slėgis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „slėgis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „slėgis“.

Lietuvoje šiandien – neįprastai žemas slėgis: gydytojai pataria, ką daryti

Tokio žemo slėgio gruodį Lietuvoje nebuvo ištisus dešimtmečius. Gruodžio 22 d. Lietuva per plauką vos nepagerino žemiausio šalyje užfiksuoto atmosferos slėgio rekordo. Gydytojai perspėja gyventojus, kad dabar Lietuvoje išėję pasivaikščioti jie gali pasijusti lyg kopiantys į kalnus. Mat nukritus slėgiui gali pasikeisti kraujo spaudimas, kvėpavimas, žmonės gali jaustis silpnai, netgi skaudėti sąnarius. „Mus pasiekė gana gilus ciklonas, slėgis šį rytą siekė apie vietomis apie 963 hektopaskalius.

Skelbia apie Lietuvoje krentantį atmosferos slėgį: pasirūpinkite sveikata

Specialistai įspėja – į Lietuvą atplūs gilus Atlanto ciklonas, bus fiksuojamas labai žemas slėgis, kuris gali paveikti savijautą, be to, žemo slėgio ciklonas atneš darganotus orus, kritulius ir stiprų vėją. Socialiniuose tinkluose „Orai ir klimatas Lietuvoje“ pasidalino, kad link Lietuvos artėja galingas ciklonas.
2023-12-20

Skubiai perspėja gyventojus – Lietuvoje fiksuojamas labai aukštas slėgis: štai, ką tai reiškia

Lietuvoje susiformavo reiškinys, dėl kurio daliai žmonių gali suprastėti savijauta – itin aukštas atmosferos slėgis. Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė interneto svetainė „Orai ir klimatas Lietuvoje“. „Dauguma sveikų žmonių atmosferos slėgio pokyčių nejaučia, tačiau turintys kažkokių sveikatos problemų šiandien gali jausti galvos skausmą ar svaigimą, būti mažiau produktyvūs. Priežastis – labai aukštas atmosferos slėgis. Pirmadienį popiet buvo 1033-1037 hPa, o šiandien 14 val.

Kiauriai nepermirksime: palis negausiai, į Lietuvą ims plūsti šiluma

Šiandien kai kur trumpai ir negausiai palis. Ryte temepratūra laikysis apie 7 – 9 laipsnius, pajūryje – apie 10 – 12, o dieną kils iki 13 – 15 laipsnių šilumos. Didžiojoje Europos dalyje orus rytoj lems labai didelė aukšto slėgio sritis, žemas slėgis bus šiaurėje. Apsiniaukę orai bus žemyno rytuose ir šiaurėje, pietuose ir vakaruose bus saulėta, kitur debesuotumas bus menkas. Šilti orai nuo Ispanijos neskubėdami smelkiasi į šiaurę Prancūzijos ir Vokietijos link.
Orai 2022-10-05

Lietuvoje – padidėjęs slėgis ir oro užterštumas, tai gali atsiliepti ir kai kurių sveikatai

Jau bene antra savaitė orus Europoje lemia aukšto slėgio sritis. Kai kuriems gyventojams dėl aukšto slėgio gali skaudėti galvą ar varginti galvos svaigimai, tačiau daugelis sveikų žmonių jaučiasi gerai. Nepaprastai aukštas, daugiau nei 1040 milibarų siekiantis atmosferos slėgis laikėsi savaitgalį ir tai slopino debesų susidarymą, todėl buvo giedra ir saulėta, o vietomis padidėjo dulkių kiekis ore.
Aktualijos 2022-03-22

Lėktuvų languose pastebėjote skyles? Štai, kam jos reikalingos

Skrydžio metu, kai valandų valandas nėra ką veikti, o pro langą, atrodo, galima stebėti visą pasaulį, kartais susimąstoma apie pačius didžiausius gyvenimo klausimus: Ar visatoje mes vieni? Kaip ji atsirado? Ar mūsų egzistencija turi prasmę? Pala, ar lėktuvo languose yra mažų skilučių? Dėka smalsuolio Robbie‘o Gonzalezo iš „io9“, į paskutinįjį klausimą buvo atsakyta.
2021-05-22

Viena žiauriausių avarijų istorijoje: kaip įvyko „Byford Dolphin“ katastrofa

Norint vykdyti naftos ir dujų operacijas jūroje, reikia įrengti ir prižiūrėti dideliame, maždaug 50 metrų gylyje esančią įrangą. Tam, kad nardytojai pasiektų tokį gylį, jie turi nusileisti ir pakilti ypač atsargiai. Taip pat reikia skirti laiko slėgio sumažinimui, kad išvengtų siaubingos dekompresinės ligos. Dekompresijos liga, dar vadinama kesonine, yra vienas didžiausių nardymo iššūkių. Narams leidžiantis gilyn, slėgis didėja dėl vandenyno svorio, spaudžiančio jų kūnus.
2021-04-18

Moteris nufilmavo, kaip atbaido vagis: internautai negaili pagyrų

Kalifornijoje gyvenanti Katie Camarena sumanė paprastą, bet veiksmingą būdą, kaip atbaidyti vagis nuo savo namų durų. Ne tik patį triuką, bet jau pavykusį įrodymą ji pasidalijo savo socialiniame tinkle ir sulaukė pagyrų už sumanumą. Didžiausia problema, apie kurią prabilo moteris, kaimynystėje nuolatos dingsta daiktai ir ypač įrankiai iš automobilių. Todėl Katie nusprendė imtis veiksmų ir šiek tiek pasilinksminti. Moteris įtaisė judesiu įsijungiantį slėgio purkštuvą.
2020-03-20

Klaiki panika lėktuvo salone: iškrito deguonies kaukės, keleiviai atsisveikino vieni su kitais

 Vieno oro bendrovės „AirAsia“ reiso keleiviai pirmadienį pasakojo apie orlaivyje kilusią, paniką, kai salone staigiai sumažėjo oro slėgis, iškrito deguonies kaukės, lėktuvas pradėjo sparčiai žemėti.
2017-10-16

Medikai pranešė, kas šiomis dienomis daugelį lietuvių pavertė nedarbingais

Ar jūs šiomis dienomis jaučiatės tarytum kas jus traukte traukia prie žemės? O gal jūsų kolegos ar artimieji skundžiasi tiesiog miegantys darbe? Tai ėmėsi aiškinti medikai ir meteorologai. „Centre slėgis yra žemas, ir oro srautai, kaip tik kyla į viršų, o vidutinis slėgis yra tūkstantis trylika hektopaskalių. Tai kiekvieną iš mūsų vieno kvadratinio centimetro plote spaudžia vieno kilogramo svoris“, - pasakoja meteorologas Vytautas Sakalauskas.
2016-04-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų