Skandalo sukrėstos „Intel“ vadovas pasinaudojo proga parduoti akcijas

Saugumo spragų skandalo purtomos „Intel“ vadovas Brianas Krzanichius neseniai pardavė jam priklausiusių bendrovės akcijų didžiąją dalį, nors įmonėje jau buvo žinoma apie kritines procesorių saugumo spragas, rašoma „Business Insider“.

B. Krzanichius lapkričio pabaigoje pardavė faktiškai visą jam priklausiusį „Intel“ akcijų paketą ir už tai gavo 24 mln. dolerių, skelbia interneto leidinys. Kompanijos vadovas pasiliko vos 250 tūkst. akcijų – minimalų kiekį, kurį privalo turėti pagal kontraktą.

Sandorio sudarymo metu, nurodo „Business Insider“, „Intel“ vadovybė jau žinojo apie procesoriuose aptiktą spragą. „Google“, kurios specialistai ir aptiko skyles, perspėjo apie tai procesorių gamintojus, įskaitant ir „Intel“, dar birželį, kad duotų jiems laiko sukurti gynybos metodus. Visuomenei apie rimtas saugumo spragas tapo žinoma tik šių metų sausį.

Savo ruožtu „Intel“ atstovai pažymėjo, kad jos vadovo parduotos akcijos niekaip nesusiję su aptiktomis spragomis. Sandoris, kaip pareiškė oficialusis bendrovės atstovas, buvo vykdomas pagal iš anksto patvirtintą planą.

„Business Insider“ tvirtina, kad pagal jų turimą informaciją, pardavimo planas Vertybinių popierių ir biržų komisijai buvo pristatytas spalio 30-ąją – tai yra, „Intel“ jau seniai žinojo apie galimai kilsiantį skandalą visuomenei sužinojus apie saugumo spragas ir galimą kompiuterių sulėtėjimą.

Paveikti beveik visi „Intel“ procesoriai

Apie visą technologijų pasaulį sukrėtusias „Intel“ procesorių spragas sausio 2-ąją pirmieji paskelbė „The Register“ tinklaraštininkai. Jie nustatė, kad kuomet procesorius vienu metu apdoroja dviejų programų duomenis, siekiant paspartinti veiklą, vienas iš jų gali gauti informaciją iš kito. Tiksliau, nustatė, kad šis „pagalbinis“ procesas iš tiesų gali būti panaudotas ir piktadarių, kurie, pavyzdžiui, užsimanytų vogti slaptažodžius. Kaip tai gali atrodyti, jau yra demonstruojama internete:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų