REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šįkart listverse.com pateikia antrą asmenų, kurie kenčia nuo retų apsigimimų ir ligų, sąrašo dalį. Kai kuriems iš šių asmenų gali padėti modernioji medicina. Kitų istorijos tragiškos, o treti gyvena viltimi.

REKLAMA
REKLAMA

5. Mandy Sellars

Mandy Sellars iš Lankašyro (Didžioji Britanija) taip pat buvo diagnozuotas proteus sindromas. Tai retas sindromas ir pasaulyje šiuo metu žinoma tik apie 120 jo atvejų. Dėl šios ligos Mandy kojos tapo labai didelės – jų svoris pasiekė 95 kilogramus ir apytiksliai 1 metro apimtį. Dėl tokių didelių kojų moteris privalėjo pirkti specialiai pagamintus batus, kurie kainavo 4 tūkst. dolerių. Jai buvo skirta speciali mašina, kad galėtų vairuoti.

REKLAMA

Kai Mandy susirgo venų tromboze, gydytojai nusprendė amputuoti vieną koją. Po operacijos likusi kojos dalis toliau didėjo ir tapo per sunki protezams. Reikėjo sukurti naują specialų protezą, kuris turėtų jai tikti visą laiką.

4. Petero Byakatondas

Petero Byakatondas yra berniukas iš mažo kaimelio Ugandoje. Jis kenčia nuo crouzon sindromo. Nors šį sindromą turi vienas iš 25 tūkst. vaikų, Petero atvejis yra išskirtinis. Dėl jo deformuojasi berniuko kaukolė, kuri stumia akis iš akiduobių, o ausis žemyn ir sukelia regos bei klausos problemų. Išsivysčiusiose šalyse crouzon sindromo nulemtos deformacijos yra gydomos iš karto po gimimo, tačiau tai nebuvo įmanoma Petero, kuris gyvena kelių šimtų kilometrų atstumu nuo ligoninės, atveju.

REKLAMA
REKLAMA

Kaimynai berniuko vengė ir jį įžeidinėjo, tad Petero užsidarė namuose ir beveik niekada iš jų neišeidavo. Vienas gydytojas apie jį išgirdo keliaudamas po po apylinkes. Išsiaiškinęs situaciją jis surinko pakankamai pinigų ir nugabeno berniuką į Ostiną (Teksasas), kur jam buvo atlikta operacija. Per šešis ligoninėje praleistus mėnesius gydytojai pirmiausia performavo jo kaukolę, paskui atkūrė kaulą aplink akis. Operacijų metu kilo pavojingų komplikacijų – berniukas prarado didžiąją dalį kraujo ir jo padėtis tapo kritiška. Laimei, Petero būklė stabilizavosi ir dabar jis gyvena normalų gyvenimą savo kaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. José Mestre‘as

José Mestre‘as iš Lisabonos (Portugalija) turi didžiulį veidą deformuojantį darinį, kuris pradėjo augti jam ant lūpų, kai buvo keturiolikos metų. Per kelerius metus auglys užaugo iki penkių kilogramų svorio ir berniukas nebematė viena akimi, jam tapo sunku kvėpuoti, valgyti ir miegoti. Jose niekas negydė 40 metų – to nebuvo daroma dėl neteisingos informacijos, klaidingų diagnozių, finansų trūkumo ir nenoro operuotis dėl religinių priežasčių.

Galiausiai 2010 m. José nuvyko į Čikagą, ten jam buvo atliktos keturios operacijos. Jos buvo sėkmingos ir vyras galėjo grįžti į Lisaboną jau po kelių savaičių.

REKLAMA

2. Dede‘as Koswara (žmogus-medis)

Dede'as Koswara, gyvenantis Indonezijoje, didžiąją savo gyvenimo dalį kenčia nuo labai retos grybelinės infekcijos Epidermodysplasia verruciformis. Ja susirgus ant odos susidaro dideli, kieti grybeliniai dariniai, kurie atrodo kaip medžio žievė. Tai labai apsunkino vyro gyvenimą, nes rankomis jis negalėjo atlikti net paprasčiausių darbų, jam buvo sunku judėti. Nors dariniai augo ant viso kūno, didžiausi ir sunkiausi iš jų buvo ant rankų ir kojų.

2008 m. Dede'ą imta gydyti JAV: nuo jo kūno buvo pašalinti 6 kilogramai karpų, tada operuotos vietos padengtos odos transplantais. Tai nesulėtino karpų augimo ir 2011 jam buvo atlikta dar daugiau operacijų. Manoma, kad ši liga yra nepagydoma.

REKLAMA

1. Alamjanas Nematilaevas

Fetus in fetu yra labai retas kūdikių vystymosi sutrikimas, pasitaikantis kartą iš 500 tūkst. gimimo atvejų. Fetus in fetu priežastis yra neaiški, tačiau mokslininkai mano, kad ankstyvojoje nėštumo stadijoje vieną vaisių apgaubia kitas vaisius. Dauguma tokiu būdu atsirandančių parazitinių dvynių yra maži ir neišsivystę, tačiau kiti gali išaugti gana dideli. Kazachstane gyvenančio Alamjano Nematilaevo atveju parazitinis dvynys turėjo plaukus, galūnes, dantis, nagus, genitalijas, galvą ir netgi veidą. Šis parazitinis dvynys, kol buvo aptiktas, berniuko organizme gyveno septynerius metus.

2003 metais mokyklos gydytojas pastebėjo padidėjusį berniuko pilvą ir nusiuntė jį į ligoninę. Jį tyrę gydytojai manė, kad aptiktas gumbas yra cista. Po sąvaitės Alamjanas buvo operuotas. Gydytojų nuostabai, rastas dviejų kilogramų svorio ir 20 centimetrų ūgio kūdikis. Pasak Alamjaną operavusio gydytojo, berniukas atrodė taip, lyg lauktųsi apytiksliai 6 mėnesius. Berniuko tėvai manė, kad taip galėjo nutikti dėl Černobilio avarijos poveikio, tačiau ekspertai šią idėją atmetė. Alamjanas pasveiko po operacijos, tačiau iki šiol nežino, kad jo viduje buvo užaugęs jo dvynys.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų