Žmogžudžiui iš Lietuvos teko pasirinkti: arba kalėjimas, arba kruvinas sėbrų kerštas

Per nusikaltėlių gaujų karą aukų būna daug, tačiau tokius nužudymus tik labai retais atvejais teisėsaugininkai sugeba išnarplioti. Ypač tada, kai nužudytojo kūnas užkasamas ar kitaip paslepiamas.

100

Tada oficialiai laikoma, kad tas pilietis dingo be žinios, ir tik operatyviniai duomenys byloja, kad jis yra nužudytas. Klaipėdoje - dar 2001-siais buvo užregistruotas išskirtinis atvejis.

Žudikas, sužinojęs, kad savi ketina juo atsikratyti, „prisidavė“ policijai, pasirinkęs ilgus metus už grotų vietoje mirties nuosprendžio nuo savo draugų rankos.

Tai Rolandas B. (tuomet 30 m.), kuris už savo sėbro Egidijaus Jako nužudymą griežtojo režimo kolonijoje teismo sprendimu turėjo praleisti 12 metų. Jo bendras Andrius (vardas pakeistas – aut. past.) sėdo dviem metams. Ši kriminalinė istorija aprašoma kriminalinių naujienų laikraščio „Akistata“ archyvuose. 

(100 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų gyvenimo sąlygos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

„Akademikai“

Rolandas B. ir Andrius anksčiau priklausė „Gaidjurginių“ gaujos automobilių vagių padaliniui, kuris vadinosi „Akademikai“. Šie vagys anuomet uostamiestyje buvo laikomi profesionaliausiais - prieš juos neatsilaikydavo pačios sudėtingiausios automobilių signalizacijos.

Gaujos lyderiu buvo toks Vidmantas Beleckas, šiek tiek studijavęs aukštojoje mokykloje, todėl toks ir gaujos pavadinimas. Kai V. Beleckas paskendo, gaujos lyderiu tapo Marius Butkus.

Visi „komplimentai“ dėl aukštos automobilių vagies kvalifikacijos taikomi būtent jam. 1998 metų kovo mėnesį M. Butkus dingo be žinios, jo automobilis rastas Kaune.

Teisėsaugininkai išsyk įtarė, kad M. Butkus nužudytas. Po to gauja pakriko. Tačiau senos sąskaitos liko. „Akademikas“ Nerijus Jakubauskas, atlikdamas bausmę kolonijoje, sužinojo, kad M. Butkų „į vietą padėjo“ Egidijus Jakas.

Jis kilęs nuo Tauragės, susijęs su šio miesto „Švininių“ gauja bei uostamiesčio „Storo“ gauja, kurios lyderiai broliai Žukauskai nužudyti praėjusiais metais.

(84 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teritorija

Buože - į dantis

Išėjęs iš įkalinimo vietos, savo turima informacija N. Jakubauskas pasidalino su kitais buvusiais „Akademikais“ - Rolandu B. ir Andriumi. Rolandas B. buvo teistas už turto prievartavimą, o 1999-aisiais pasižymėjo per įžymiojo Palangos restorano „Simris“ šturmą.

REKLAMA

Kai „Aras“ puolė restoraną, kuriame puotavo S. Gaidjurgis ir gausus būrys svečių, R.olandas B. mėgino priešintis ir tuojau pat nuo „ariečio“ gavo automato buože gerą smūgį į dantis. Po to iškart apsiramino. Tuo tarpu Andrius buvo teistas už išžaginimą.

Sėbrai nusprendė susidoroti su E. Jaku, prieš tai pabandę iškvosti, kur yra užkastas Mariaus Butkaus kūnas.

Pavojingas liudytojas

E. Jakas jau buvo patyręs persekiojimą. Šis už išžaginimą ir turto prievartavimą anksčiau teistas vyrukas buvo su savo draugu, taip pat „Storo“ gaujos nariu Raimondu Bertušaičiu, paskutinėmis jo gyvenimo akimirkomis.

R. Bertušaitis drauge su kitais gaujos nariais buvo sulaikytas dėl verslininko V. Bukausko pagrobimo 1997 metais, tačiau po kurio laiko paleistas laisvėn.

Matyt, tas paleidimas sukėlė laisvėje likusiems gaujos nariams įvairių įtarimų, tad tų pačių metų pabaigoje R. Bertušaitis buvo nušautas daugiabučio, kuriame gyveno, laiptinėje.

Prieš šūvius R. Bertušaitis važinėjosi automobiliu po miestą drauge su E. Jaku. Galbūt netgi į laiptinę jie ėjo kartu, tik E. Jakui pavyko pasprukti. Vėliau E. Jakas skundėsi žmonai, kad yra sekamas, galbūt jį norima pašalinti kaip nereikalingą liudytoją.

Tačiau nieko neįvyko ir E. Jakas ramiai gyveno iki 2000-ųjų liepos. Vartojo narkotikus, finansinė padėtis buvo nekokia. Kartais susitikdavo su vaikystės draugu Andriumi.

Nors abu priklausė skirtingoms gaujoms, palaikė šiokius tokius draugiškus santykius. Todėl kai tą liepos mėnesį vieną dieną pas E. Jaką atėjo jau minėtas Andrius ir pasiūlė apiplėšti kažkokius spirito prekeivius, vyrukas iškart džiaugsmingai sutiko ir net pasiūlė pasikviesti dar porą savo draugų. Tačiau Andrius kategoriškai užprotestavo.

Egzekucija miške

Taip nieko bloga neįtariantis E. Jakas pasakė žmonai, kad po kelių valandų sugrįš, o pats sėdo į vaikystės draugo vairuojamą BMW. Automobilis pasuko į laukus už miesto, kur sutartoje vietoje jau laukė N. Jakubauskas bei Rolandas B.

REKLAMA

Sustojęs Andrius skubiai išlipo iš automobilio ir nuėjo tolyn, tuo tarpu vidun įšoko jo sėbrai ir, antrankiais surakinę rankas, ėmė E. Jaką kvosti, kur yra M. Butkaus kūnas.

E. Jakas buvo smaugiamas, tačiau bandė priešintis. Tada Rolandas B. trenkė jam per galvą pistoleto rankena ir nuaidėjo atsitiktinis šūvis, pataikęs į priekinį BMW langą.

E. Jakas nuo smūgio prarado sąmonę. Sunerimę, kad šūvis gali atkreipti netoliese esančiame vienkiemyje gyvenančių žmonių dėmesį, nusikaltėliai įkišo E. Jaką į bagažinę ir nuvažiavo į mišką. Čia egzekucija vyko toliau.

Jau atgavęs sąmonę E. Jakas įnirtingai priešinosi, jam netgi pavyko sutraukyti antrankius, tačiau galop vyrukas vis dėlto buvo pasmaugtas ir užkastas. Užkasinėjo visi trys. Vėliau, kūną radus, paaiškėjo, kad E. Jakui buvo nukirsta vienos rankos plaštaka, tačiau net ir teisme nepaaiškėjo, kokiomis aplinkybėmis tai įvyko.

E. Jako žmona Jelena, kurią jis buvo atsivežęs iš Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities, tik po trijų mėnesių kreipėsi policijon dėl vyro dingimo. Prieš tai pas ją apsilankė Andrius, paaiškino, kad su jos vyru tą dieną taip ir nepasimatė, pareiškė „nuoširdžią“ užuojautą, kad Egidijus taip netikėtai kažkur dingo.

Mirties šešėlis

2001 kovo mėnesį N. Jakubauskas buvo rastas negyvas su šautine žaizda savo automobilyje, kuris stovėjo autostradoje, Raseinių rajono ribose. Įvykio aplinkybės buvo ganėtinai mįslingos, tačiau teisėsaugininkai nusprendė, kad N. Jakubauskas nusižudė pakrikus psichikai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų