REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net patys didžiausi skeptikai įmeta monetą į fontaną ar galvoja norą stovėdami prie nulinio kilometro ženklo, kol niekas nemato.

REKLAMA
REKLAMA

Vietos, kuriose svajos gali virsti tikrove, išmėtytos po visą pasaulį. Jos apauga lengendomis, tampa turistų lankytinais objektais ir kartais kam nors iš tiesų išpildo norą. Žurnalas „Forbes“ išrinko 10 vietų, kuriose galima paprašyti finansinės sėkmės, sveikatos ir netgi meilės.

REKLAMA

Delio stulpas (Delis, Indija)

Delio stulpas (Delis, Indija) (nuotr. SCANPIX)Delio stulpas (Delis, Indija) (nuotr. SCANPIX)

Prie šio stulpo atkeliavę turistai ir vietos gyventojai prašo sveikatos ir norų išsipildymo. Stulpas yra kiek aukštesnis nei 7 metrai, sveria apie 6,5 t. Stulpas čia yra jau pusantro tūkstančio metų, o užrašas ant jo sanskrito kalba aiškina, kad jis pastatytas vieno iš Indijos karalių pergalei prieš Vidurio Azijos tautas pagerbti. Mokslininkai laužo galvas bandydami atspėti, kaip stulpas, pagamintas iš gryniausios geležies, gali būti nepažeistas korozijos, o tikintiesiems tai ženklas, kad šalia stulpo pildosi visi norai bei, kas itin svarbu, gyja visos ligos.

REKLAMA
REKLAMA

Erewan altorius (Bankokas, Tailandas)

Erewan altorius (Tailandas) (nuotr. Balsas.lt)Erewan altorius (Tailandas) (nuotr. Balsas.lt)

Šį altorių labai paprasta rasti – jis greta vienos judriausių sankryžų Bankoke, o jau iš toli galima užuosti smilkalų kvapą ir pamatyti ryškiaspalvių gėlių girliandas. Altorius buvo pastatytas daugiau kaip prieš pusę amžiaus dievo Indros ir jo dramblio Erewano garbei. Vietiniai tiki, kad jeigu šių dievybių nuoširdžiai kažko paprašysi, tavo noras tikrai išsipildys.

Pinigų ąžuolas (Mari salos, Škotija)

Pinigų ąžuolas ( Škotija) (nuotr. Balsas.lt)Pinigų ąžuolas ( Škotija) (nuotr. Balsas.lt)

Kai kurie Didžiosios Britanijos gyventojai tiki, kad jų norai išsipildys, jei jie įterps monetą į medžio žievę. Bet, žinoma, medis turi būti ypatingas. Tokių ypatingų medžių gausu visoje Jungtinėje Karalystėje, tačiau garsiausias – Pinigų ąžuolas Škotijoje. Jis išgarsėjo karalienės Viktorijos dėka: 1877 metais karalienė pati apsilankė prie šio ąžuolo ir įterpė monetą į jo žievę, o vėliau dienoraštyje aprašė ritualą. Senojo ąžuolo žievė yra beveik nematoma, nes visa padengta monetomis, seniausia jų siekia 1828 metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Al-Koutoubia mečetė (Marakešas, Marokas)

Al-Koutoubia mečetė (Marokas) (nuotr. Balsas.lt)Al-Koutoubia mečetė (Marokas) (nuotr. Balsas.lt)

Maroke svajonės pildosi kone visur – jeigu kuriame nors mieste sutiksite vandennešį, tučtuojau sugalvokite norą. Tačiau Marakeše yra dar viena tradicija. Žmonės čia norus galvoja senovinėje Al-Koutoubia mečetėje, o pastatas, beje, laikomas vienu labiausiai vertų aplankyti objektų Marakeše.

Su mečete susijusi ne viena legenda, tačiau bene didžiausios minios čia plūstančių trokšta norų išsipildymo. Tiesa, tik tyros širdies prašančiųjų norai pildosi.

REKLAMA

Horoskopo rajonas (Jaffa, Izraelis)

Jaffa – vienas seniausių pasaulio miestų. Dabar ji yra Izraelio dalis, o kažkada buvo laikoma atskira gyvenviete. Pirmos žinios apie šią gyvenvietę siekia XVI amžių iki mūsų eros, o jeigu tikėtume legendomis, Nojus būtent čia pastatė savo mistinį laivą.

Horoskopo rajonas (Jafa,Izraelis) (nuotr. SCANPIX)Horoskopo rajonas (Jafa,Izraelis) (nuotr. SCANPIX)

Čia yra vadinamieji horoskopų takai – miesto gatvės čia pavadintos zodiako ženklų pavadinimais. Norėdami, kad jūsų noras išsipildytų, turite paliesti savo ženklo lentą ir pasakyti norą. Tiesa, kartais tą padaryti nebus lengva, mat kai kurie ženklai pagaminti pustrečio metro aukštyje.

REKLAMA

Džiuljetos statula (Verona, Italija)

Džiuljetos statula ( Italija) (nuotr. Balsas.lt)Džiuljetos statula ( Italija) (nuotr. Balsas.lt)

Praleisti medaus mėnesį Italijoje svajoja daugelis porų, tačiau atkeliauti į šią šalį gali ir tie, kuriems meilės reikaluose iki šiol nesisekė. Jiems reikėtų aplankyti Džiuljetos namus Veronoje, kur yra ir šios Šekspyro pjesės herojės skulptūra. Pagal tradicijas, būtina paliesti dešinę bronzinės statulos krūtį ir paprašyti meilės. Akivaizdu, kad šios tradicijos laikosi daugelis žmonių, nes Džiuljetos namas yra viena lankomiausių vietų visoje Italijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suzhou tiltai (Henan, Kinija)

Suzhou tiltai (Henan, Kinija) (nuotr. SCANPIX)Suzhou tiltai (Henan, Kinija) (nuotr. SCANPIX)

Suzhou, kuris dar vadinamas Rytų Venecija, buvo pastatytas prieš maždaug pustrečio tūkstančio metų. Nuo seno šį miestą užplūsdavo potvyniai, tad tam, kad išgelbėtų nuo jų miestą, kinai pastatė plačią kanalų sistemą. Dabar viena pagrindinių lankytinų vietų šiame mieste yra tiltai, kurių kadaise buvo apie tūkstantį, dabar likę vos 200. Vienas žymiausių tiltų – Brangenybių diržo. Lengenda pasakoja, kad jis buvo pastatytas už pinigus, gautus pardavus nefrito diržą. Todėl manoma, kad būtent šis tiltas gali atnešti finansinę gerovę ar sėkmingą karjerą – tereikia nuo tilto į kanalą mesti papuošalą ar monetą.

REKLAMA

Mirties šulinys (Chichen Itza, Meksika)

Mirties šulinys (Chichen Itza, Meksika) (nuotr. Balsas.lt)Mirties šulinys (Chichen Itza, Meksika) (nuotr. Balsas.lt)

Chichen Itza miestas turi blogą šlovę. Būtent čia yra taip vadinamas Mirties šulinys, kurį senovės majai naudodavo aukodami savo dievams aukas. Pasakojama, kad sausros metu majai rasdavo pačią gražiausią nekaltą mergelę, pririšdavo ją lynu ir panėrę laikydavo vandenyje tol, kol ši mirdavo. Taip jie tikėjosi prišaukti lietų. Nors šiandien ši vieta nebeatlieka savo pirmykštės funkcijos, keliautojai vis dar meta monetą į vandenį prašydami norųišsipildymo ir sėkmės.

REKLAMA

Suyumbike bokštas (Kazanė, Tatarstanas)

Suyumbike bokštas (Kazanė, Tatarstanas) (nuotr. Balsas.lt)Suyumbike bokštas (Kazanė, Tatarstanas) (nuotr. Balsas.lt)

Šis bokštas yra vienas svarbiausių Kazanės simbolių. Su juo susijusi ne viena legenda. Viena iš jų pasakoja, kad bokštas pastatytas Kazanės caraitės Suyumbikės, kuri bokštą pastatė savo vyro garbei. Kita legenda pasakoja, kad rusų kunigaikštis Ivanas Rūstusis prašęs šios caraitės rankos, o ji liepė pastatyti jai bokštą. Kai statybos buvo baigtos, caraitė nušoko nuo jo žemyn ir mirė. Į Kazanę žmonės atvyksta lydimi įvairiausių troškimų, tačiau labiausiai čia sekasi tiems, kurie prašo pagalbos meilėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Menhyrai (Chakasija, Rusija) (nuotr. Balsas.lt)Menhyrai (Chakasija, Rusija) (nuotr. Balsas.lt)

Menhyrai – paslaptingos, vertikaliai į žemę įkastos plokštės, domina mokslininkus šimtmečius. Manoma, kad juos čia perkėlė gentys, gyvenusios prieš 4 tūkst. metų, tačiau neaišku, kaip akmenys, kurie sveria daugiau nei 50 tonų, buvo atgabenti iš kalnų į lygumas.

Manoma, kad senovėje žmonės naudojo šiuos akmenis gydydami ligas, galbūt todėl čia plūstantys išsakyti savo norų pirmiausia prašo sveikatos. Vienas žymiausių akmenų tas, kurio pavadinimas verčiamas kaip „didelės akmeninės senės figūra“. Manoma, kad šis akmuo padeda moterims išgyti nuo nevaisingumo, tereikia menhyro veidą ištepti pienu ar grietine. Nuo tokių ritualų menhyras net pajuodo.

Tačiau kalbama, kad galių turi visi akmenys. Tereikia išsirinkti plokštę, triskart pagal laikrodžio rodyklę ją apeiti ir mintyse ištarti norą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų