Mokslininkų kritika misijai „Mars One“ netyla. Jie apskaičiavo, kad pirmieji Raudonosios planetos kolonistai ten išgyventų vos 68 dienas.
Prieštaringai vertinamas projektas „Mars One“ siūlo neįtikėtiną galimybę – bilietą į vieną pusę į Marsą. Jie tikina žinantys, kaip Marsą padaryti gyvenamą žmonėms, tačiau Masačusetso technologijų universiteto (MIT) mokslininkai su tokiais teiginiais nesutinka. Jų nuomone, kolonistai pradėtų mirti jau po 68 dienų nuo atvykimo.
„Mars One“ atrankos laimėtojai Marsą neva turėtų pasiekti 2024 metais. Projektas susilaukė itin daug žiniasklaidos dėmesio ir sukėlė daug diskusijų tarp mokslininkų. Pirmuosius keturis kolonistus kas dvejus metus turėtų papildyti dar keturi kiti asmenys.
Dr. Sydney Ho iš MIT tikina, kad „Mars One“ siekiai yra moksliškai neadekvatūs. S. Ho sukūrė kompiuterinę stimuliaciją, kuri įrodo, jog kolonistų auginami augalai ims gaminti per daug deguonies. Po 68 dienų deguonies bus tiek daug, kad kolonistai mirtinai apsinuodys.
„Augalų reikės auginti tiek daug, kad jie ims gaminti gerokai per daug deguonies“, – tvirtina S. Do.
Mokslininko komanda kritikuoja „Mars One“ teiginius, kad technika, kuri veikia Žemėje, veiks ir Marse. S. Do taip pat pasakoja, kad sukurta sistema, kuri turėtų šlapimą paversti geriamuoju vandeniu, neveiks, – dėl sumažėjusio kaulų tankio šlapime bus itin daug kalcio, taigi aparatas tiesiog nefunkcionuos.
Naujojo Hampšyro universiteto mokslininkai šią savaitę paskelbė, kad ne tik gyvenimas Marse yra beveik neįmanomas, bet ir kelionė į jį. Esą Saulė šiuo metu yra ypač rami, ir daugiau nei metus kosmose išbuvę astronautai gautų mirtiną kiekį radiacijos. Preliminariais skaičiavimais, 2020 metais Saulės aktyvumas bus mažiausiais, taigi astronautai negalės kosmose praleisti daugiau nei 250 dienų.