REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Titaniko“ katastrofos metinių minėjimo proga didėja susidomėjimas su legendiniu laivu susijusiais įvykiais.

„Titaniko“ katastrofos metinių minėjimo proga didėja susidomėjimas su legendiniu laivu susijusiais įvykiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Listverse.com pateikia pasakojimą apie žmones, neplaukusius tragiškoje kelionėje. Pateikiama dešimt asmenybių, dėl vienų ar kitų aplinkybių nebeplaukusių laivu.

REKLAMA

1. R. Baconas. JAV ambasadorius Prancūzijoje buvo rezervavęs vietas sau, žmonai ir dukrai. Tačiau dėl naujojo ambasadoriaus Myrono T. Hendricko atvykimo grafiko pokyčių jis legendiniu laivu neplaukė.

2. Baronas M. von Bethmannas. Jis su kolegomis buvo pasirengęs „Titaniku“ plaukti į Čikagą, bet galiausiai pasirinko anksčiau plaukiantį laivą.

3. N. Craigas. Jis buvo Škotijos premjeras ir karališkasis kancleris. Laivu jis rengėsi plaukti į JAV. Nuskendus laivui, buvo pradėta jo ieškoti žuvusiųjų ar išsigelbėjusiųjų sąrašuose, tačiau laivu jis niekada taip ir neplaukė. Jis teigė, kad nutarė nekeliauti laivu, nors nežinojo kodėl. „Tiesiog nebenorėjau plaukti“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

4. J. M. Gray. Pastorius J. Martinas Gray priklausė vienai protestantiškai bažnyčiai. Biblijos tyrinėtojas, himnų autorius buvo D. Britanijoje ir legendiniu laivu rengėsi vykti į JAV. Jam pasiūlė dalyvauti viename renginyje. Nors dvasininkas buvo įkalbinėjamas pabūti D. Britanijoje ir vykti kiek vėliau, jis jautė pareigą dalyvauti renginyje. Taip jis ir padarė, į JAV išplaukė savaitę prieš katastrofą.

5. E. Selwynas. Tai buvo meno pasaulio žmogus, ganėtinai garsus JAV. Jo šlovė spindėjo po Pirmojo pasaulinio karo. tačiau Edgaras jos galėjo ir nesulaukti, jei būtų plaukęs „Titaniku“. Anglijos rašytojas Arnoldas Bennettas teigia, kad būtent jų susitikimas ir leido išvengti tragiškos kelionės. Jie turėjo planų dėl vieno kūrinio, todėl nevyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. D. Blairas. Davidas turėjo būti antrasis laivo kapitonas, tačiau kompanija ko gero nutarė, kad jis tam per mažai patyręs ir skyrė D. Blairui kitą maršrutą.

7.  A. Gwynne Vanderbiltas I. Jis buvo garsus aristokratas, taip pat itin turtingas to laikmečio žmogus. Jis su žmona taip pat turėjo plaukti laivu, tačiau staiga persigalvojo. Ko gero būdinga, kad aristokratai dažnai gali keisti planus, tačiau ši idėja jam ir jo žmonai išgelbėjo gyvybę, nors laivu plaukė jo tarnas, kuris žuvo jūroje. Tačiau aristokratas žuvo kitos kelionės į Europą metu.

REKLAMA

8. JP Morganas ir partneriai. Trys verslininkai buvo nutarę plaukti į JAV, tačiau JP Morganas pamanė, kad vertėtų dar pabūti Europoje. Tuo tarpu susirgo vieno iš verslininkų žmona. Trečias verslininkas su žmona gavo pasiūlymą keliauti į Mauritaniją ir išvyko į ją.

9. J. S. Holdenas. Jis buvo Šv. Pauliaus katedros Londone vikaras. Jis buvo nutaręs vykti į krikščioniška kongresą JAV, tačiau susirgo jo žmona ir planus reikėjo keisti.

10. M. Hershey. Buvo verslininkas ir filantropas. Jis buvo įsigijęs bilietus į kelionę su žmona, tačiau darbdavys pranešė, kad jam reikia atvykti anksčiau darbo reikalais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų