REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki šiol nėra tiksliai aišku, kas lemia gimdymo pradžios laiką, tačiau kalbama, kad tam įtakos turi oras. Ar iš tiesų nukritus slėgiui vaikučiai į šį pasaulį skuba labiau? Mokslininkų nuomonės išsiskiria, skelbia nbcnews.com.

REKLAMA
REKLAMA

Jei barometrinio slėgio kritimas gali paskatinti gimdymą arba „nubėgti vandenis“, tuomet JAV pietryčiuose, kur siaučia tropinė audra „Izaokas“, turėtume pastebėti pagausėjusį gimstamumą.

REKLAMA

„Taip, tarp mokslininkų yra tokia nuomonė. Jos nepavadinsi neginčytinu faktu, tačiau yra nemažai mokslinių įrodymų, kad dėl slėgio pokyčių membrana linkusi plyšti“, – patvirtina Jonathanas Schaffiras, akušerijos ir ginekologijos Ohajo Universiteto Medicinos fakultete profesorius.

Kaip teigia J. Schaffiras, iš keturių šią temą narsčiusių tyrimų, kuriuos jie peržvelgė, dviejuose tyrimuose buvo prieita prie išvados, jog, susidarius tam tikroms oro sąlygoms, nėščiosioms gali nubėgti vandenys. Kituose dviejuose tyrimuose tarp oro ir gimdymo pradžios ryšio rasta nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis įsitikinimas grindžiamas mintimi, kad amnioninis maišas, kuriame ir yra susikaupę vaisiaus vandenys, yra lyg balionas. Sumažėjus išoriniam spaudimui padidėja sprogimo tikimybė“, – aiškino J. Schaffiras.

Vis dėlto, pats profesorius per 18 akušerio darbo metų sąsajų tarp orų ir moterų gimdymo sakosi nepastebėjęs. „Šiaip jau amnioninis maišas yra gerai apsaugotas. Sunku patikėti, kad dėl nedidelio slėgio pokyčio jis imtų ir plyštų“, – svarsto J. Schaffiras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau 25 metus dirbantis akušeriu Majamyje Salihas Yasinas taip pat pritaria savo kolegai ir tvirtina nepastebėjęs, kad šalyje siaučiant uraganams moterys gimdytų daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų