Huawei Ascend G300“ išmanųjį telefoną rinkoje vadina bene geriausiu pasirinkimu už sąlyginai nedidelius pinigus. Spartus, neprastai atrodantis, geras specifikacijas turintis įrenginys iš tiesų panašus į neblogą pasirinkimą.

Į ITbase.lt komandos rankas šis telefonas pateko visai netrukus po to, kai „Huawei“ paskelbė nusprendusi stiprinti savo pozicijas Lietuvoje. Pirmas įspūdis buvo visai neblogas: patrauklus, šiek tiek į HTC „nešantis“ dizainas, didelis ekranas, telefonas lengvas ir spartus. Be to, už tikrai prieinamą kainą. Tuomet, kai bandėme šį telefoną, jis kainavo apie 700 litų – tiek jis kainuoja ir dabar.

Techninės savybės

Nei sunkus, nei itin storas: „Huawei Ascend G300“ sveria 140 gramų ir yra maždaug 1 cm storio. Turi 4 colių ekraną (233 taškai colyje), kurio rezoliucija 480×800. Telefonas gamintas su tvirtuoju „Gorila Glass“, tad įprastų barkštelėjimų ant žemės galite nebijoti. Pagrindinės spalvos – juoda ir sidabrinė.

Telefonas (nuotr. Balsas.lt)

Išmanusis turi 4 GB vidinės atminties, iš kurios 2,5 GB skirta vartotojui, daugiau atminties plečiama kortelėmis. Spartą užtikrina 512 MB operatyviosios atminties (RAM) ir 1 Ghz spartos procesorius. Beje, procesorius gamintas „Snapdragon“, todėl galite būti tikri, kad telefonas nekais.

REKLAMA

Telefonas turi 5 milijonų taškų raiškos kamerą bei LED blykstę, įtaisytą nugarėlėje. Taip pat tokius programinius priedus kaip kompasas, akcelerometras, radijas. Operacinės sistema, beje, tik 2.3 versijos „Android“, tačiau kompanija pažadėjo atnaujinti OS iki 4-osios versijos.

Telefonas (nuotr. Balsas.lt)

 

Baterija nemenka – 1500 mAh talpos. Naudojant įprastai, šiek tiek naršant ir skambinant, telefonas atlaikys daugiau nei parą. Aktyviai naudodamiesi jį priversite išsikrauti po keliolikos valandų. Tiek, greičiausiai, pakanka, kad spėtumėte prietaisą įjungti krautis dar neišsijungusį.

Pirmi sunkumai

Pirmasis sunkumas, su kuriuo susidūrėme – telefono galinio dangtelio nuėmimas. Jam tikrai reikia jėgos, o dangtelio plastmasė toli gražu nepanaši į atsparią išoriniam poveikiui. Taigi, po kelių bandymų nuimti dangtelį, šis pagaliau pasidavė.

Antras sunkumas, kurį teko įveikti – telefono persikrovimas. Iš pradžių pagalvojome, kad galbūt visai netyčia mums bandymui atiteko brokuotas telefonas, todėl vos įdėjus SIM kortą jis ėmė persikraudinėti (iki SIM kortos idėjimo telefonas ramiausiai sau veikė). Tada šovė į galvą mintis, kad telefonas galbūt negali būti vartomas, tačiau kaip ir pirmoji, ši irgi nepasiteisino. Galiausiai, po kokių 8-9 persikrovimų iš eilės „Ascend G300“ tiesiog liovėsi. Taigi, kas buvo tie persikraudinėjimai, taip ir nesupratome. Galbūt atnaujinimai? Jeigu kas nors susidūrėte su panašiu atveju, labai lauksim atsiliepimų.

„Nusimaigo“ kišenėje

Tai buvo pirmi ir vieninteliai sunkumai. Taip, tikrai, telefonas kažkiek strigo įsijungus krūvą programų, karts nuo karto užkliūdavo jo ekrano jautrumas – jis jautrus, tačiau kartais apatiniai mygtukai reaguodavo ne tiek į prisilietimą, kiek į paspaudimą. Erzino ir tai, kad orams atšilus telefonas paprasčiausiai „nusimaigo“ kišenėje reaguodamas į kūno šilumą. Tokie dalykai lietimui jautrių telefonų eroje turėtų būti vengtini – spaudimo laikai baigėsi, o reakcija per medžiagą yra absoliučiai neleistinas dalykas.

REKLAMA

Fotoaparatas

5 milijonų taškų raiškos fotoapratas bei įtaisyta išorinė LED blykstė – būdas suvilioti būsimuosius telefono pirkėjus ir naudotojus. Nuotraukos iš tiesų geros kokybės, be to, fotoapratas reikiamus objektus fokusuoja automatiškai. Tiesa, lyginant su kituose telefonuose esančiomis fotografavimo galimybės, efektais, funkcijomis, pasirinkimas „Huawei Ascend G300“ kiek skurdokas. Tačiau jo tikrai užtenka norint daryti normalios kokybės telefonines nuotraukas – kaip bebūtų, vis dar laikomės nuomonės, kad joks telefonas paprasto fotoaparato nepakeis.

Telefonas (nuotr. Balsas.lt)

Barti „Huawei“ kūrėjus reikėtų už itin prastą fotografiją prietemoje. Nuotraukos labai prastos, grūdėtos, nuotraukos lieka tamsios, šviesiau tik ten, kur matyti žiburiai, lempos ar kažkokie kitokie šviesos šaltiniai. Tikėtis, kad telefono fotoaparato matrica sugers kažkiek šviesos – paprasčiausiai naivu. Šioje vietoje „Huawei“ nusileidžia kitų gamintojų fotoaparatams.

Patogus naudoti

Visgi, mąstant bendriau, už 700 litų pirktas „Huawei Ascend G300“ tikrai neprastas pirkinys. Žinoma, ne „Android“ versijos atnaujinimo kiek liūdnoka, mažoka ir vidinės atminties (jau esame įpratę prie gerokai talpesnių telefonų), tačiau vienas kompanijos pažadėtas, kitas – plečiamas išorinėmis kortelėmis. Taigi, padėtis keičiasi.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų