Žmogų užmušęs girtas direktorius siunčiamas už grotų

Panevėžio apygardos teismas nepasigailėjo per avariją vieną žmogų pražudžiusio, o kitą sužalojusio Kamajų gimnazijos direktoriaus Augučio Tymuko.

20

Nors pirmos instancijos teismas dar praėjusių metų lapkritį A. Tymukui buvo skyręs lygtinę laisvės atėmimo bausmę, bet ši apygardos teisme buvo pakeista.

Nuspręsta, kad A. Tymukui skirtos ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas negali būti atidėtas – nuteistajam bausmę teks atlikti atvirojoje kolonijoje.

Sukrečianti avarija

Buvęs gimnazijos direktorius A. Tymukas tragišką avariją sukėlė 2017 m. lapkritį kelyje Rokiškis–Maineivos–Naujasodė. Neblaivaus gimnazijos direktoriaus vairuojamas automobilis kliudė priešpriešinėje eismo juostoje prie sugedusio automobilio stovėjusią moterį ir jos sūnų. Vaikinas buvo sužeistas, jo mama žuvo vietoje. Po avarijos A. Tymuko kraujyje alkoholio koncentracija siekė 1,93 promilės.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tragiška avarija Rokiškio rajone: vairavęs direktorius, jo kolega ir automobiliai

Pirmos instancijos teismas pripažino A. Tymuką kaltu dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo žmogus, taip pat dėl to, kad nepagelbėjo žmogui, kai grėsė pavojus jo gyvybei, ir skyrė jam ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo trejiems metams.

Bet su šia bausme nesutiko žuvusios moters artimieji. Jie pateikė apeliaciją, kurios ėmėsi Panevėžio apygardos teismas.

Siunčiamas už grotų

Šį antradienį nukentėjusiųjų apeliacinius skundus išnagrinėjęs Panevėžio apygardos teismas pakeitė pernai lapkričio 16 d. Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmuose paskelbtą nuosprendį, pažymėjęs, kad šiuo atveju laisvės atėmimo bausmės skyrimas A. Tymukui be realaus jos atlikimo neleis pasiekti bausmės tikslų.

Apygardos teismo teisėjų kolegijos įsitikinimu, bausmės vykdymas negali būti atidėtas, nes nusikaltimas buvo padarytas itin šiurkščiai pažeidžiant kelių eismo taisykles.

„Kaltininkas, būdamas išsilavinęs asmuo, ėjęs atsakingas pareigas, sąmoningai sėdo prie automobilio vairo apsvaigęs nuo alkoholio, vairavo tamsiu paros metu, o sukėlęs mirtiną avariją nepagelbėjo žuvusiajai, nors jos gyvybei grėsė realus pavojus, ir pasišalino iš įvykio vietos“, – pažymėjo teisėjai.

REKLAMA

Teismas atkreipė dėmesį ir į tai kad A. Tymukas nukentėjusiąją be pagalbos paliko nuošalioje vietovėje, kurioje greitos pagalbos iš kitų asmenų nebuvo galima net tikėtis.

„Visos šios aplinkybės neabejotinai rodo ne tik A. Tymuko neatsakingumą įstatymų reikalavimams, tačiau ir visišką abejingumą tiek kitų eismo dalyvių saugumui, tiek ir jų gyvybės išsaugojimui“, – konstatavo kolegijos pirmininkas teisėjas Donatas Jatužis.

Nuteistajam uždrausta trejus metus vairuoti transporto priemones, iš jo konfiskuotas sutuoktinės vardu registruotas automobilis.

Finansiniai reikalai

Apygardos teismas išsprendė ir neturtinės žalos dydžio klausimus, kuriuos savo apeliaciniuose skunduose kėlė tiek nuteistasis A. Tymukas, tiek nukentėjusieji – žuvusios moters giminaičiai.

A. Tymukas prašė teismo sumažinti iš jo nukentėjusiesiems priteistas neturtinės žalos sumas, o nukentėjusieji prašė jas padidinti. Šių prašymų teismas netenkino, nurodęs, kad nukentėjusiesiems priteistos sumos atitinka sąžiningumo, protingumo bei teisingumo principus, aktualią teismų praktiką.

Tačiau teismas padidino neturtinės žalos dydį žuvusios moters tėvui. Jam iš A. Tymuko priteista 6,5 tūkst. Eur.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis įsiteisėja jo paskelbimo dieną ir per tris mėnesius gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Neigė pasišalinęs tyčia

A. Tymuko advokatas Vytautas Kupcikevičius bylos nagrinėjimo metu tv3.lt yra sakęs, kad jo klientas neturėjo tyčios pasišalinti iš įvykio vietos ir palikti žmogų gyvybei pavojingos būsenos. Maža to, anot advokato, tuo metu jis nesuvokė, kad apskritai nutrenkė žmogų

Primename, kad A.Tymukas buvo teisiamas dėl to, kad sukėlė avariją, per kurią žuvo 45-erių moteris, o jos tuomet 23 metų sūnus buvo sužeistas.

Kartu su mokyklos direktoriumi tą lemtingą vakarą važiavo bendrakeleivis ir sugėrovas, dabar irgi jau buvęs Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktorius 54-erių Eimutis Mališauskas.

REKLAMA

Palikę kraupios avarijos aukas be pagalbos abu nulėkė tolyn, bet vėliau buvo sulaikyti.  Praėjus kelioms valandoms po avarijos A. Tymukui buvo nustatytas 1,93 promilės, o E.Mališauskui – 2,27 promilės girtumas.


Rašyti komentarą...
J
JOOOO
2019-03-05 14:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
VISUS UZ GROTU KAS GIRTI VAZIUOJA
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų