Paryžiuje vykusiame „Masters“ teniso turnyre nugalėtoju tapo 19-metis Holgeris Rune iš Danijos. Jis finale 3:6, 6:3, 7:5 įveikė patį Novaką Džokovičių.

Danas ne tik pirmą kartą pelnė „Masters“ titulą, tačiau ir pirmąjį kartą karjeroje pakils į naujojo ATP reitingo dešimtuką.

H. Rune bus 10-tas, tuo tarpu jam finale nusileidęs N. Džokovičius kris į 8-ąją vietą.

Pirmajame sete lemtingu tapo ketvirtasis geimas, kuriame N. Djokovičius laimėjo varžovo padavimų seriją. Kituose geimuose nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointo“ galimybių.

N. Djokovičius iniciatyvą mėgino perimti ir antrajame sete, bet pirmajame geime nepajėgė laimėti varžovo padavimų serijos, nors pirmavo 40:0. Atsilaikęs H. Rune antrajame geime realizavo „break pointą“ ir per likusią seto dalį užtikrintai išlaikė įgytą pranašumą.

Lemiamo seto metu N. Djokovičius buvo atitrūkęs nuo H. Rune (3:1), bet danas iš karto atsitiesė (3:3). H. Rune iniciatyvą perėmė vienuoliktajame geime, kai laimėjo serbo padavimų seriją. Dvyliktajame geime N. Djokovičius darė viską, kad išplėštų pratęsimą, susikūrė net 6 „break pointus“, bet H. Rune kažkokiu būdu atsilaikė. Apie 17 minučių trukusiame geime H. Rune antru mėginimu galiausiai realizavo „match pointą“ ir iškovojo didžiausią karjeros pergalę.