„Microsoft“ užsakymu bendrovės „AMI-Partners“ atliktas tyrimas atskleidė, kad smulkios bendrovės kasmet praranda 24 mlrd. JAV dolerių vertės produktyvių darbo valandų, nes IT priežiūrai neskiria tinkamo dėmesio ir ją atiduoda tvarkyti geriausiai apie technologijas nusimanančiam darbuotojui. Nuostolį bendrovės patiria dėl laiko, kurį darbuotojai praleidžia tvarkydami IT sistemas ir neatlikdami savo tiesioginių darbo funkcijų, sakoma „Microsoft“ pranešime.
Tyrimas atskleidė, kad tokie neoficialūs IT administratoriai vidutiniškai praranda šešias valandas per savaitę arba 300 valandų per metus produktyvaus darbo. Nors daugelis tokių administratorių pasitiki savo techniniais sugebėjimais, jie pripažįsta, kad jų darbo produktyvumas mažėja dėl nuolatinių IT problemų sprendimų.
Net 30 proc. tyrime dalyvavusių neoficialiųjų IT administratorių pažymėjo, kad jiems IT priežiūra trukdo dirbti, o 26 proc. pripažino, kad neturi reikiamų žinių tuo užsiimti. Šeši iš dešimties tyrimo dalyvių norėtų supaprastinti jų darboviečių IT sistemas ir nusimesti kasdieninių IT priežiūros darbų naštą. Tyrimo metu paaiškėjo, kad bendrovės, kuriose dirba daugiau nei 15 darbuotojų praranda dar daugiau produktyvių darbo valandų nei įmonės, kuriose dirba mažiau darbuotojų.
„Daugelis smulkių verslų neturi lėšų profesionaliai IT priežiūrai, todėl visą sistemų administravimą patiki labiausiai technologiškai išsilavinusiam darbuotojui. Kaip rodo tyrimo rezultatai neoficialiai įdarbinant vieną kolegų IT administratoriumi gali nukentėti darbo produktyvumas, kuris gali neigiamai paveikti bendrovės pajamas ir pavirsti labai dideliu konkurenciniu trūkumu. Smulkios bendrovės turėtų pasvarstyti apie debesijos sprendimų pritaikymą ir pamėginti sumažinti kasdieninių IT priežiūros darbų poreikį“, – sakė „AMI-Partners“ įkūrėjas Andy Bose.
Neoficialių IT administratorių tyrimas buvo atliekamas Australijoje, Brazilijoje, Čilėje, Indijoje ir JAV. Tyrime dalyvavo 538 neoficialūs IT administratoriai, dirbantys bendrovėse, kuriose yra ne daugiau nei 100 darbuotojų. Paskaičiuota, kad penkiose tyrime dalyvaujančiose šalyse apytiksliai 3,8 mln. smulkių bendrovių IT yra prižiūrimos neoficialių IT administratorių. Tyrimo metu paskaičiuota, kad tokios bendrovės kasmet į IT ir telekomunikacijas investuoja 83 mlrd. JAV dolerių, sakoma pranešime.