VšĮ „Saulėtekio slėnis“ pranešė vis plačiau atverianti savo duris mokslo ir verslo atstovams: jau padėtas tvirtas pagrindas trijų mokslinių tyrimų centrų kūrimui ir jų funkcionavimui.
Per artimiausius dvejus metus greta „Saulėtekio slėnio“ mokslų ir technologijų parko bus įkurtas Fizinių ir technologijų mokslų centras (FMTC), Jungtinis gyvybės mokslų centras ir Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Pastarasis, anot VU bibliotekos generalinės direktorės Irenos Krivienės, turėtų tapti mokslo žinių sklaidos ir sąveikos vieta.
„Kuriame tikrą žinių, mokslinės komunikacijos, informacijos, idėjų centrą, atvirą ir prieinamą 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę visoms vartotojų grupėms. Sieksime patenkinti „Saulėtekio slėnio“ bendruomenės – studijų, mokslo ir verslo atstovų – poreikius: vienoje vietoje bus kaupiama ir nuolat atnaujinama technologijų mokslinių tyrimų krypties informacijos išteklių bazė“, – teigia I. Krivienė.
Dar prieš keletą metų pradėjus veikti mokslo, studijų ir verslo centrams, buvo iškeltas klausimas: kaip užmegzti sėkmingą dialogą su mokslo ir verslo atstovais? „Vieno teisingo atsakymo nėra. Iki šiol jo ieškome. Kasmet žengiame vis tvirtesnį žingsnį, atrandame naujų bendradarbiavimo galimybių. Aktualiomis temomis rengiame tematinius seminarus, diskusijas, dalinamės žiniomis, sukaupta patirtimi, kviečiame atvykti ir kitų šalių mokslo ir technologijų parkų atstovus. Siekiame stiprinti mokslo ir verslo partnerystę, įtraukti į bendrus projektus, kad mokslo ir verslo atstovai galėtų pajusti realią bendradarbiavimo naudą“, – VšĮ „Saulėtekio slėnis“ pranešime cituojamas jos direktorius Andrius Bagdonas.
VšĮ „Saulėtekio slėnio“ direktorius džiaugiasi, kad slėnis palengva tampa tikru mokslo ir verslo lopšiu, padedančiu jausti tvirtesnį pagrindą ne tik seniems „mokslo vilkams“, bet taip pat palengva čia sudaromos vis geresnės sąlygos augti gabiems jauniesiems mokslininkams. Kaip sėkmingo mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdį jis pateikia „Saulėtekio slėnyje" įsikūrusią kompaniją „Moderniosios E-Technologijos" (MET). Alternatyvios energetikos sprendimus kurianti kompanija bendradarbiauja su mokslininkais, kuriems padedant sukurti produktai atranda vietą versle.
Pavyzdžiui, šiuo metu vyksta aktyvus bendradarbiavimas su gerai žinoma ledų gamintoja „Ingman-Vega" kuriant pirmąją Lietuvoje ir pasaulyje saulės elementų sistemą, pritaikytą visaverčio ledų vežimėlio maitinimui. Tai turėtų atverti nemažai naujų prekybos galimybių, sakoma pranešime.