Mokslininkai nustatė vietą, kurioje maždaug prieš 16 tūkstančių metų pasirodė pirmieji šunys. Tai regionas dabartinės Kinijos teritorijoje į pietus nuo Jangdzės upės, skelbia „ScienceNOW“.
Kinijos Mokslų akademijos Kunmingo zoologijos instituto biologai, atlikę išsamius šunų DNR tyrimus, savo išvadas paskelbė žurnale „Molecular Biology and Evolution“.
Dar 2002 m. genetikai buvo iškėlę prielaidą, kad pirmieji šunys atsirado Azijoje, tačiau jų surinktų įrodymų tuomet nepakako tokiam teiginiui pagrįsti. Nors pilkieji vilkai (Canis lupus), laikomi dabartinių šunų protėviais, negyvena Afrikoje, daugelis tyrinėtojų manė, kad būtent šiame žemyne atsirado pirmieji šunys.
Atlikdami naujausią tyrimą mokslininkai išnagrinėjo daugiau nei 1500 šunų iš Azijos, Europos ir Afrikos DNR pavyzdžius. Tyrėjams pavyko nustatyti, kad būtent Kinijoje aptinkama daugiausiai panašių haplogrupių – genų derinių grupių. Tolstant nuo šio regiono tokių grupių skaičius mažėja.
Be to, mokslininkai nustatė, kad pirmieji šunys atsirado iš didelės, kelių šimtų vilkų grupės. Kinijos specialistų teigimu, tai patvirtina ir archeologiniai duomenys: prieš 10 – 12 tūkstančių metų šiame Kinijos regione žmonės perėjo nuo medžioklės prie žemdirbystės.
Su tyrimo rezultatais sutinka ne visi specialistai: kai kurie kritikai pastebi, kad Europoje buvo aptikta šunų palaikų, kuriems buvo beveik 20 tūkstančių metų, kiti nesutinka su Kinijos biologų parengtu šunų DNR pavyzdžių atrankos būdu, rašo „ScienceNOW“.