REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visi pažįstame žmogų (arba patys tokiu esame), kuris nekentė savo darbo. Jis galbūt ir tyliai kentė ar nuolat skundėsi, bet net nereikia klausti – bet kokiu atveju jis ar ji nebuvo patenkinti tuo, kur praleidžia bent 40 valandų per savaitę, 51 savaitę per metus.

REKLAMA
REKLAMA

Priežastys, dėl ko žmonėms nepatinka jų darbas, labai skiriasi: mažas atlygis, nereguliarus darbo grafikas, darbo vieta ne prie lango. Tačiau JAV atlikto tyrimo duomenimis, šios priežastys nėra tokios dažnos kaip atrodo. Portale CareerBliss.com matuojamas pasitenkinimas darbu, atsižvelgiant į keletą svarbių faktorių – darbo kultūrą, bendradarbius, viršininką.

REKLAMA

Atlikęs šimtų tūkstančių JAV darbuotojų apklausą, portalas sudarė dešimties nekenčiamiausių darbų sąrašą. Beveik visuomet respondentai įvardijo visai kitas nemėgiamo darbo priežastis nei mažas uždarbis ar bloga darbo vieta. Populiariausios to priežastys – ribotos karjeros perspektyvos ir motyvacijos stoka.

CNBC pateikia portalo sudarytą nekenčiamiausių darbų sąrašą:

10. Marketingo vadybininkas

Marketingos vadybininkas yra atsakingas už įmonės reklamos ir rinkodaros vystymą. Tai nuolatinis strategijų vykdymas, kuriomis siekiama atitikti išsikeltus pardavimų tikslus, paremtas vartotojų apklausomis bei rinkos stebėjimu.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrime dalyvavę respondentai pabrėžė, kad šioje profesijoje stinga konkrečios darbo krypties. Optimistiškiausias respondentas šią priežastį pagrindė sakydamas: „Bet tai juk darbas!“

9. Kompiuterinių staklių operatorius

Šis žmogus kontroliuoja, kad kompiuteriais valdomos staklės sklandžiai dirbtų. Blogiausia šio darbo dalis – stebėjimas. Juk viską už žmogų padaro kompiuteris.

Taigi kada reikia paspausti tinkamus mygtukus – ne pats įtempčiausias darbas. Nors tai labai specializuota sritis, tobulėjimo joje beveik nėra. Būtent dėl to skundėsi dauguma respondentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Techninės pagalbos analitikas

Šie žmonės padeda, kai su jūsų kompiuteriu nutinka kokia nors problema. Taigi darbas apima tiek tylų paaiškinimą, kaip kas veikia, tiek pagalbą panikuojantiems – dažniausiai telefonu. Ir galiausiai išsiaiškinama, kad klientas papraščiausiai neįjungė spausdintuvo.

Techninės pagalbos analitikai dažniausiai dirba labai įvairioje aplinkoje. Jiems dažnai prireikia padirbėti ir savaitgaliais ar švenčių dienomis.

„Yra tikrai geresnių darbų“, – sako dauguma respondentų.

7. Teisininkas

Teisininko profesija daug kur yra viena geidžiamiausių. Jie padeda teisėjams rašydami nuomones. Ir dažniausiai tarp gavusių tokios pakraipos darbą yra geriausi teisės mokyklų studentai. O toks darbas tikrai pagražina gyvenimo aprašymą.

REKLAMA

Tačiau toks darbas daugeliui kelia didelį nepasitenkinimą: jų darbo valandos yra labai ilgos ir varginančios, reikia bendrauti su įvairaus charakterio klientais, o ir karjeros galimybės – labai ribotos.

5. Techninis specialistas

Šios profesijos atstovas analizuoja, aiškinasi, kuria, testuoja, instaliuoja ir modifikuoja programinę įrangą. Taigi jis yra atsakingas už tai ką įmanoma ir ko neįmanoma padaryti.

Šiai pozicijai reikalingos gilios kompiuterių inžinerijos žinios, bei programų išmanymas. Visgi dauguma jų jaučiasi nepakankamai įvertinti darbe. Dalis respondentų teigė jaučiantys per mažai dėmesio iš vyresniųjų darbuotojų.

REKLAMA

4. Vyresnysis interneto projektų vystytojas

Jis arba ji vysto programas internete. Kiekvienai kompanijai šiandien norisi bent iš dalies save pristatyti pasauliniame tinkle, todėl šios profesijos žmogų rasime kone visur.

Jie apklausoje teigė besijaučiantys nelaimingais, nes darbuotojai, kuriems jie vadovauja dažnai nesugeba normaliai komunikuoti arba pakankamai neišmano technologijų.

3. Produkto vadovas

Juo apibūdinama labai daug darbų. Kartais produkto vadovui užtenka įvertinti, kurie produktai labiausiai tinka kompanijos verslo modeliui, kitur į tai įtraukiamas ir produkto marketingas, resursų vadyba ir planavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet nepasitenkinimą darbu jaučia labai didelė dalis produkto vadovų. „Šis darbas nuobodus, nes jame per daug biurokratijos“, – teigė vienas respondentas.

2. Marketingo ir pardavimų direktorius

Šios profesijos atstovas planuoja ir įgyvendina visą įmonės marketingo ir pardavimų strategiją, pats ją kuria. Dažnai jie yra atskingi ir už biudžeto planavimą, viešuosius ryšius ir darbuotojų mokymus.

Tai antrasis iš pačių nemėgstamiausių darbų. Juose, pasak respondentų trūksta vadovų dėmesio ir tolimesnės karjeros galimybių.

REKLAMA

1. Informacinių technologijų vadovas

Nors mažiausias algas gauna mokytojai ar medicinos seselės, keista matyti, kad apklausoje nekenčiamiausio darbo titulą pelnė informacinių technologijų vadovas.

Nors jų atlyginimai yra pakankamai geri ir šios profesijos atstovas yra pilkasis kardinolas kompanijoje, daugiausiai šios profesijos atstovų skundėsi esą nepatenkinti darbu. Daugiausiai ši neapykanta buvo paaiškinama nepotizmu ir darbuotojų nepagarba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų