JAV atlikta apklausa atskleidė, kad absoliuti dauguma respondentų yra įsitikinę, jog vadinamojo mirties mygtuko funkcijos įdiegimas išmaniuosiuose telefonuose leistų smarkiai sumažinti jų vagysčių skaičių, pranešė „Computerworld“.

Pasak specialistų, nuotolinio išjungimo funkcija, kuri paverstų pavogtus išmaniuosius telefonus visiškai nebetinkamus naudoti, ne tik leistų apsaugoti konfidencialią informaciją bei atgrasytų ilgapirščius nuo beprasmiškomis tapsiančių telefonų vagysčių, bet ir leistų kasmet sutaupyti milijonus dolerių. Tačiau norint tai pasiekti būtina, kad „mirties mygtukai“ būtų masiškai diegiami visų išmaniųjų telefonų gamintojų.

Daugelio šalių teisėsaugos institucijos bando įtikinti mobiliųjų telefonų gamintojus ir ryšio operatorius naudoti juose visiško nuotolinio blokavimo funkciją vagystės arba pametimo atvejais. Kad tokia funkcija yra būtina, mano net 99 proc. Kreitono universiteto (JAV) surengtos apklausos dalyvių, sakoma pranešime.

93 proc. apklaustųjų mano, kad mobiliojo ryšio operatoriai turėtų visiško telefono blokavimo paslaugą teikti nemokamai. Universiteto specialistai apskaičiavo, kad kasmet JAV gyventojai išleidžia apie 500 mln. dolerių pirkdami naujus telefonus, kurie turi pakeisti pavogtus. Be to, kasmet šalyje išleidžiama apie 2 mlrd. dolerių brangiems telefonams apdrausti. „Consumer Reports“ duomenimis, 2012 m. JAV buvo pavogta apie 1,6 mln. mobiliųjų telefonų.

REKLAMA

Maždaug pusė apklausos dalyvių mano, kad jei „mirties mygtuko“ funkcija būtų įdiegta jų mobiliuosiuose telefonuose, būtų galima sutaupyti perkant turto draudimo liudijimus, nes iš jų būtų galima išbraukti kompensaciją telefono vagystės atveju. Apklausos rengėjai nuotoliniu būdu sukelto „telefono neveiksnumo“ ekonominį efektą vertina 2,6 mlrd. dolerių per metus.

Tačiau „mirties mygtuko“ įrengimu išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse bei kituose nešiojamuosiuose įrenginiuose nėra suinteresuoti mobiliojo ryšio operatoriai, pardavinėjantys jų draudimo polisus. „Warranty Week“ vertinimais, pernai 4 didžiausi JAV operatoriai iš tokių draudimo liudijimų pardavimų gavo apie 7,8 mlrd. dolerių pajamų.

Vis dėlto „mirties mygtuko“ idėja pamažu skinasi kelią į rinką: vasario mėnesį Kalifornijos valstijos valdžia pranešė ketinanti nagrinėti įstatymo projektą, įpareigojantį visus elektronikos prekių pardavėjus šioje valstijoje įrengti visuose išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose „mirties mygtuko“ funkciją. Manoma, kad tokio įstatymo priėmimo atveju už jo pažeidimą būtų skiriamos nuo 500 iki 2 500 JAV dol. baudos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų