REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėjimai būna labai įvairūs. Įvykdę apiplėšimą viename mieste galbūt pateksite į vietą, kokią įsivaizduojate – sportuosite kieme ir stengsitės visuomet vengti dušų. O įvykdę nusikaltimą kitur galite būti nuteistas 10 metų kankintis blaivų protą aptemdančioje vietoje. Toptenz.net pristato 10 keisčiausių kalėjimų.

REKLAMA
REKLAMA

10. „Švenčių“ kalėjimas (Norvegija)

Jei galėtumėte rinktis, kur atlikti bausmę, rinkitės Bastoy. Beveik be jokios apsaugos ir su daug laisvalaikio pramogų daugelis šį Norvegijos kalėjimą gali palaikyti ne įkalinimo įstaiga, o poilsio centru. Bet jūs klystumėte: čia laikomi žudikai, prievartautojai ir kiti nusikaltėliai. Vis dėlto tik kiekvienoje patalpoje yra stalas, plokščiaekranis televizorius, langai be grotų ir puikus maitinimas. Atrodo, kad šiame kalėjime nėra teisingumo...

REKLAMA

Tačiau tokia tvarkai yra pateisinimas. Ši vieta skirta tiems nusikaltėliams, kurie vertinami kaip tinkamai reaguojantys į reabilitaciją. Manoma, kad tada jie turi būti apgyvendinti tam tikroje erdvėje ir jiems turi būti skiriamos užduotys, kurios po kalėjimo padės jiems adaptuotis tikrame pasaulyje. Pavyzdžiui, nusikaltėliai turi rūpintis gyvūnais. Atrodo, tai veikia – Bastoy kalėjime laiką praleidę asmenys paskui nusikalsta rečiau nei buvę bet kokio kito kalėjimo Europoje kaliniai.

REKLAMA
REKLAMA

9. Kalėjimas iš filmo „Tamsos riterio sugrįžimas“ (Ruanda)

Ar pamenate kalėjimą, į kurį pateko Batmanas filmo „Tamsos riterio sugrįžimas“ viduryje? Taip, turime omeny tą kalėjimą, kurį galima vadinti pragaru Žemėje. Taigi, jis tikrai turi realų atitikmenį. Gitaramo miesto kalėjimas Ruandoje mažai kuo skiriasi nuo dulkių pilnos skylės žemėje.

Šiuo metu jame laikoma 20 kartų daugiau kalinių, nei turėtų būti. Dėl šios priežasties čia esantys kaliniai patiria nežmoniškas kančias. Kalėjime staigiai kyla masinės infekcijos, o ir badavimas yra neretas reiškinys. Buvo pasirodę pranešimų, kad norėdami išgyventi mirties iš bado kaliniai netgi valgo vieni kitus. Ir tai tikrai ne viskas... Gitaramo miesto kalėjime yra tik stovimos vietos, išmatos dengia ne tik grindis, bet ir kalinių galūnes...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Pagal užsakymą pastatytas kalėjimas (Pitkerno salos)

Pitkerno salos yra Ramiajame vandenyne esančių salų grandinė – čia gyvena vos apie 60 žmonių. 2004 metais buvo išsiaiškinta, kad vienas iš dešimties salų gyventojų nepadoriai elgėsi su nepilnametėmis merginomis. Kai tik sužinota apie nusikaltimą, iš karto buvo nutarta įvykdyti teisingumą.

Iš tikrųjų šiose salose nėra teismo ir nebuvo aišku, į ką reiktų tokiu atveju kreiptis. Galiausiai Didžioji Britanija sutiko padėti, tačiau iškilo nauja problema - salose nebuvo kalėjimo, kuriame būtų laikomi nuteistieji. Taigi, teko jį pastatyti.

REKLAMA

2006 metais į salas iš Didžiosios Britanijos į salas atvyko statybininkų ir kalėjimų specialistų komanda, kuri nuo nulio pastatė kalėjimą ir saugojo jame laikomus kalinius visą jų bausmės laiką.

Šiuo metu nereikalingą kalėjimą salos gyventojai planuoja paversti kavine arba valčių klubu.

7. Kalėjimas su golfo lauku

Luizianos valstybinis kalėjimas, bendrai vertinant, nėra labai smagi vieta. Kalėjimo istorija brutali, čia yra elektros kėdė, klesti žiaurumas. Bet čia egzistuoja ir tai, apie ką daugelis kalinių gali tik svajoti – golfo laukas.

REKLAMA

Mes nejuokaujame: Luizianos valstybinis kalėjimas tikriausiai yra vienintelis sustiprintos apsaugos kalėjimas Žemėje, kuriame įrengtas specialus golfo laukas. Ir netgi tai – ne viskas. Šis kalėjimas yra tarsi pilnai funkcionuojantis „miestas“: jie turi savo radijo stotį, laikrašti, televizijos studiją, aerodromą...

6. Kalėjimas ir protinė negalia

Įsivaizduokite tokį nežmonišką ir psichologiškai brutalų kalėjimą, kad pagal jį pavadinamas psichinis sutrikimas. Ir kur galėtų egzistuoti tokia vieta? Kažkur Rusijoje, Sirijoje ar Irake?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokia vieta yra JAV. Pelicano įlankos valstybinis kalėjimas yra prastai pagarsėjęs dėl savo vienučių sektoriaus, kuriame laikomi kaliniai turi teisę į kontaktą tik dvi valandas per parą, mato tik florescencinę lempų šviesą ir gali pasportuoti tik kartą per savaitę. Kaip galite įsivaizduoti, tokio režimo rezultatai yra baisūs – kaliniai kenčia nuo SHU sindromo – jų būklė panaši į karo veteranų ir didžiules nelaimes išgyvenusių asmenų, kovojančių su potrauminiu streso sindromu.

Laukite tęsinio.

Parengė Morris Micklewhaite

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų