Remdamiesi pastarųjų 10 metų astronominių tyrimų duomenimis, JAV Gamtos istorijos muziejaus ir Haydeno planetariumo specialistai sukūrė trumpo metražo filmą „Mums žinoma Visata“, siūlantį per 6 minutes nusikelti į Visatos pakraštį ir grįžti į namus.
Šis filmas – naujos Rubino meno muziejaus Niujorke ekspozicijos „Visions of the Cosmos: From the Milky Ocean to an Evolving Universe“, veiksiančios iki 2010 m. gegužės 10 d., dalis.
Kelionė po kosmosą prasideda Tibete, prie Everesto kalno. Iš čia kylama vis aukščiau į Žemės atmosferą ir atvirą kosminę erdvę. Pasak filmą kūrusių mokslininkų, visi dangaus kūnai, pradedant dirbtiniais Žemės palydovais, baigiant planetomis, žvaigždėmis ir galaktikomis, vaizduojami išlaikant atstumo ir dydžio proporcijas.
Kelionė baigiasi pasiekus mokslui žinomos Visatos „pakraštį“ – gęstančius Didžiojo sprogimo atšvaitus. Kad jų šviesa pasiektų Žemę, prireikė daugiau nei 13,7 milijardų metų.
Filmas remiasi Haydeno planetariumo ir Gamtos istorijos muziejaus vykdomu „Skaitmeniniu Visatos atlaso“ projektu – moksliškai tiksliausiu keturmačiu Visatos modeliu. Šis projektas buvo pradėtas kurti beveik prieš dešimtmetį, jo duomenys nuolat atnaujinami astronominių tyrimų rezultatais.