Estai sukūrė purškalą nuo COVID-19: jau pasiekė prekybą

Estų mokslininkai sukūrė ir pradėjo prekybą vaistinėse purškalu į nosį, kuris galimai bent trumpam apsaugo nuo koronaviruso. Pačių gamintojų teigimu, tai nėra pakaitalas vakcinoms ar kaukių dėvėjimui, tačiau gali būti gera papildoma saugumo priemonė.

„BioBlock“ preparatu Estijos vaistinėse jau prekiaujama nuo gegužės 3-iosios.

Purškalą iš hiperimunizuotų karvių pieno išgautų antikūnų sukūrė estų bendrovės, Tartu ir Estijos gamtos mokslų universiteto mokslininkai, rašoma „Estonian World“.

„Priešpienis turi geriausią natūralų gebėjimą suteikti naujagimiui pirminį apsauginį imunitetą per motinos gaminamus antikūnus. Mes sukūrėme antikūnų priešpienyje išgavimo technologiją, o rezultatas ir yra preparatas, iš kurio galima pagaminti nosies ir gerklės purškalą, galintį slopinti koronaviruso infekciją“, – sakoma profesoriaus Marto Ustavo pranešime. Mokslininkai paaiškino, kad nėščioms karvėms buvo suleisti koronaviruso SARS-CoV-2 baltymai, todėl jų organizmai pradėjo gaminti antikūnus, kuriuos mokslininkai ir išskyrė iš priešpienio.

Būtina laikytis tų pačių saugojimosi priemonių

Estų gamintojai pažymi, kad tai nėra gydomoji priemonė, ji taip pat pat negali pakeisti vakcinacijos ar kaukių dėvėjimo būtinybės, o tik leidžia pritaikyti papildomą priemonę nuo koronaviruso plėtros.

„Eesti Ekspress“ tvirtinama, kad šiam produktui nėra taikomi griežti ribojimai. Jį naudoti gali vyresni nei 7-erių metų asmenys, tačiau šis vaistas nėra tinkamas žmonėms, kurie yra alergiški pieno produktams.

„Tai nėra raganavimas, paprasčiausia chemija“, – aiškino M. Ustavas leidiniui, pridūręs, kad šio purškalo efektyviausias panaudojimas – pasipurkšti prieš einant į darbą, naudojantis viešuoju transportu ar vykstant į parduotuvę.

Gamintojų teigimu, purškalas yra pakankamai efektyvus ne tik prieš įprastą atmainą, bet ir prieš naująsias Didžiosios Britanijos ar Pietų Afrikos bei Brazilijos atmainas.

 Tai nėra pirmas panašaus išradimas – dar vasario mėnesį šveicarų bendrovė „Adwatis“ pristatė nosies purškalą, kuris sumažina užsikrėtimo COVID-19 riziką.


Rašyti komentarą...
Šramas
2021-05-04 16:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Estai šaunuoliai, nelaukia kas su padekliuku atneš, sukūrė kažką gero, sau biudžetą pasipildys, o ne mūsų debiloidai, jie tik kipisus kelt tarp valstybių moka daugiau nieko pagarba estų tautai, kad turi protingų zmoniu
Atsakyti
-1

Žinau
2021-05-04 20:41:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir tas prieššpienis tikrai veiksmingas , yra maisto papildai su ožkų arba karvių priešpieniu ( perku Vokietijoje)- super produktas imuninei sistemai , kelia imunoglobuliną visų rūšių
Atsakyti
0

L
Linas
2021-05-04 17:44:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šramai, o tu nepagalvojai, kad esi taip pat debiloidas šikdamas ant savo tautos.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų