus batus, nes nepaeina damos su aukštakulniais, mamų nuglostytos, kojytes gi nutrins, dar suklups beeinant, nepatogu...
Krūtys nukara nedėlto,kad nešioji lemenuką,o dėlto,kad po neštumo metu ir po gimdymo praranda krūtys elastingumą ir jos nukara.Amžius irgi daro savo ir jos praranda formą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų