REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra daug dalykų, kurių paprasčiausiai nekvestionuojame – tikime, kad yra būtent taip, kaip sakoma ar rašoma. Daugelis šių dalykų yra kasdienio gyvenimo dalis ir galbūt be jų net nemokėtume gyventi taip, kaip esame pratę. Tačiau pasirodo, jog kai kuriais atvejais mes nematome „viso paveikslo“ arba paprasčiausiai esame apgaunami. Toptenz.net siūlo paskaityti apie 10 atvejų, kuomet pasaulis jums meluoja.

REKLAMA
REKLAMA

5. Radijo laidos

Vienas dažniausių sufabrikuojamų radijo laidų aspektas yra „į studiją skambinantys asmenys, kurie nori išreikšti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu“. Tai ne tik pralinksmina mus, bet ir leidžia palaikyti ryšį su auditorija. Tačiau, pasirodo, kad dauguma skambinančiųjų yra ne vietiniai gyventojai, norintys pasidalinti savo mintimis, bet aktoriai, kuriems toks skambinėjimas yra mokamas darbas. Yra netgi tarnyba, vadinama „Premiere On Call“, kuri samdo „balso aktorius“ dirbti būtent radijo laidose.

REKLAMA

Taigi, mes nesakome, kad visi asmenys, paskambinę į radijo laidas, yra aktoriai – radijo stotims tiesiog neapsimokėtų mokėti už kiekvieną skambutį, kurį išgirstate. Tačiau bent jau JAV „skambučiai – staigmenos“ yra uždrausti. Buvo išleistas įstatymas, pagal kurį, asmuo būtinai turi būti informuotas, kad jis tiesioginiame eteryje kalba su radijo laidos vedėju ar dalyviu, ir sutikti tai daryti. Taigi, jei norima padaryti tokią staigmeną, skambutį teks įrašyti – taip pokštas yra sugadinamas.

REKLAMA
REKLAMA

4. Socialinis tinklas „Facebook“

Dauguma iš mūsų socialinį tinklą „Facebook“ mėgsta arba jo nekenčia. Nors mums nepatinka pats socialinis tinklas ar kaip jis keičiamas ir valdomas, daugelis jį naudoja tam, kad galėtų susisiekti. „Facebook“ tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi ir tikrai galingu dariniu.

Kaip ir daugelio imperijų atveju, jis patapo leviatanu, kuris tiki, kad gali nebaudžiamas daryti ką tik nori. Naujausias būdas, kaip socialinis tinklas apgaudinėja naudotojus, yra netikri „like“. Ar kada nors pastebėjote, kad „Facebook“ jums siūlo pamėgti kokį nors puslapį, kurį mėgsta jūsų draugas (nors niekada apie tokį jo pasirinkimą nepagalvotumėt)? Paaiškėjo, kad daug žmonių minimo puslapio niekada „nepamėgo“. Vos tik, pavyzdžiui, išsiuntus užklausą į kokį nors puslapį gali būti sukuriami „like“, kurių niekada nenorėjote. Tačiau iškart po to jūsų draugams bus parodyta, kad puslapį „pamėgote“ ir pradės siųsti susijusią informaciją. Dėl to nėra ko stebėtis, kad „Facebook“ yra nuolat kritikuojamas reklamos kompanijų dėl su paspaudimų skaičiumi susijusiomis apgavystėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Pranešimas apie ligą

Tikėtina, kad jei turite darbą, anksčiau ar vėliau sirgote ir teko kelioms dienoms gauti nedarbingumo pažymą. Suprantama, kad darbdavys nori, jog atliktumėte kuo daugiau užduočių ir, žinoma, jumis taip pat nepasitiki, tad jie reikalauja jūsų ligos įrodymo. Nors tai labai erzinantis reikalavimas, jis vis tik atrodo gana logiškas ir jūs nieko dėl to nieko negalite padaryti.

Išskyrus tuos atvejus, kai darbdavio taikoma nedarbingumo laikotarpio politika prasilenkia su įstatymu. Daugelis darbdavių reikalauja, kad darbuotojas jiems pristatytų pažymą ir tada dar paklausia apie kai kuriuos ligos aspektus. Nors tai gali atrodyti kaip visiškai nekalti klausimai, teismai yra nustatę, kad darbdaviai neturi teisės klausti diagnozės detalių. Tačiau jūsų vadovas vis tik turi teisę paprašyti atnešti jūsų daktaro pasirašytą pažymą, kurioje nurodyta, kad tam tikrą laiką jums teko gydytis.

REKLAMA

2. Išmuilinkite, išskalaukite, kartokite

Tikriausiai nėra tiek daug žmonių, kurie ne tik atkreiptų dėmesį į ant šampūno butelių spausdinamą informaciją, bet ir ja vadovautųsi. Daugelis mano, kad tai paprasčiausiai yra marketingo triukas. Tačiau kai kuriais atvejais tai nebūna melas. Anksčiau, kai žmonės plovė galvas rečiau nei dabar, jų plaukai būdavo tokie riebaluoti, kad juos iš tikrųjų reikdavo plauti du kartus, jei siekta atsikratyti visų riebalų.

Dabar, kai žmonės maudosi daug dažniau, kai kurios kompanijos patarimą „Išmuilinti, išskalauti ir kartoti“ arba visiškai pašalino iš savo prekių etikečių arba suformulavo jį taip, kad susidarytų rekomendacijos ar laisvo pasirinkimo įspūdis. Senąjį nurodymą ant savo produktų paliko tik kelios kompanijos.Taigi, sakyti, kad šios kompanijos paprasčiausiai stengiasi iš jūsų išvilioti pinigus, yra neteisingas. Ekspertų teigimu, jei nesiprausiate reguliariai, perplauti plaukus yra iš tikrųjų gera idėja.

REKLAMA

1. Skrydžio rėžimas

Jei kada nors skridote lėktuvu, tikrai žinote apie įprastą skrydžio palydovų pateikiamą informaciją, kad kiekvienas keleivis turi išjungti turimus elektrinius prietaisus. Tačiau iš tikrųjų yra labai mažai įrodymų, kad tai iš tikrųjų būtina. „Mitų griovėjai“ patikrino šią teoriją ir negalėjo rasti jokių įrodymų, kad mobilaus telefono signalas keltų kokius nors pavojus tinkamam lėktuvo funkcionavimui.

Tiesa, tai nereiškia, kad mobilaus telefono signalai nedaro įtakos – norima pabrėžti, kad jie paprasčiausiai gali būti laikomi tik minimaliais trukdžiais. Taip pat nėra nė vieno patvirtinto atvejo, kuomet lėktuvo priverstinio nusileidimo arba avarijos priežastimi būtų nurodyta mobilaus telefono įtaka. Taigi, galima tikėtis, kad ateityje mobiliųjų telefonų naudojimą lėktuvose reguliuojančios taisyklės bus ne tokios griežtos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų