Žymūs žmonės negailėjo gerų žodžių apie Karvelį: jis – visiškas altruistas

Žinomi aktoriai, kiti meno atstovai, artimieji ir draugai šiandien atsisveikina su prieš pora dienų mirusiu aktoriumi Rimgaudu Karveliu. Auksinis scenos kryžius ir daugiau nei 100 vaidmenų teatre – visi šie pasiekimai buvo aktoriaus džiaugsmas, tačiau privatus meninko gyvenimas paženklintas dramtiškų smūgių. Atsisveikinti su kolega atėję bičiuliai sako, kad Lietuva prarado vieną nuoširdžiausių ir talentingiausių Lietuvoas artistų.

„Vis dėl to ateina diena, kada šita senatvė ateina ir ji pasiūlo tau vienatvės rolę. Ir ta vienatvės role… Ji nėra puiki“, – sako aktorius Vytautas Rumšas.

„Visi aktoriai yra egoistai. O Rimgaudas buvo visiškas, tiesiog altruistas, tiesiog atsiduodavo visai kitiems žmonėms be jokio likučio“, – prisiminimais dalijosi aktorius Vidas Petkevičius.

„Mokėjo labai atpalaiduoti visus. Nuvesdavo į šoną su savo gražiais jumoristiniais pamfletais. Žmogus begaliniai mylintis savo profesiją“, – pasakoa aktorius Kęstutis Jakštas.

„Nepaprastai šiltas, mielas, labai jautrus žmogus. Labai širdingas. Aš neturiu nei vieno jam priekaišto. Ir be galo puikus humoristas, aišku“, – prisimena aktorė Janina Matekonytė. Štai taip puikiu humoro jausmu garsėjusį aktorių prisimena į paskutinį atsisveikinimą su juo susirinkę jo kolegos ir draugai.

(34 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Atsisveikinimas su Rimgaudu Karveliu

Daugiau nei šimtą vaidmenų teatre sukūręs artistas amžiams užsimerkė pirmadienį, eidamas 87-us gyvenimo metus. Jo gyvybę pasiglemžė onkologinė liga.

Urna su aktoriaus palaikais Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje bus palaidota rytoj.

Rimgaudas Karvelis aktorystės studijas baigė Vilniuje. Paties aktoriaus gyvenimas nusipelno įtempto siužeto kino filmo.

Vyras gimė Kaune, augo labai pasiturinčioje šeimoje. Tačiau Antrojo pasaulinio karo metais vokiečiams okupavus Lietuvą, soti ir rami kasdienybė iš esmės pasikeitė. Tėvas persikėlė į Maskvą, ten, norėdamas iš pradžių nusižudyti, nes galvojo, jog sūnus Rimgaudas su žmona išvežti į koncentracijos stovyklą, vėliau sukūrė naują šeimą. Tuo tarpu būsimasis aktorius skurdo ir slapstėsi Lietuvos pakraščiuose. Ir nepaisant ypač sudėtingos vaikystės, trauką vaidybai jautė dar mokykloje.

„Būdavo, kad elektra dingdavo ar kas. Tai mes klasėje per tas pamokas vaidindavom, improvizuodavom visokius dalykus. Cirkus darydavom. Nu pasiutę buvom. Velniškai pasiutę“, – yra pasakojęs aktorius Rimgaudas Karvelis.

Vienas garsiausių ir bene ilgiausiai trukusių jo vaidmenų televizijoje – seriale „Giminės“.

Su pertraukomis ten jis filmavosi net šešerius metus. Pasak kartu dirbusių artistų, vaidinti kartu buvo vienas malonumas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų