Aljanso atstovė Oana Lungescu (Oana Lungesku) „Twitter“ parašė, kad interneto svetainės patyrė „reikšmingą DDoS (masinio paskirstyto atsisakymo aptarnauti) ataką“, bet ji „nepadarė operacinio poveikio“.
O.Lungescu nurodė, kad ekspertai stengiasi atkurti normalias funkcijas, bet tos interneto svetainės neveikė valandas ir sekmadienį maždaug 4 val. 30 min. Grinvičo (6 val. 30 min. Lietuvos) laiku patekti į jas dar buvo neįmanoma.
O.Lungescu nenurodė, kas yra atsakingas už šią kibernetinę ataką, bet atsakomybę prisiėmė ukrainiečių kompiuterių įsilaužėlių grupė „Cyber Berkut“. „Berkut“ vadinasi ir baimę keliantis Ukrainos milicijos elitinis būrys, kuris dalyvavo kruvinomis priemonėmis vaikant protestus Kijeve.
Pareiškime savo interneto svetainėje www.cyber-berkut.org grupė sako, kad taikėsi į tris NATO interneto svetaines, dėl to, ką pavadino Aljanso kišimųsi Ukrainoje ir parama „Kijevo chuntai“.
„Neleisime NATO būti mūsų tėvynėje“, – sakoma pareiškime, kurio nepriklausomais kanalais patvirtinti neįmanoma.
Ši elektroninė ataka yra naujausia iš kelių atakų, Ukrainos įtampą perkėlusių į kibernetinę erdvę.
Kovo 8 dieną Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios kibernetinio saugumo bendrovės „BAE Systems“ ekspertai pranešė, kad Ukrainoje dešimtys kompiuterių tinklų buvo užkrėsti nauju agresyviu kibernetiniu ginklu „Snake“ („Gyvatė“).
Sudėtingos struktūros virusas „Snake“ yra panašus į žalingą programą „Stuxnet“, kuri trikdė Irano branduolinių objektų darbą 2010 metais.
Ekspertų nuomone, ši ataka greičiausiai buvo Rusijos programišių darbas.