REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo vaivorykštinio alaus iki iš varlių pagamintos „viagros“ – pasaulio gėrimų įvairovė dažnai atrodo beribė. Nauju įdomybių sąrašu Listverse.com nori pademonstruoti, kad kiekvienas gali rasti ypatingą ir sau tinkantį ar net gąsdinantį gėrimą.

REKLAMA
REKLAMA

10. Elnio penio vynas

Siekdami pagerinti savo rezultatus kinų atletai daug metų naudojo įvairiausius augalinės ir gyvulinės kilmės preparatus. 1990-aisiais kinų bėgikų treneris Mas Junrenas treniruoti, niekam nežinomi bėgikai pasiekė rekordus dėl vėžlio kraujo ir vikšrų grybelio kokteilio (nors buvo įtariamas ir draudžiamo testosterono naudojimas).

REKLAMA

Tačiau kad ir kokia būtų tiesa, gėrimas, žinomas kaip elnio penio vynas, buvo uždraustas 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių metu. Daugelis tradicinių kinų vaistų (taip pat ir tie, kuriuose yra įvairių gyvūnų penių), turi augalinio efedrino, kurį daugelis sporto federacijų laiko rezultatus gerinančiu preparatu.

Gėrimai, kuriuose yra elnių penių, laikomi ir stiprinančiais seksualinį pajėgumą. Vienas iš tokių gėrimų žinomas kaip „Trijų penių vynas“ – jame yra ne tik elnio, bet ir šuns bei ruonio lytinių organų. Pasak „National geographic“ komandos narių, šis gėrimas yra „riebesnis“ nei pelių vynas, kuriuo Azijoje gydomos visos ligos pradedant kepenų veiklos sutrikimais ir baigiant astma. Korėjoje šis gėrimas gaminamas ryžių vyne paskandinant 10-15 jaunų pelyčių ir paliekant visą derinį fermentuotis 1-2 metams. Baigus gerti vyną, kurio skonis, pasak ragavusių, primena benziną, reikia suvalgyti ir pelyčių likučius...

REKLAMA
REKLAMA

9. Vaivorykštinis alus

Japonijos Abashiri alaus darykla labiausiai garsėja dėl savo spalvoto alaus – mėlynojo „Ryuhyo Draft“, raudonojo „Hamanasu Draft“, žaliojo „Shiretoko Draft“ ir rožinio “Jyaga Draft“. Gėrimo idėja kilo nuo Japonijos labiausiai į šiaurę nutolusioje Hokaido saloje stebimų keturių metų laikų.

Žieminis „Ryuhyo“ gaminamas naudojant tirpdytų ledkalnių, kiekvienais metais plūduriuojančių netoli Hokaido šiaurinių paplūdimių, vandenį. Jo ryškiai mėlynas atspalvis atsiranda dėl dumblių ekstrakto, kuris taip pat naudojamas gaminant žaliąjį „Shiretoko Draft“. „Hamanasu Draft“ rožinis atspalvis sukuriamas hamanasu vaisiumi, kuris žinomas kaip „pakrantės kriaušė“ . Ši spalva ir gėrimas turi atspindėti vasarą pajūryje žydinčias laukines gėles. Galiausiai „Jyaga Draft" spalva" išgaunama naudojant violetines bulves - šis alus turi priminti rudens derlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Kimchi sodos vanduo

Suteikite laisvę japonams ir jie Azijos patiekalus pavers sodos vandeniu. „Ramune“ gamina putojančius gėrimus, kurių skoniai tikrai įspūdingi – gerdami sodos vandenį galite paragauti vasabi, kimči, kario, teriyaki, kramtomosios gumos, baltojo šampano, nefeliumo, mėlynių ir bananų.

Dar smagiau yra tai, kad šios kompanijos limonadas parduodamas išskirtiniuose buteliuose – vietoje įprastinio kamščio jie turi stiklo rutuliukus su plastikiniu žiedu. Rutuliukas patalpinamas į butelio kakliuką ir užtvirtinamas plastikiniu žiedu. Gėrimo burbuliukai stumia rutuliuką link žiedo ir puikiai uždaro butelį.

REKLAMA

7. Perujietiškos varlių sultys

Titikakos ežere Peru gyvena Telmatobius coleus varlės, kurios laikomos pagrindiniu gėrimo „varlių sultys“ ingredientu. „Varlių sultys“ dar žinomos ir kaip „perujietiška viagra“.

Šio gėrimo paruošimo procesas reikalauja tvirto skrandžio... Pirmiausiai iš akvariumo ištraukiama varlė ir trankoma į ką nors tol, kol išleidžia kvapą arba bent praranda sąmonę. Tada, padarius jos pilve porą įkarpų, varlei nudiriama oda. Po to šis pagrindinis ingredientas dedamas į smulkintuvą kartu su karštu pupelių nuoviru, medumi, alavijais ir specialiomis, seksualinį pajėgumą didinančiomis augalų šaknimis. Galutinis produktas – krakmolingas, į pieno kokteilį panašus skystis, kuris „degina“ gerklę.

REKLAMA

6. Skystas rūkymas

„Skystas rūkymas“ buvo kompanijos „United Drinks and Beauty Corporation“ pasiūlytas gėrimas, kuris turėjo palengvinti nuo nikotino priklausomų asmenų dalią kelioms valandoms.

Tariamai labai Oladijoje populiarus gėrimas pradėtas pardavinėti Didžiojoje Britanijoje 2008 metais turėjo padėti rūkaliams išvengti nepatogumų dėl to, kad buvo uždrausta rūkyti viešose vietose. Kompanijos vadovas Martinas Hartmanas teigė, kad gėrime nėra nikotino, o jo poreikį slopinančios gėrimo savybės kyla iš pietų Afrikos augalų šaknų, turinčių „energizuojantį efektą, kurį lydi euforija ir atsipalaidavimas“.

Šiuo metu, deja, kompanijos jau nebėra, o M. Hartmanas – nesurandamas ir nepasiekiamas.

Laukite tęsinio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų