• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Interneto piratai kovodami su teisėsaugos pareigūnais atidaro dar vieną frontą. Šį kartą jie kuria savą bažnyčią.

REKLAMA
REKLAMA

Savo požiūriu į interneto piratus garsėjanti Švedija nesiliauja stebinti. Ji buvo pirmoji valstybė, kurioje atsirado ir išplito pasaulyje politinė Piratų partija, dabar turinti kelias vietas Europos Parlamente. Švedijoje sukurto didžiausio torrent bylų portalo „The Pirate Bay“ įkūrėjai siekia nusipirkti salą ir įkurti savo valstybę, o šįkart grupė radikaliai nusiteikusių švedų nusprendė sukurti piratų religiją ir bažnyčią „Missionary Church of Kopimism“.

REKLAMA

„Mes tikime, kad kopijavimas ir dalijimasis informacija yra geriausias ir gražiausias dalykas. Jei kas nors kopijuoja jūsų informaciją – tai įvertinimo ženklas, rodantis, kad kai kas mano, jog jūs darote gera“, – skelbiama bažnyčios interneto portale.

Šį religinį judėjimą pradėjo devyniolikmetis filosofijos studentas Isaacas Gersonas. Jis ir kiti religijos sekėjai siekia, kad laisvas informacijos kopijavimas ir dalijimasis turėtų būti remiamas religijos, o klavišų kombinacijas CTRL+C (kopijuoti) ir CTRL+V (įklijuoti) jie laiko šventais simboliais.

REKLAMA
REKLAMA

Nesėkmingas mėginimas

Praėjusių metų pabaigoje „Missionary Church of Kopimism“ kreipėsi į Švedijos valdžios pareigūnus, kad šie judėjimą pripažintų oficialia religija. Tačiau kovo pabaigoje jų prašymas buvo atmestas. Bažnyčia yra subūrusi bendruomenę, tačiau pareigūnams neįtiko, kad per susirinkimus niekas nebuvo garbinamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bažnyčia rankų nenuleido ir paprašė surengti susitikimą, kuriame būtų paaiškinta, kokius reikalavimus reikia atitikti, norint būti pripažintai kaip oficialiai religijai. Oficialus statusas suteiktų keletą pranašumų – mokesčių lengvatų ir svarią poziciją kovoje su teisėsaugos pareigūnais.

REKLAMA

Meta iššūkį

„Mes metame iššūkį visiems tikintiems autorinėmis teisėmis – daugelis jų turi nemažą politinę įtaką ir stiprina savo jėgas apribodami kitų žmonių gyvenimą ir laisvę. Labiausiai jie nori apriboti žinias. Turime apsišarvuoti nuo jų neapykantos ir agresijos“, – skelbiama bažnyčios tinklalapyje.

REKLAMA

Anot sekėjų, nuo seno įvairios pasaulio grupuotės buvo persekiojamos dėl įsitikinimų, todėl ramybės nuo grasinimų ir žeminimų ieškodavo religijoje.

Bažnyčia atkreipia dėmesį ir į kitą pastarųjų laikų problemą – žmonių sekimą klausant jų pokalbių, ką jie veikia internete: „Mes tikime, kad komunikacija yra šventa ir turi būti gerbtina. Stebėti ir slapta klausytis žmonių – tiesioginis kelias į nuodėmę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Missionary Church of Kopimism“ tikina, kad bendravimas su bažnyčios dvasininkais, vadinamais „the Ops“, išliks paslaptis, nes jų, kaip ir kitų šalies dvasininkų, privatumas saugomas Švedijos įstatymų.

Savi principai

Šios religijos sukūrėjai tvirtina, kad informacijos reprodukcija, platinimas yra etiškai tinkami veiksmai ir kito asmens pagaminto informacinio produkto kopijavimas bei perdarymas yra pagarbos aktas.

REKLAMA

Taip pat bažnyčia griežtai kritikuoja išeities kodo slėpimą ar jo apsaugojimą tokiomis priemonėmis, kaip DRM (digital rights management – skaitmeninių teisių valdymas): „Programinės įrangos išeities kodo slėpimas yra tas pats kaip vergovė, todėl tai turėtų būti uždrausta.“

REKLAMA

Prisijungti prie bažnyčios paprasta: tereikia sutikti, kad viskas turėtų būti kopijuojama, informacija turėtų būti laisva, ir apsilankyti bažnyčios interneto portale.

Religijos aksiomos

Visos žinios – visiems.

Informacijos paieška yra šventa.

Informacijos platinimas yra šventa.

Kopijavimo aktas yra šventa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų