REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nostalgija – graikiškas žodis, kurį galima versti kaip „ilgesingas praeities prisiminimas“.

Šiandieniniai technologiniai gaminiai turi supaprastintą aptakią formą – lygūs lietimui jautrūs (sensoriniai) ekranai be puošybos elementų verčia mus vis dažniau prisiminti senus gerus daikčiukus.

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu, kad dabartiniu metu atsiranda vis daugiau ir daugiau technologijų, įgalinančių diegti naujoves senuose įrenginiuose. Pavyzdžiui, „iPad“ ir paprasčiausios rašomosios mašinėlės „suporavimas“: „iPad“ tada „pasidabina“ retro stiliaus „apnaša“, o pati mašinėlė pavirsta į ultrašiuolaikinę „iTypewriter“.

REKLAMA

Žinoma, ne visi dalykai, apie kuriuos čia kalbėsime, gavo kelialapį į gyvenimą ir kol kas lieka tik sumanymo lygmenyje, tačiau daugumą senų naujų išradimų jau galima nusipirkti ir dabar.

„Sony“ firmos MP3 grotuvai palieka šešėlyje kasetinius ir CD grotuvus

Kaina: priklausomai nuo modelio. („Sony“ siūlo tris MP3 grotuvo modelius) kaina svyruoja nuo 49 iki 299 dolerių.

Informacija: kol į muzikos grotuvų rinką kelio dar nebuvo prasiskynę MP3 grotuvai, „Sony Walkman“ buvo, ko gero, didžiausią paklausą turėję modeliai. Pirmieji praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio „Sony Walkman“ galėjo atgaminti įrašus tik iš garsajuosčių, o laikui bėgant evoliucionavo: dabar grotuvai gali atkurti įrašus iš CD, MiniDiscs, MP3 ir kitų skaitmeninio garso formatų. Šiuo metu pavadinimas „Walkman“ liko, primindamas vyresniesiems „iPod“ naudotojams tuos pačius „Sony Walkman“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasijuskite šiuolaikiniais Hemingvėjais su „iTypewriter“

Kaina: dar nenustatyta.

Informacija: nuo savo atsiradimo praėjusio amžiaus viduryje rašomosios mašinėlės plačiai buvo naudojamos įstaigose, naujienų agentūrose ir vyriausybinėse institucijose visai korespondencijai rašyti. Tačiau 9-ajame dešimtmetyje paplitus asmeniniams kompiuteriams su tekstų redaktoriais, rašomosios mašinėlės greitai baigė savo egzistenciją. Vis dėlto, abu modeliai tebeturi vienodą teksto rinkimo užlaikymą: virtualiojoje klaviatūroje lietimui jautriame ekrane raidės išdėstytos taip pat, kaip ir rašomosiose mašinėlėse (ta pati vadinamoji QWERTY klaviatūra, specialiai sukurta pastarosioms). Anais laikais tai leisdavo mašininkėms lėčiau spausdinti, kad mechaniniai klavišai neužsikirstų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„iCade“: sugrąžinkite į savo namus klasikinių arkadinių žaidimų tradicijas

Kaina: 69 – 99 doleriai.

Informacija: kol amerikiečių namuose dar nebuvo masiškai paplitę įrenginiai, skirti žaisti kompiuterinius žaidimus, norėdami pažaisti vaikai turėdavo dumti į kaimynystėje įsikūrusius žaidimų salonus. Iš pradžių „iCade“ buvo sumanytas kaip balandžio 1-osios pokštas, tačiau dėl pernelyg didelės paklausos 2011 metų pavasarį virto realiu gaminiu.

„Atari“ išleido su „iPad“ naudojamą arkadinių žaidimų vairasvirtę

Kaina: 60 dolerių

Informacija: seniai rinkoje įsitvirtinusi kompiuterinių žaidimų kompanija „Atari“, sukūrusi tokius populiarius žaidimus, kaip „Pong“, „Asteroids“ ir „Centipede“, išleido prie planšetinių kompiuterių („iPad“) jungiamą „iCade“ vairasvirtę, kuri įgalina mėgautis nuostabiausiais žaidimų „hitais“.

REKLAMA

Telefono ragelis – naujas mobiliųjų telefonų garnitūras

Kaina: „PopPhone“ kainos - nuo 29 dolerių.

Informacija: stacionarūs telefonai nueina į praeitį, tačiau kompanija „Native Phone“ sugalvojo, kaip pagelbėti tiems, kurie jaučia rankoje laikomo seno gero telefono ragelio ilgesį. Toks „PopPhone“ yra suderinamas su išmaniaisiais telefonais, planšetiniais ir įprastiniais kompiuteriais.

„Moleskine“ ir „Evernote“ apjungė pajėgas, kad perkeltų į skaitmeninį formatą seną gerą bloknotą

Kaina: nuo 24.95 dolerių.

Informacija: nebūdamas elektroniniu įrenginiu, bloknotas seniai nebuvo kaip nors tobulinamas. Tačiau „Smart Notebook“ dirba kartu su „Evernote“ mobiliąja programėle, įgalinančia perkelti į skaitmeninį formatą rankraštį.

REKLAMA

Plokštelių grotuvo naujoviškas pritaikymas

Kaina: dar bus nustatyta.

Informacija: Vietoje garso plokštelių kaip muzikos šaltinio „iTurntable“ naudoja „iPhone“: patefono adata atsakinga už tokias „iPhone“ funkcijas, kaip „pirmyn“, „atgal“, „groti“, „pauzė“.

„iPhone“ dėklas - „plyta“

Kaina: 14.99 dolerių (internetinėje perduotuvėje „ThinkGeek“).

Informacija: pirmieji mobiliųjų telefonų modeliai buvo labai gremėzdiški ir dažniausiai didesni už įprastinį stacionarų telefoną. Jeigu jūs tuo metu dar nebuvotę gimę ar buvote dar vaikas ir negalėjote tokio telefono nusipirkti, tai dabar galite patirti tuos nepamirštamus devintojo dešimtmečio „mobiliakų“ savininkų pojūčius, paėmę į rankas „iPhone“ retro stiliaus dėklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norite telegrafuoti Morzės abėcėle į „Twitter“?

Kaina: Nėra. Jūs galite sukurti savo pačių „Tworse Key“, pasinaudodami internete esančiomis schemomis.

Informacija: nuo telefono išradimo momento nebereikėjo siuntinėti pranešimų telegrafu, tačiau novatorius Martinas Kaltenbrunneris nusprendė, kad būtų linksma sukūrus įrenginį, įgalinantį čerškėti Morzės raktu. „Tworse Key“ – autonominis įrenginys, kuris dirba, naudodamas „Arduino Ethernet“ plokštę. Ši įgalina dekoduoti Morzės signalus ir siųsti kaip pranešimus, naudojant „Twitter“ aplikacijų programavimo sąsają (API).

REKLAMA

Viena iš pačių didžiausių paskutiniojo dešimtmečio keistenybių ir „Bluetooth“

Kaina: 180 dolerių.

Informacija: praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje „G-Shock“ laikrodžiai buvo nepaprastai populiarūs, ypač vaikų tarpe. Dabar, kada visi vaikai, laimingi „G-Shock“ savininkai, seniai užaugo, laikrodžiai prarado savo aktualumą. Tačiau neseniai firma „Casio“ išleido laikrodžių seriją tikriems kompiuterių prielipoms. Naujieji „Casio“ firmos „G-Shock“ yra sinchronizuojami su „iPhone“, naudojant „Bluetooth“, tad laikrodžio ekranėlyje atvaizduojamas laikas, skambučiai ir pranešimai apie gautus elektrononinius laiškus.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų