Vokietijos Fraunhoferio Ryšių, informacijos apdorojimo ir ergonomikos instituto (Fraunhofer FKIE) mokslininkai pranešė sukūrę kompiuterinio viruso prototipą, kuris žmogaus ausiai negirdimais garso signalais gali slapta perdavinėti informaciją apie spaudomus kompiuterio klavišus ir taip periminėti konfidencialią informaciją iš užkrėsto kompiuterio.
Pagrindinis šios piktybinės programos privalumas yra tas, kad vogti informaciją iš užkrėsto kompiuterio galima net ir tuo atveju, jeigu jis neprijungtas prie interneto. Skelbiama, kad informacija nuotoliniu būdu į imtuvą perduodama aukšto dažnio akustiniais signalais.
Pranešama, kad vokiečių inžinieriai, pasitelkę tik nešiojamajame kompiuteryje įdiegtą mikrofoną ir garsiakalbius, sugebėjo perduoti slaptažodžius iš vieno „Lenovo T400“ nešiojamojo kompiuterio į kitą beveik 20 metrų atstumu.
Pasak kompiuterinio viruso prototipo kūrėjų, teoriškai šis atstumas gali būti kur kas didesnis, jei įsilaužėliai iš jų kontroliuojamų kompiuterių sudarytų plataus ryšio tinklą, kuriuo būtų siunčiami pavienių kompiuterių atkartojami audiosignalai.
Šis kompiuterių saugumo ekspertų tyrimas paskelbtas žurnale „Journal of Comunications“. Autorių teigimu, pasinaudojus šiuo duomenų perdavimo būdu teoriškai galima vogti vertingą informaciją iš įmonių siunčiant negirdimus garso signalus „tiesiog oru“.
Tai kelia dar didesnį elektroninio šnipinėjimo pavojų. Tiesa, kad tokia šnipinėjimo sistema veiktų, būtina gauti fizinę prieigą prie kompiuterių, kad juos būtų galima užkrėsti „audiovirusu“. Specialistų teigimu, nuo tokios šnipinėjimo technologijos galima apsisaugoti atjungus kompiuteriuose garso įvestį ir išvestį, o taip pat įrengus audiofiltrus, kurie blokuotų aukšto dažnio akustinius diapazonus.