68 proc. mobiliojo ryšio vartotojų nuolat susiduria su keistu fenomenu, kurio priežastis bando išsiaiškinti mokslininkai.

Šis keistas XXI amžiaus fenomenas kasdien trikdo milijonus žmonių visame pasaulyje, rašo „Dailymail.co.uk“. Tai vadinamieji vaiduokliški telefono skambučiai: staiga išgirstate, kaip kišenėje ar rankinėje skamba arba vibruoja jūsų mobilusis telefonas, tačiau jį išsiėmę pamatote, kad niekas jums neskambino ir neatsiuntė žinutės.

Šis reiškinys toks paplitęs, kad su juo reguliariai susiduria du trečdaliai mobiliojo ryšio vartotojų, sakoma pranešime. Toks skaičius aiškiai yra per didelis, kad būtų galima spėti, jog jiems vaidenasi dėl kažkokių sveikatos sutrikimų. Šį fenomeną tiriantys mokslininkai jau mano galintys paaiškinti vaiduokliškų skambučių epidemijos priežastis. Tiesa, ar toks aiškinimas yra teisingas, kol kas nežinoma.

Sidnėjaus universiteto (Australija) Psichologijos mokyklos vadovas Alexas Blaszczynskis mano, kad tariamai skambančio ar vibruojančio mobiliojo telefono įspūdį sukelia žmogaus nervų elektrinis aktyvumas. „Manau, kad tai susiję su tam tikrais elektriniais signalais, kurie persiduoda kaimynystėje esantiems nervams ir sukuria vibravimo pojūtį“, – sakė mokslininkas.


Rašyti komentarą...
A
Aha
2012-10-29 11:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikrai ne kartą esu susidurus su tokiu reiskiniu :-)
Atsakyti
0

T
Tiesiog
2012-10-29 11:57:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
per daug dirgiklių iš išorės, žmonės įsitempę, pasiruošę naujos informacijos priėmimui. Nebemoka ramiai žiūrėti į gyvenimą, sukasi kaip voverės rate. O viskas juk priklauso nuo požiūrio.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų